Starfield największą grą Bethesdy. Kiedy premiera?

Autor
Krzysiek Kalwasiński
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)
| autor: Krzysiek Kalwasiński |Przeczytasz w 1 minutę
Zwiększ rozmiar tekstu
Starfield największą grą Bethesdy. Kiedy premiera?

Starfield ma być największą grą Bethesdy. Stwierdzenie to pochodzi z ust Inon Zura – kompozytora, który przygotowuje ścieżkę dźwiękową gry. Spostrzeżeniem, o którym mowa, podzielił się w wywiadzie udzielonym w ramach programu Nikhil Hogan Show.

Starfield będzie ogromny i da nam do myślenia

Inon Zur stwierdził, że nowa produkcja jest co najmniej dwa razy większa od największej gry dotychczas stworzonej przez Bethesdę. Nietrudno to zresztą sobie wyobrazić. Starfield ma zaoferować graczom ponad 100 układów gwiezdnych i łącznie ponad 1000 planet do zwiedzenia. Kompozytor stwierdził też, że nie będzie to kolejna strzelanka czy RPG. Ma to być coś więcej.

Z jego wypowiedzi dowiadujemy się, że Starfield ma być doświadczeniem mogącym odmienić czyjeś życie – albo przynajmniej wpłynąć na sposób, w jaki postrzegamy pewne rzeczy. Wszystko przez filozoficzny ton opowieści i ukierunkowanie na zadawanie pytań. Do tego dochodzą szerokie możliwości w kwestii tworzenia własnych historii w ramach tego, co oferuje gra. Rzeczony fragment wypowiedzi znajduje się w 56 minucie i 54 sekundzie powyższego filmu.

Starfield – kiedy premiera?

Musimy jeszcze trochę poczekać, zanim będziemy mogli samodzielnie sprawdzić, czy faktycznie będzie tak, jak zapowiada Inon Zur. Starfield został zapowiedziany w trakcie E3 2018 i do dziś nie otrzymał dokładnej daty premiery. Wiemy jednak, że pojawi się w pierwszej połowie przyszłego roku na PC i Xboxach Series X/S.

Jeśli natomiast chodzi o osobę samego kompozytora, jest to człowiek, który w przeszłości skomponował muzykę do takich serii gier, jak Fallout, Prince of Persia czy Crysis. O oprawę muzyczną w Starfieldzie nie powinniśmy się więc zbytnio obawiać. 

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO