Star Wars Outlaws otrzyma system znany z GTA

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Star Wars Outlaws otrzyma system znany z GTA

Zdecydowanie jedną z najważniejszych pozycji, jakie zostały zaprezentowane podczas imprezy Ubisoft Forward 2023 z 12 czerwca, było Star Wars Outlaws, czyli trzecioosobowa gra akcji z kultowego uniwersum Gwiezdnych wojen od studia Ubisoft Massive (twórców m.in. The Division). Jej oficjalna zapowiedź, a także pokazanie gameplayu, spotkało się ze sporym poruszeniem z kilku powodów. By nieco pomóc Wam w zapoznaniu się z owym tytułem, w niniejszym tekście wymieniamy kilka z nich (via IGN i GamingBolt).

Star Wars Outlaws, czyli opowieść o przestępcach

Akcja Star Wars Outlaws będzie toczyła się między wydarzeniami znanymi z filmów Imperium kontratakuje i Powrót Jedi. Główna bohaterka opowieści, Kay Vess, jest przestępczynią, która trafi w sam środek walki o władzę w kryminalnym półświatku. Kay będzie musiała jakoś poradzić sobie w tej sytuacji i przy okazji nieco zarobić. Wykonując zadania dla poszczególnych organizacji, będzie m.in. kraść cenne dobra i infiltrować lokacje opanowane przez wrogów. Po drodze nie zabraknie efektownych wymian ognia i całej masy innych aktywności, w tym spotkań ze starymi znajomymi, na czele z Jabbą Huttem.

Szereg możliwości i mnogość lokacji

Star Wars Outlaws to produkcja z otwartym światem. Oznacza to, że do różnych zadań będzie można podejść na całą masę sposobów. Czy spróbujemy przekraść się przez wrogie terytorium, czy też zdecydujemy się na otwarte starcie z wrogami? Ma to zależeć wyłącznie od nas.

Ponadto akcja Star Wars Outlaws nie będzie rozgrywała się wyłącznie na jednej planecie. W zaprezentowanym podczas Ubisoft Forward gameplayu możemy zobaczyć m.in. księżyc Toshara, stworzony we współpracy z ekipą z Lucasfilm, a także kilka innych lokacji w krótkim montażu pod koniec. Każda z nich ma mieć indywidualny ekosystem, historię i osady, a po ich powierzchni przemieścimy się chociażby za pomocą ścigaczy.

Podróżować między rzeczonymi ciałami niebieskimi będzie można przy pomocy własnego statku, i to w sposób maksymalnie płynny – praktycznie bez ekranów ładowania. Warto w tym momencie zaznaczyć, że przestrzeń kosmiczna będzie lokacją samą w sobie, pełną niespodzianek do odkrycia.

Posiadanie jednostki przeznaczonej do przemierzania galaktyki zaowocuje także pojawieniem się kosmicznych bitew. Mamy doświadczyć zarówno małych starć, jak i potyczek na większą skalę.

Poziomy pościgu i reputacja

Jako że główna bohaterka to przestępczyni, w Star Wars Outlaws nie zabraknie systemu poziomów pościgu, przypominającego chociażby ten z serii GTA czy Red Dead Redemption. Jeśli popełnimy jakiś szczególnie nikczemny czyn i damy się przy tym zauważyć, zaczną nas gonić siły Imperium – tym większe, im więcej nielegalnych rzeczy popełnimy podczas ucieczki. Naszym zadaniem będzie rzecz jasna umknąć i skryć się, by wrogowie stracili zainteresowanie pościgiem.

To jednak nie jedyny element w Star Wars Outlaws, który możemy uznać za zapożyczenie ze wspomnianych już serii GTA czy Red Dead Redemption 2. Nasze działania w grze wpłyną bowiem również na wskaźnik reputacji u różnych syndykatów i frakcji. Od niego ma zależeć, czy będziemy przyjmowani z otwartymi rękami u ich członków, czy też spotkamy się z wrogością z ich strony. Nam pozostanie podjąć decyzję, z kim się sprzymierzymy, a z kim staniemy do walki. Jest to jeszcze o tyle istotne, że bardziej lukratywne zlecenia staną się dostępne dopiero po uzyskaniu odpowiedniego poziomu reputacji u danego syndykatu.

Towarzysze        

Podczas swoich perypetii Kay Vess nie będzie osamotniona. Pierwszym towarzyszem jej podróży zostanie Nix, zwierzątko rasy Merqaal (wymyślonej specjalnie na potrzeby gry). Ma on działać trochę jak Chorizo w Far Cry 6 – będzie pomagał w rozwiązywaniu zagadek i odkrywaniu ukrytych miejsc, a także przynosił porzuconą broń.

Kolejnym towarzyszem będzie ND-5. To droid-komandos klasy BX, który został skonstruowany przez Separatystów podczas Wojen Klonów. Niejednokrotnie pomoże bohaterce podczas większych starć.Wciąż jednak największymi sojusznikami bohaterki będą jej własne umiejętności. Rozwiniemy je na przestrzeni zabawy, tak samo zresztą jak posiadany przez nią blaster. Dodatkowe szczegóły na ten temat nie są jak na razie znane.

Star Wars Outlaws kreuje się na dość typową grę Ubisoftu z otwartym światem, czerpiącą także sporo z innych reprezentantów tego gatunku. Czy tytuł spełni nasze marzenia o epickiej, awanturniczej opowieści ze świata Gwiezdnych wojen? O tym przekonamy się w 2024 roku, kiedy to tytuł ukaże się na PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S.  

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO