Nie zgadniesz, czym zachwycają się gracze w Starfieldzie. To były udane wykopki

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 1 minutę
Zwiększ rozmiar tekstu
Nie zgadniesz, czym zachwycają się gracze w Starfieldzie. To były udane wykopki

Jeden z użytkowników Reddita opublikował krótkie nagranie ze Starfielda, na którym widać 20 000 ziemniaków upchanych w jednym pomieszczeniu. Internauci – a także specjaliści – za sprawą materiału zwrócili uwagę na zaawansowaną fizykę, jaką może pochwalić się najnowsza gra Bethesdy.

Co łączy Starfielda i ziemniaki? Zachwycająca fizyka obiektów

Omawiane nagranie ukazuje pomieszczenie wypchane ziemniakami. Możemy zobaczyć następnie, jak autor filmu otwiera drzwi, a część ziemniaków wysypuje się na podłogę. Już na tym etapie można zauważyć, że w Starfieldzie istnieje wysokiej klasy fizyka obiektów. Jeszcze większe wrażenie robi jednak to, jak ziemniaki zachowują się podczas zamykania drzwi. Na całość zwrócił uwagę również John Linneman, członek Digital Foundry – zespołu specjalistów od przyglądania się technicznym aspektom gier.

Część z Was na pewno kojarzy podobne eksperymenty ze Skyrima – choćby z głowami kapusty czy serami poddanym licznym eksperymentom. Tam również można było upychać różnorakie przedmioty w dowolnych miejscach. W Skyrimie fizyka obiektów nie była jednak tak zaawansowana, a przy tym animacje nie wyglądały tak naturalnie. Poza tym wcześniejszy hit Bethesdy miał gorsze możliwości w tym zakresie – pozwalał na umieszczenie znacznie mniejszej liczby obiektów w jednym miejscu, aby jednocześnie nie spowodować błędu wyłączającego grę.

Autor opisywanego filmu dodał jeszcze, że płynność animacji Starfielda spadła do 20 klatek na sekundę, ale już po zakończeniu nagrania. To i tak imponujące, biorąc pod uwagę, że każdy z tych obiektów liczony jest przez silnik fizyki osobno. Użytkownikowi pozostaje pogratulować udanych zbiorów i życzyć kreatywności w przygotowaniu kolejnych dań z ziemniakami. Może w międzyczasie pojawi się książka z przepisami, jak swego czasu było ze Skyrimem?

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.4/5 - (7 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO