Starfield ma już setkę modów. Oto najważniejsze z nich

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Starfield ma już setkę modów. Oto najważniejsze z nich

Starfield nie doczekał się jeszcze premiery, ale setki modów do niego już tak. Fanowskie modyfikacje to dla niektórych wręcz nieodłączna część zabawy z grami Bethesdy i nie inaczej będzie w przypadku kosmicznej epopei. Część z nich wpływa na interfejs, inne na wygląd gry, a jeszcze kolejne uprzyjemniają rozgrywkę. Oto najważniejsze z nich.

Najciekawsze mody do Starfield

Starfield nie obsługuje jeszcze technologii DLSS, ale nie oznacza to, że nie można z niej skorzystać. Istnieje modyfikacja Starfield Upscaler, dzięki której domyślnie używane FSR można zastąpić DLSS lub XeSS i w ten sposób znacznie poprawić wydajność nowej gry Bethesdy, zwłaszcza na nieco starszym sprzęcie.

Niektórym może nie podobać się przytłumiona kolorystyka gry i ogólnie mniej wyrazisty charakter, na który zdecydowali się twórcy. Można jednak to zmienić za pomocą paczki Quantum Reshade i tym samym uczynić Starfielda jeszcze piękniejszym.

W grach FPS ważne jest też pole widzenia i tu z pomocą przychodzi modyfikacja Starfield FOV, która pozwala zmienić odpowiednie wartości.

Najlepsze mody do Starfield to między innymi Quantum Reshade
Tak prezentuje się Starfield w wersji Quantum Reshade. Źródło: Nexusmods

Budowanie w Starfieldzie sprawia dużo przyjemności, ale nie wszyscy mają czas i chęci na uganianie się za surowcami. Można to sobie ułatwić, korzystając z modyfikacji All The Materials, dzięki której każdy poszukiwany element zdobędziecie za pomocą kilku kliknięć. Jest także Responsive Grabbing, który skraca proces podnoszenia każdego przedmiotu – to coś dla tych, którzy zbierają w Starfieldzie niemal albo dosłownie wszystko.

Jeśli natomiast przeszkadza Wam ekran startowy Starfielda, to możecie skorzystać z modyfikacji Cleanfield, która pozwala usunąć z niego nawet logo gry. Dzięki temu produkcja szybciej się też uruchamia. Na koniec pozostaje coś dla używających kontrolera Sony DualSense. Dzięki DualSense – PS5 Icons możecie wykorzystać elementy graficzne typowe dla interfejsów gier uruchamianych na PlayStation 5. Przy tym wszystkim nie musicie martwić się o zablokowane osiągnięcia w związku z używaniem modyfikacji. Achievement Enabler rozwiązuje ten problem.

To dopiero początek dobrych modyfikacji

Opisane modyfikacje to dopiero początek. Starfield zadebiutuje 6 września na PC i Xbox Series X/S. Od tego dnia można liczyć na dużo więcej, nierzadko bardziej zaawansowanych modów. Liczba amatorskich projektów w przypadku poprzednich gier Bethesdy sięga nierzadko kilkudziesięciu tysięcy. Do Starfielda może ich powstać jeszcze więcej.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO