Czas w Starfield – jak zmienić porę dnia?

| autor: Sandra Kicińska | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Czas w Starfield – jak zmienić porę dnia?

W Starfieldzie podróżujesz w kosmosie i zwiedzasz różnorodne planety, które mają swój własny cykl dobowy. Do tego dochodzi ustalony przez ludzkość czas uniwersalny. Kwestie związane z upływającym czasem w nowej produkcji Bethesdy mogą na początku przyprawić o zawrót głowy. Właśnie dlatego w dzisiejszym poradniku wyjaśniamy, jak odczytywać godzinę oraz jak zmienić porę dnia w tej produkcji. 

Spis treści:

Jak odczytywać aktualną godzinę w grze Starfield?

Aktualny czas w Starfieldzie najłatwiej sprawdzić na głównym ekranie menu – w tym samym miejscu, z którego przechodzisz do ekwipunku, mapy, listy zadań oraz umiejętności. Interesujące Cię dane znajdują się w sekcji dostępnej w lewym, górnym rogu.

W menu głównym wyświetlają się dwie godziny – czas lokalny oraz uniwersalny.
W menu głównym wyświetlają się dwie godziny – czas lokalny oraz uniwersalny.

Po trafieniu do wspomnianego wyżej miejsca ujrzysz nie jedną, a dwie godziny. Pierwsza wskazuje czas lokalny – obowiązuje on na planecie, na której aktualnie się znajdujesz. Druga wyznacza tak zwany czas uniwersalny, który obowiązuje w całym kosmosie. 

Odpoczynek, czyli jak zmienić porę dnia w grze Starfield

W tytule tym istnieje opcja zmiany pory dnia. Może się to okazać przydatne np. podczas misji, które wymagają pojawienia się w konkretnym miejscu w konkretnym momencie. Starfield oferuje dwa sposoby zabijania czasu: odpoczynek (na krześle, kanapie, w WC itd.) albo spanie. Obydwa pozwalają na pominięcie określonych ilości godzin.

Kładąc się do łóżka, możesz wskazać, jak długo chcesz spać.
Kładąc się do łóżka, możesz wskazać, jak długo chcesz spać.

Aby położyć się spać, wystarczy znaleźć łóżko – co najmniej jedno powinno być dostępne na Twoim statku kosmicznym. Opcja ta jest dużo bardziej opłacalna niż zwykłe siedzenie i czekanie. Drzemka zapewnia kilka dodatkowych bonusów. Po pierwsze pozwala zregenerować pasek życia. Dodatkowo po przebudzeniu otrzymujesz status „wypoczęty”, który na jakiś czas zapewnia premię +10% do zdobywanych punktów doświadczenia.

Jeśli już musisz czekać, warto zdecydować się na spanie, dzięki któremu zdobędziesz dodatkowy bonus.
Jeśli już musisz czekać, warto zdecydować się na spanie, dzięki któremu zdobędziesz dodatkowy bonus.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Przygodę z grami rozpoczęła w wieku trzech lat. Najwięcej radości sprawiają jej szeroko pojęte gry RPG i strategie, choć nabiła też niewyobrażalne ilości godzin w symulatorach pokroju The Sims czy ETS. Poza tym miłośniczka literatury, anime i czarnego humoru.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO