Które dema ze Steam Next Festu są warte wypróbowania? TOP 5

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Które dema ze Steam Next Festu są warte wypróbowania? TOP 5

Ruszyła kolejna edycja Steam Next Festu – wydarzenia, w ramach którego mamy okazję sprawdzić setki dem nadchodzących gier. To jednak nie wszystko, bo oprócz tego możemy wysłuchać, co niektórzy z twórców mają do powiedzenia. Pozostaje więc zabrać się za przeglądanie i dodawanie interesujących tytułów do listy życzeń – aby jak najszybciej dowiedzieć się o ich premierze. Wersji demonstracyjnych jednak trochę już jest – przedstawiamy zatem najciekawsze z nich.

Steam Next Fest już trwa – które dema warto sprawdzić?

Steam Next Fest rozpoczął się 19 czerwca i potrwa do 26 czerwca, do godziny 19:00 czasu polskiego.

Do tego momentu można sprawdzić setki wersji demonstracyjnych, oczywiście za darmo. Części z Was najpewniej nie uda się przetestować wszystkiego, dlatego poniżej wyróżniamy kilka najciekawszych.

1. Lies of P

Lies of P jest zdecydowanie najgłośniejszym tytułem, jaki pojawił się w ramach tego wirtualnego festiwalu. To kolejny przedstawiciel nurtu soulslike, czyli gier zainspirowanych słynną serią Dark Souls studia FromSoftware. Lies of P najbliżej jednak do Bloodborne’a, w którego obecnie można zagrać jedynie na PlayStation 4 (i PS5 w ramach wstecznej kompatybilności). Mamy tu do czynienia z ciekawą wariacją na temat Pinokia Carla Collodiego. Uwagę przyciąga nietuzinkowa stylistyka czerpiąca garściami ze steampunku. Ważnym elementem gry są tytułowe kłamstwa, które kształtują nie tylko rozgrywkę, ale także fabułę.

2. The Invincible

The Invincible to gra oparta na powieści Niezwyciężony Stanisława Lema. Jej tworzeniem zajmuje się polskie studio Starward Industries składające się z deweloperów pracujących wcześniej przy takich tytułach, jak Cyberpunk 2077, Dying Light czy Wiedźmin 3. Omawiana gra to przygodówka z akcją obserwowaną oczami bohatera (FPP). Fabuła zabiera nas na pustynną planetę Regis III, gdzie mamy odkryć tajemnicę stojącą za zaginięciem statku. Warto zwrócić uwagę na nieliniowy charakter rozgrywki – wybory gracza kształtują przebieg zabawy.

3. Warhaven

Warhaven to propozycja dla osób lubiących rozgrywki sieciowe. To gra akcji przenosząca nas do fantastycznego świata, trawionego przez odwieczny konflikt. Do starć możemy stanąć jako wojownik walczący w zwarciu, na dystans lub jako mag. Idzie za tym szeroki arsenał broni, wśród której pojawiają się nie tylko miecze, ale także włócznie czy maczugi. Kluczem do zwycięstwa jest obranie odpowiedniej taktyki i współpraca 16 graczy w drużynie. Wraz z postępami na polu bitwy bohaterowie zmieniają się w herosów dysponujących wyjątkowymi mocami.

4. Wizard with a Gun

Wizard with a Gun to połączenie survivalu z cechami charakterystycznymi dla nurtu roguelite. Lądujemy w świecie zainspirowanym zarówno westernami, jak i fantasy. Wcielamy się natomiast w czarodzieja ze spluwą (lub w kilku w ramach trybu kooperacji dla maksymalnie 4 osób), któremu przyjdzie zmierzyć się z wieloma zagrożeniami czyhającymi w tej krainie. Używane pociski możemy przyprawiać magią, i to nie tylko jednego rodzaju, tworząc w ten sposób mordercze mieszanki. Możemy także wpływać na wygląd bohatera oraz samej bazy wypadowej.

5. Gord

Kolejna polska produkcja na liście to Gord. Twórcy ze studia Covenant.dev sięgnęli po motywy ze słowiańskich opowieści ludowych i mitologii – ich dzieło może więc okazać się ciekawą opcją dla osób zachwyconych Wiedźminem. Naszym zadaniem jest przeprowadzenie małej ludności przez niebezpieczną krainę i zbudowanie osady. Następnie pozostaje bronić się przed nadciągającymi zagrożeniami i gromadzić surowce jako środek, który to umożliwi. Mamy więc do czynienia z wariacją na temat strategii czasu rzeczywistego (RTS).

Inne warte uwagi dema

Na liście ciekawych do tytułów do sprawdzenia są jeszcze następujące gry:

  • En Garde!
  • For The King II
  • House Flipper 2
  • Shadow Gambit: The Cursed Crew
  • Station to Station
  • Jumplight Odyssey
  • Viewfinder
  • Pacific Drive
  • Sea of Stars
  • Moonstone Island.

Tak jak wspomniano na samym początku tekstu, Steam Next Fest potrwa do 26 czerwca. Kolejna edycja rozpocznie się w październiku tego roku, ale na szczegółowe informacje trzeba jeszcze poczekać.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO