Podstawowe porady do Starfielda – bez tego lepiej nie zaczynaj zabawy

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Podstawowe porady do Starfielda – bez tego lepiej nie zaczynaj zabawy

Gracze, którzy zdecydowali się na zakup edycji droższych niż podstawowa, rozpoczęli zabawę w Starfieldzie już w ubiegłym tygodniu. Teraz dołączyli do nich pozostali posiadacze platform PC oraz Xbox Series X/S.

Jako że Starfield jest napakowany zawartością, części z Was może zająć dużo czasu, zanim odkryjecie niektóre rozwiązania i systemy ułatwiające wirtualne podróże w najnowszej kosmicznej produkcji firmy Bethesda. Tym bardziej, że gra swoim ogromem potrafi zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych graczy. Dlatego też serwis Game Rant podzielił się kilkoma prostymi poradami, które warto wziąć pod uwagę na początku gwiezdnej przygody.

1. Dołączaj do frakcji

Podobnie jak chociażby w Skyrimie, w Starfieldzie mamy całą masę różnych frakcji, dla których możemy wykonywać zadania i które gwarantują różne udogodnienia. Do pierwszej z nich, czyli Konstelacji, dołączamy automatycznie po opuszczeniu Vectry, udaniu się do Loży i rozmowie z Sarą Morgan. Pozostałe to:

  • Gwardia Zjednoczonych Kolonii – siedziba w Nowej Atlantydzie w Dzielnicy WNAT-U;
  • Ryujin Industries – siedziba w Nowej Atlantydzie w Dzielnicy handlowej;
  • Strażnicy Wolnych Gwiazd – siedziba w Akilii w Skale;
  • Oświeceni – siedziba w kościele w Nowej Atlandydzie (aby dołączyć, musisz posiadać cechę Oświecone wychowanie);
  • Sanctum Universum – siedziba w Sanctum Universum w Nowej Atlantydzie (aby dołączyć, musisz posiadać cechę Powszechne wychowanie);
  • Va’ruun – stacja RE-939 (aby dołączyć, musisz posiadać cechę Objęcia Węża);
  • Karmazynowa Flota – możliwość dołączenia przy okazji misji Głęboka konspiracja.

Warto zaznaczyć, że do większości tych frakcji (z wyjątkiem tych uwarunkowanych cechami) można się przyłączyć niezależnie od tego, czy należymy już do innych. Jedyny zgrzyt fabularny pojawi się na późniejszych etapach zabawy między Gwardią Zjednoczonych Kolonii a Karmazynową Flotą.

2. Zaznaczaj cele misji

Starfield oferuje możliwość śledzenia aktualnego celu wybranej przez nas misji i wskazywania najszybszej drogi do niego na skanerze. Korzystaj z tej opcji, aby uniknąć dezorientacji.

3. Śpij przed ukończeniem misji

Nawet zaledwie godzinny odpoczynek gwarantuje specjalnego perka, dzięki któremu postać zyskuje 10-procentowy bonus do zdobywanego doświadczenia. Efekt nie trwa długo, dlatego warto zasypiać przed zakończeniem kolejnych zadań.

4. Zbieraj cyfrychy

Cyfrychy są specjalnymi przedmiotami działającymi jak wytrychy – otwierają zamknięte drzwi, skrzynie i inne podobne obiekty (co zgodnie z tradycją gier Bethesdy łączy się z oddzielną minigrą). Przed wyruszeniem w podróż warto mieć ich spory zapas, gdyż zużywają się one po zaledwie jednym użyciu.

5. Składuj przedmioty na statku

Podczas swoich przygód z pewnością znajdziesz wiele mniej lub bardziej przydatnych przedmiotów, które możesz zebrać. Aby uniknąć uzyskania w związku z tym stanu przeciążenia, składuj mniej potrzebne fanty w ładowni swojego statku. Będziesz mógł je później podjąć na przykład ze specjalnych automatów na planetach.

6. Wykonuj zadania poboczne

W Starfieldzie warto zajmować się aktywnościami pobocznymi. Wiele z nich, przy relatywnie niskim wysiłku, gwarantuje unikalne przedmioty jako nagrodę.

7. Kontrabanda

Przedmioty stanowiące kontrabandę są w Starfieldzie oznaczone na żółto. Noszenie ich i sprzedawanie jest nielegalne. Jeśli jednak nie masz oporów przed drogą przestępcy, to możesz je przehandlować u Karmazynowej Floty. Jest to niezwykle opłacalne, zwłaszcza w początkowych fazach rozgrywki.

8. Zdejmuj nagrody za swoją głowę

Jeśli w świecie gry popełnisz jakieś przestępstwo, za głowę Twojej postaci wyznaczona zostanie nagroda.  Znacznie utrudnia to wykonywanie misji i powoduje niepotrzebne walki. Dlatego warto zdejmować rzeczone nagrody najszybciej jak się da. Można to zrobić za odpowiednią opłatą w specjalnych maszynach.

9. Plecaki odrzutowe

Jeśli podczas tworzenia postaci nie wybrałeś żadnych elementów związanych z używaniem plecaków odrzutowych, nie zapomnij rozwinąć umiejętności Plecak odrzutowy w pierwszej kolejności. Bez tego nie będziesz mógł korzystać z tych urządzeń.

To wszystkie najważniejsze rzeczy, o których warto pamiętać, zaczynając zabawę w Starfieldzie. Nie zapominajcie jednak, że to zaledwie wierzchołek góry lodowej. W wykreowanym przez Bethesdę kosmosie czeka Was dużo więcej rzeczy do odkrycia.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.2/5 - (12 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO