Statystyki Steam – jak sprawdzić ilość graczy w danej grze?

| autor: Paweł Woźniak | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Statystyki Steam – jak sprawdzić ilość graczy w danej grze?

Statystyki Steam zdradzają sporo interesujących informacji. Możemy na przykład dowiedzieć się, czy nowa premiera przyciągnęła uwagę graczy. Wyjątkowo polubiliśmy dyskusje na ten temat, dlatego obserwowanie, ile osób gra w grę na Steam, stało się czymś zupełnie powszechnym. Dzisiaj przedstawimy Wam najlepsze sposoby na sprawdzenie na Steam statystyk gier i liczby graczy, tak abyście w dowolnej chwili mogli przejrzeć interesujące Was informacje.

Spis treści:

Statystyki Steam – jak szybko sprawdzić ile osób gra w grę?

Jedną z rzeczy, które najczęściej chcemy sprawdzić na Steam, jest liczba graczy, którzy w aktualnym momencie bawią się w jakiejś grze. W wielu miejscach w sieci znajdziemy owe dane, ale najlepszym rozwiązaniem jest po prostu skorzystanie z tych udostępnianych oficjalnie przez Steam.

  1. Wystarczy, że uruchomimy aplikację Steam (można też zrobić to poprzez przeglądarkę internetową).
  2. W zakładce „Sklep” wybierzemy kategorię „Statystyki”.

To właśnie tam znajdziemy kilka rodzajów statystyk – wśród nich również tę, która interesuje nas najbardziej – „najczęściej grane”. To tutaj można zobaczyć 100 najchętniej ogrywanych tytułów wraz z dokładną liczbą aktualnych graczy. Warto nadmienić, że listę da się posortować również według największej dziennej liczby graczy.

Oto najchętniej ogrywane – według statystyki Steam – produkcje w momencie pisania tego tekstu.
Oto najchętniej ogrywane – według statystyki Steam – produkcje w momencie pisania tego tekstu.

Jak sprawdzić, które gry są najpopularniejsze na Steam?

Aby dowiedzieć się, w których produkcjach dostępnych na Steam liczba graczy jest największa, nie trzeba robić nic specjalnego. Informację tę podaje opisana wyżej statystyka dotycząca aktywnych graczy.

W celu sprawdzenia, jakie gry były najpopularniejsze na przestrzeni całej historii platformy Steam, trzeba udać się do zewnętrznego serwisu SteamDB. Tam można posortować tytuły według kategorii „All-Time Peak” i tym samym zobaczyć, który z nich cieszył się największym zainteresowaniem.

Jak sprawdzić najlepiej sprzedające się tytuły?

Na platformie Steam mamy również możliwość sprawdzenia najlepiej sprzedających się gier w danym okresie. Ponownie trzeba odwiedzić zakładkę „Statystyki”, jednak tym razem interesuje nas kategoria „bestsellery w tym tygodniu”, gdzie znajdziemy listę najchętniej kupowanych produktów w ciągu ostatniego tygodnia w wybranym przez nas regionie. Zobaczymy tutaj również aktualną cenę oraz informację o tym, jak długo dana produkcja znajduje się w setce najlepszych gier.

Ze statystyk dowiecie się nie tylko, ile osób gra w daną grę na Steam, ale także, które tytuły sprzedają się najlepiej.
Ze statystyk dowiecie się nie tylko, ile osób gra w daną grę na Steam, ale także, które tytuły sprzedają się najlepiej.

Jak sprawdzić gry z największą liczbą spędzonych w nich godzin?

Statystyki Steam pozwalają również sprawdzić liczbę godzin spędzonych przez nas w danym tytule. Na swoim koncie w zakładce „Biblioteka” należy wybrać kategorię „Kolekcje”. Produkcje sortujemy według łącznego czasu gry, co sprawi, że dane staną się bardziej przejrzyste. 

Powyższe informacje można uzyskać bezpośrednio na swoim profilu lub na profilach innych osób (pod warunkiem, że w ustawieniach mają one wybraną widoczność konta jako publiczną).

Na Steam statystyki gier dotyczą również czasu spędzonego na graniu przez nas samych.
Na Steam statystyki gier dotyczą również czasu spędzonego na graniu przez nas samych.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Fan produkcji sieciowych (szczególnie tych dynamicznych), w których może zaspokoić swoje pragnienie rywalizacji lub po prostu spędzić czas ze znajomymi. Od pewnego czasu za sprawą Game Passa rozszerza zainteresowanie grami na rozmaite gatunki i tytuły, które do tej pory były mu zupełnie obce.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.3/5 - (9 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO