Kontrabanda w Starfield, czyli jak przemycać towar w kosmosie

| autor: Sandra Kicińska | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Kontrabanda w Starfield, czyli jak przemycać towar w kosmosie

Starfield to gwiezdna piaskownica, w której możesz być każdym – nawet kosmicznym przemytnikiem. Nim jednak zaczniesz igrać z prawem, warto się do tego odpowiednio przygotować. Handel nielegalnymi towarami to wcale nie taka prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać. Dowiedz się, czym jest kontrabanda w Starfield, jak ją ukryć oraz gdzie sprzedać.

Spis treści:

Kontrabanda – co to jest?

Kontrabanda to nielegalnie przemycane towary. W grze przedmioty te oznaczone są żółtą ikonką. Są to kosztowne rzeczy, na których w łatwy sposób możemy dorobić się okrągłych sum. Musimy jednak uważać, bo mając je na pokładzie, ryzykujemy zatrzymanie przez patrol Gwardii ZK lub Strażników Wolnych Gwiazd.

Kontrabanda w Starfield jest oznaczona charakterystycznym żółtym znaczkiem.
Kontrabanda w Starfield jest oznaczona charakterystycznym żółtym znaczkiem.

Przy każdym podejściu do lądowania na zasiedlonych planetach musimy poddać się skanowaniu. W zależności od tego, jaki będzie jego wynik, będziemy mogli swobodnie polecieć dalej lub zostaniemy zatrzymani przez patrol.

Podczas poszukiwania kontrabandy w Starfield na naszym statku pojawi się stosowny komunikat.
Podczas poszukiwania kontrabandy na naszym statku pojawi się stosowny komunikat.

Jeśli okaże się, że na naszym statku wykryto kontrabandę, otrzymamy do wyboru kilka opcji. Możemy dać się złapać, zapłacić grzywnę albo rozpętać bitwę i uciec. Wyjątkiem jest pierwsze wykroczenie na terytorium Zasiedlonych Układów. Jeśli damy się złapać, otrzymamy możliwość rozpoczęcia misji Głęboka konspiracja, która umożliwi nam nawiązanie kontaktu z Karmazynową Flotą.

Płać albo strzelaj – wybór należy do Ciebie.
Płać albo strzelaj – wybór należy do Ciebie.

Starfield – jak ukryć kontrabandę?

Wykrycia kontrabandy da się uniknąć. W tym celu należy podjąć kilka istotnych kroków. Po pierwsze potrzebujemy odpowiedniego sprzętu. Aby zwiększyć szansę na uniknięcie wykrycia, warto zamontować na swoim statku osłoniętą ładownię oraz zakłócacz sygnału. Obydwa komponenty możemy nabyć na opanowanej przez piratów stacji Klucz, która znajduje się w systemie Kryx.

Aby nawiązać kontakt z piratami, konieczne będzie wykonanie zadań Głęboka konspiracja oraz Szczur trafia do kanałów. To właśnie w tym celu warto dać się złapać co najmniej raz z kontrabandą w ekwipunku. Gdy już uda nam się dostać na stację kosmiczną Karmazynowej Floty, wystarczy udać się do tamtejszej inżynierki – Jasmine Durano – i zamontować odpowiednie komponenty.

Na Jasmine Durano po raz pierwszy natkniemy się podczas zadania Szczur trafia do kanałów.
Na Jasmine Durano po raz pierwszy natkniemy się podczas zadania Szczur trafia do kanałów.

Po rozpoczęciu rozmowy z Jasmine należy wybrać opcję: „chcę zobaczyć i zmodyfikować swoje statki”. Następnie wystarczy wejść w kreator statków, wybrać interesującą nas kategorię sprzętu i zamontować wspomniane wcześniej elementy.

Osłonięta ładownia to podstawa udanego przemytu w Starfieldzie.
Osłonięta ładownia to podstawa udanego przemytu w Starfieldzie.
Im lepszy zakłócacz skanerów, tym mniejsza szansa na wykrycie.
Im lepszy zakłócacz skanerów, tym mniejsza szansa na wykrycie.

Kolejna sprawa, o której musimy pamiętać, to odpowiednie ulokowanie kontrabandy. Nim wyruszymy w kosmiczną podróż do zasiedlonych układów musimy upewnić się, że wszystkie nielegalne przedmioty zostały schowane w ładowni naszego statku. Jeśli pozostawimy je w ekwipunku, nadal będą one wykrywalne dla kosmicznych służb.


Przy okazji zobacz też poradniki:


Starfield – gdzie sprzedać kontrabandę?

Wiemy już, jak schować kontrabandę w Starfieldzie, więc pozostaje kwestia jej sprzedaży. Niełatwo jest się pozbyć nielegalnego towaru – nie każdy będzie chciał go od nas kupić. Tego rodzaju rzeczy możemy sprzedać w dwóch miejscach:

  • na stacji Karmazynowej Floty (Klucz) w systemie Kryx;
  • na stacji kosmicznej Legowisko znajdującej się na orbicie planety Chthonia w systemie Wolf.
 Legowisko to niewielka stacja kosmiczna, na której bez problemu pozbędziemy się kontrabandy.
Legowisko to niewielka stacja kosmiczna, na której bez problemu pozbędziemy się kontrabandy.

To tyle, jeśli chodzi o podstawy kosmicznego przemytu. Teraz wystarczy uruchomić silniki i ruszyć ku gwiazdom w poszukiwaniu nielegalnych towarów. Na kontrabandę w Starfieldzie można natknąć się dosłownie wszędzie. Warto zaglądać w każdy kąt. Ceny sprzedaży pojedynczego towaru sięgają nawet kilku tysięcy kredytów. Jest to fajny sposób na podreperowanie naszego budżetu.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Przygodę z grami rozpoczęła w wieku trzech lat. Najwięcej radości sprawiają jej szeroko pojęte gry RPG i strategie, choć nabiła też niewyobrażalne ilości godzin w symulatorach pokroju The Sims czy ETS. Poza tym miłośniczka literatury, anime i czarnego humoru.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO