Starfield otrzyma ważną funkcję na premierę

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Starfield otrzyma ważną funkcję na premierę

Starfield zapowiada się na bardzo dużą i ambitną grę, a kolejne wypowiedzi twórców potwierdzają ogromną skalę, w jaką celują. Ma być tu na tyle dużo zawartości, że nawet po ponad 200 godzinach nie sposób będzie zobaczyć wszystkiego. I jakby tego było mało, dostępny będzie tryb New Game+, który ma być czymś więcej niż po prostu drugim przejściem gry z zachowanymi ulepszeniami.

Starfield z trybem New Game+

Obecność trybu New Game+ została ujawniona przez reżysera gry, czyli Todda Howarda, pracującego w przeszłości przy wielu grach Bethesdy – jak Skyrim czy Fallout 4. Spędził on zresztą w nowej grze już ponad 200 godzin (bo grał różnymi postaciami) i ciągle daleki jest od zobaczenia wszystkiego, a przy tym cały czas jest mu mało. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku prezesa Bethsedy, Pete’a Hinesa, który w Starfieldzie spędził już ponad 160 godzin i daleki jest od ukończenia gry.

Przytoczony wyżej wywiad ujawnia istnienie cenionego przez fanów gier trybu, ale pada w odniesieniu do niego ważna informacja, która jednak nie została rozwinięta.

Todd Howard przyznał, że New Game+ będzie funkcjonować nieco inaczej niż zwykle, ale żeby się o tym przekonać, będziemy musieli poczekać do premiery gry.

Gry Bethesdy od zawsze oferowały dużo opcji i dobrze sprawdzały się jako sandboksy, w których możemy przez długi czas bawić się zawartością i nawet nie liznąć głównego wątku fabularnego. W przypadku Starfielda ma być pod tym względem jeszcze lepiej. Do dyspozycji graczy oddanych zostanie ponad 1000 planet/ciał niebieskich i co prawda nie wszystkie z nich będą na podobnym poziomie rozbudowania, ale nie umniejsza to ogromnej skali, której możemy się spodziewać. Starfield niejednokrotnie określany był przez twórców mianem „sześciu gier w jednej”.

Wszystko w związku z nową grą brzmi ekscytująco, ale jak będzie w istocie, przekonamy się dopiero na premierę, kiedy będą już znane opinie recenzentów i graczy. Najpewniej trochę oberwie się jej za wymuszone 30 klatek na konsolach.

Przypominamy, że gra ukaże się 6 września na PC oraz Xbox Series X/S – zatem warto już zerknąć na wymagania sprzętowe Starfield.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.4/5 - (7 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO