Star Wars: Knights of the Old Republic Remake w tarapatach

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Star Wars: Knights of the Old Republic Remake w tarapatach

Oficjalnie zapowiedziany we wrześniu 2021 roku Star Wars KOTOR Remake szybko zdobył zainteresowanie graczy na całym świecie. Wszakże otrzymali oni obietnicę odświeżonej wersji jednego z najbardziej kultowych RPG-ów z uniwersum Gwiezdnych wojen od równie kultowego studia BioWare – z ulepszonym systemem walki, ładniejszą grafiką i lepszej jakości oprawą dźwiękową. Jeśli jednak ktoś liczył na szybki debiut tej pozycji, to musi nieco zwolnić. Wygląda bowiem na to, że Star Wars: Knights of the Old Republic Remake ma spore problemy produkcyjne.

Jason Schreier o problemach w Aspyr Media

Informację tę przekazał na łamach renomowanego portalu Bloomberg znany dziennikarz branżowy Jason Schreier. Według jego anonimowych źródeł, które „nie były upoważnione do publicznego mówienia o sytuacji”, w studiu Aspyr Media doszło do zwolnień istotnych osób pracujących przy projekcie – dyrektora ds. projektowania gry Brada Prince’a oraz dyrektora artystycznego Jasona Minora. Natomiast pozostali deweloperzy w trakcie lipcowych spotkań dowiedzieli się, że rozwój tytułu został wstrzymany.

Demo i prawie dwuletnie opóźnienie

Przyczyną całego zamieszania ma być demo Star Wars: Knights of the Old Republic Remake, które zostało przygotowane i zaprezentowane przedstawicielom Lucasfilm Ltd. LLC i Sony Group Corp. (podmiotów odpowiedzialnych za wydanie tytułu) 30 czerwca tego roku. Przedstawiciele Aspyr Media byli nim bardzo podekscytowani i wierzyli, że projekt idzie w dobrym kierunku. Osoby stojące nad nimi były jednak najwyraźniej innego zdania.

Jak pisze Schreier, demo zaprezentowane przez pracowników Aspyr Media miało nie spełniać oczekiwań. Podobno włożono w nie nieproporcjonalnie dużo czasu i pieniędzy, a cały projekt nie jest odpowiednio prowadzony. W konsekwencji tytuł zaliczył ogromną „obsuwę”. Podobno według pierwotnych założeń miał on zostać wydany przed końcem 2022 roku, lecz wraz z postępującą produkcją twórcy uznali, że bardziej realnym terminem jest 2025 r.

Co dalej ze Star Wars KOTOR Remake?

Zatem jak rysuje się przyszłość Star Wars: Knights of the Old Republic Remake? Jak na razie żadna z zainteresowanych stron nie skomentowała oficjalnie całej sprawy. Nieoficjalnie jednak mówi się, że projekt może zostać całkowicie przejęty przez Sabre Interactive, studio znane m.in. z remasterów trylogii Crysis. W maju tego roku zostało ono zatrudnione do pomocy przy produkcji omawianego tytułu.

Star Wars KOTOR Remake
Czy mimo problemów produkcyjnych remake kultowego KotOR-a spełni oczekiwania?

Cała ta sytuacja z pewnością jest dość przykra i może budzić obawy co do tego, czy koniec końców Star Wars: Knights of the Old Republic Remake spełni pokładane w nim nadzieje. Z jednej strony można zrozumieć frustrację szefostwa, gdy dociera do niego informacja, że projekt nie będzie opóźniony o kilka miesięcy, a o prawie dwa lata. Z drugiej jednak, jeśli teraz inne studio przejmie pałeczkę i zdecyduje się ukończyć całość „na szybko”, to możemy mieć powtórkę sytuacji z bardzo chłodno przyjętym Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition. Jak będzie w rzeczywistości? Miejmy nadzieję, że odpowiedź poznamy niedługo.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO