Gdzie jest i jak sprawdzić Steam ID? Poradnik 2023

| autor: Zbigniew Woźnicki | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Gdzie jest i jak sprawdzić Steam ID? Poradnik 2023

W obecnych czasach Steam jest czymś więcej niż tylko wirtualnym sklepem z grami. Platforma Valve pełni również funkcje społecznościowe i coraz więcej aplikacji firm trzecich ma opcję połączenia właśnie z kontem Steam. Dzięki temu możemy łatwiej odnaleźć znajomych i pochwalić się zdobytymi osiągnięciami. Do powiązania kont lub sprawdzenia wartości swojej biblioteki Steam wymagane jest Steam ID.

Jak sprawdzić Steam ID?

Dlaczego Steam ID, a nie pseudonim? W przeciwieństwie do niego Steam ID cechuje niezmienność i zostaje ono już na zawsze przypisane do naszego konta. Dlatego tym bardziej warto wiedzieć, gdzie jest Steam ID. Zazwyczaj połączenie z kontem odbywa się automatycznie, ale czasem może pojawić się prośba o ręczne wpisanie specjalnego ciągu cyfr. W takim przypadku przyda się wiedza, jak sprawdzić Steam ID.

Własne Steam ID

Znalezienie Steam ID jest o wiele prostsze, niż może się to wydawać na pierwszy rzut oka. Nasz indywidualny identyfikator Steama składa się z ciągu siedemnastu cyfr. Tej kombinacji znaków nie można w żaden sposób zmodyfikować.

Aby znaleźć Steam ID, potrzeba przeglądarki internetowej lub aplikacji Steam oraz oczywiście połączenia z siecią. Gdy już strona internetowa Steama lub aplikacja zostanie włączona, należy wykonać następujące kroki, żeby sprawdzić swoje Steam ID:

  • Nakierować wskaźnik myszy na swój pseudonim w prawym górnym rogu 
  • Kliknąć na pseudonim lewym przyciskiem myszy
  • Wybrać opcję „Szczegóły konta”
  • Znaleźć pod nagłówkiem „Konto pseudonim”
  • Sspisać ciąg cyfr znajdujący się pod nagłówkiem

W ten oto sposób wiecie już, jak sprawdzić Steam ID – przynajmniej własne. 

Steam ID znajdziesz w szczegółach konta Steam.
Gdzie jest Steam ID? To proste – w szczegółach naszego konta

Steam ID kogoś innego

Powyższa metoda nie zadziała jednak, jeśli zechcemy sprawdzić Steam ID kogoś ze znajomych lub całkowicie obcej osoby. W takiej sytuacji najlepiej użyć przeglądarki internetowej, ponieważ cudze Steam ID jest podane w adresie URL profilu. Adres wspomnianego profilu ze Steam ID powinien prezentować się w następujący sposób: steamcommunity.com/profiles/ciąg cyfr Steam ID.

Jeśli jednak w użytku znajduje się aplikacja Steam, to wtedy trzeba najpierw włączyć jedną z opcji programu, pozwalającą widzieć adresy URL w oknie Steama. Aby zobaczyć czyjeś Steam ID, należy podjąć następujące kroki: 

  • Kliknąć na opcję „Steam” w lewym górnym rogu ekranu
  • W rozwiniętym menu wybrać kategorię „Ustawienia”
  • W nowym oknie przejść do opcji „Interfejs” 
  • Zaznaczyć „Wyświetl paski adresu sieciowego, gdy są dostępne”
  • Kliknąć na przycisk „OK”

Dzięki temu podczas przeglądania sklepu Steam i oczywiście innych profili widoczny będzie dodatkowy pasek z adresem URL. Ten zaś, jak wyżej wspomnieliśmy, umożliwia poznanie Steam ID. 

Jak sprawdzić Steam ID?
Zaznaczenie powyższej opcji pozwoli poznać Steam ID innych osób

Może się zdarzyć, że zamiast wspomnianego wcześniej standardowego adresu URL zostanie wyświetlony inny, np.: steamcommunity.com/id/pseudonim. Tak się dzieje wtedy, gdy dana osoba w ustawieniach profilu zdecydowała się na niestandardowy adres URL. W tym przypadku Steam ID jest niewidoczne i dlatego nie obejdzie się bez skorzystania ze stron trzecich, pozwalających sprawdzić Steam ID na podstawie wpisanego adresu URL profilu. Są to np.: https://www.steamidfinder.com/ i https://steamid.xyz/.

Sprawdzanie Steam ID – podsumowanie

Dzięki powyższym poradom problem „Gdzie jest Steam ID?” nie będzie już Was dotyczył – i to zarówno w kwestii odnalezienia własnego Steam ID, jak i identyfikatora kogoś innego. Zdarza się, że trzeba czasem podjąć kilka dodatkowych kroków, ale trudno mówić o szczególnie czasochłonnym zadaniu. Interfejs Steama jest całkiem intuicyjny, więc do wszystkich potrzebnych funkcji można dotrzeć w kilka chwil.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Fan gier wszelakich, który nie boi się wyzwań, nawet takich jak tutorial do Cupheada. Kiedy ma czas to gra, a czas ciągle ma i udaje mu się go znaleźć jeszcze na czytanie książek, wśród których Władca Pierścieni i Wiedźmin zajmują wyjątkowe miejsce. Najlepiej działa pod presją czasu, gdy coś miało być wykonane na za dwa dni temu.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO