Podsumowanie 2022 roku na Steamie – najpopularniejsze gry

| autor: Filip Węgrzyn | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Podsumowanie 2022 roku na Steamie – najpopularniejsze gry

W 2022 roku na platformie Steam pojawiło się wiele nowych gier wideo, które zdobyły serca graczy. Nie tylko świeże tytuły trafiły jednak na listę popularności, co udowadnia opublikowane niedawno roczne podsumowanie Steam. Najlepsze produkcje zostały wybrane na podstawie osiągniętych przychodów brutto, podzielone na poszczególne kategorie oraz nagrodzone platynową, złotą, srebrną lub brązową nagrodą.

Spis treści:

Bestsellery Steam z 2022 roku

Call of Duty: Modern Warfare 2 dominowało wśród graczy na Steam.
Call of Duty: Modern Warfare 2 dominowało wśród graczy na Steam.

Wśród najlepiej sprzedających się gier na Steamie w 2022 roku, odznaczonych platynową nagrodą, znalazły się takie produkcje, jak Call of Duty: Modern Warfare 2, Dying Light 2: Stay Human, Destiny 2 czy Counter Strike: Global Offensive. Wśród ozdobionych złotem pozycji jest rodzimy Cyberpunk 2077 czy już dość sędziwe GTA V. Srebrem obsypano natomiast spore zaskoczenie w postaci The Forest, uroczą kocią grę Stray czy hit firmy Crytek – Hunt: Showdown. Brązowe wyróżnienie otrzymały No Man’s Sky czy Terraria.

Najlepsze gry na Steam wydane w 2022 roku

Warhammer 40,000: Darktide to jeden z najlepszych tytułów, które miały premierę w 2022 roku.
Warhammer 40,000: Darktide to jeden z najlepszych tytułów, które miały premierę w 2022 roku.

Wśród nowych gier wydanych w 2022 roku królują z platyną Warhammer 40,000: Darktide, Stray, a także FIFA 23. Ozłocone zostały F1 22, strategia Victoria 3 oraz pecetowy port God of War. W srebrze znajdziemy z kolei Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters i Sniper Elite 5.

Najczęściej ogrywane gry na Steam w 2022 roku

Elden Ring to zdecydowanie największy hit ostatnich dwunastu miesięcy.
Elden Ring to zdecydowanie największy hit ostatnich dwunastu miesięcy.

Steam przedstawił również pozycje, w których bawiło się najwięcej graczy jednocześnie. W topowej kategorii gier z ponad 240 tysiącami użytkowników naraz znalazły się m.in. Call of Duty: Modern Warfare 2 czy Elden Ring. Widełki od 130 tys. do 240 tys. dotyczą gier V Rising i New World. Ponad 75 tys. graczy ogrywało gry LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów czy FIFA 23, a w najniższej kategorii gier, oznaczającej ponad 40 tys. użytkowników jednocześnie, znalazły się Project Zomboid oraz PAYDAY 2.

Gry, które opuściły wczesny dostęp w 2022 roku

Mount & Blade II: Bannerlord nareszcie wyszedł z early access.
Mount & Blade II: Bannerlord nareszcie wyszedł z early access.

W zestawieniu najlepszych gier Steam 2022 roku pojawiła się także kategoria najpopularniejszych tytułów, które opuściły wczesny dostęp. W pierwszej, platynowej grupie znalazły się Police Simulator: Patrol Officers oraz Mount & Blade II: Bannerlord. Na złoto zasłużyły Mortal Online 2 oraz Potion Craft: Alchemist Simulator. Srebrną nagrodą mogą pochwalić się: Session: Skate Sim i Gordian Quest.

Najlepsze gry na Steam Deck w 2022 roku

Steam Deck to jedna z największych pozytywnych niespodzianek 2022 roku.
Steam Deck to jedna z największych pozytywnych niespodzianek 2022 roku.

Ostatnia kategoria obejmuje najpopularniejsze gry, które społeczność Steam ogrywała w 2022 roku na przenośnym Steam Decku. Platyną objęto Elden Ring, Marvel’s Spider-Man Remastered oraz Vampire Survivors. Złotym laurem może się pochwalić RimWorld czy Aperture Desk Job. Srebro otrzymały Gotham Knights i Marvel’s Spider-Man: Miles Morales.

Tak oto prezentuje się podsumowanie najpopularniejszych gier na Steamie w 2022 roku. Nie wymieniliśmy oczywiście wszystkich wartych uwagi pozycji, które zostały wyróżnione przez platformę Valve. Pełne podsumowanie znajdziecie tutaj. Miejmy nadzieję, że 2023 rok przyniesie nam jeszcze więcej wspaniałych gier, które będziemy długo wspominać.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Z pisaniem związał się już za młodu, kiedy to tworzył najróżniejsze opowiadania o tematyce fantasy i postapo. W wolnym czasie głównie gra. Wśród jego ulubionych gatunków znajdują się RPG akcji, kooperacyjne sandboxy. Szczególną sympatią darzy dzieła z portfolio studia Bethesda oraz taktyczne, rywalizacyjne FPS-y.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.7/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO