Na Steam Decka 2 poczekamy jeszcze kilka lat

| autor: Patryk Manelski | Przeczytasz w 1 minutę
Zwiększ rozmiar tekstu
Na Steam Decka 2 poczekamy jeszcze kilka lat

Steam Deck to urządzenie, które bez wątpienia namieszało na rynku. Może nie posiada ekskluzywnych gier jak Nintendo Switch, ale w zamian oferuje dostęp do biblioteki Steam z dowolnego miejsca na świecie. Mobilny sprzęt sprawdza się świetnie w podróży i do kanapowej rozrywki, i jest już z nami od półtora roku. Czy to najwyższa pora na Steam Decka 2? Valve nie jest co do tego przekonane.

Steam Deck 2 pojawi się za kilka lat, nie wcześniej

Valve informowało swego czasu, że Steam Deck to urządzenie na lata, które będzie systematycznie rozwijane i ulepszane. Nowe generacje przenośnego PC będą się pojawiały, ale nie ma co liczyć na nowy, lepszy model zbyt szybko. Właściciele platformy Steam wprost poinformowali, że dzielą nas lata od Steam Decka 2 lub nowszej wariacji tego sprzętu. Nie potwierdzono również nazwy kolejnej edycji.

Podczas rozmowy z CNBC przedstawiciel Valve, Pierre-Lou Griffais, przekazał, że obecna generacja Steam Decka wystarczy na kilka lat i nie trzeba jej zmieniać. Mobilna platforma zapewnia wystarczającą jakość rozgrywki, aby nie trzeba było się o nic martwić. Sprzęt bez problemów obsługuje również nowe tytuły, więc Valve nie zamierza się spieszyć ze Steam Deckiem 2.

Nie oznacza to, że firma nad niczym nie pracuje. Valve ma w planach kolejne wersje konsoli, a wszystko po to, by dostarczyć graczom jeszcze lepszą przyjemność z grania. Niemniej Valve podkreśla, że w najbliższej przyszłości nie ma co liczyć na nowego Steam Decka. To z kolei oznacza, że nadal można śmiało nabyć to urządzenie, zamiast czekać na jego nowszą wersję.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Jego życiem jest wirtualna farma na której może hodować cyfrowe pomidory. Swój wolny czas ładuje również w gry MMO, bo kocha interakcję z innymi graczami. Nie ma znaczenia, czy chodzi o walkę, handel, współpracę, czy zwykłą rozmowę – ten element bawi go najbardziej. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma dostępu do Sieci, daje nura do świata mang oraz fantastyki, zwłaszcza tej polskiej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO