Star Wars Jedi: Survivor – kiedy premiera? Co wiemy o nadchodzącej grze?

Autor
Miłosz "AlexB" Szubert
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.5/5 - (2 głosy)
| autor: Miłosz "AlexB" Szubert |Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Star Wars Jedi: Survivor – kiedy premiera? Co wiemy o nadchodzącej grze?

Star Wars Jedi: Upadły zakon (znany również jako Star Wars Jedi: Fallen Order) to według wielu graczy i mediów branżowych jedna z najlepszych gier osadzonych w uniwersum Gwiezdnych wojen, a już na pewno najlepsza wydana przez EA. Ekipa z Respawn Entertainment podołała wyzwaniu i udało jej się opracować produkcję pozwalającą wejść w skórę Jedi i naśladującą rozwiązania znane chociażby z serii Dark Souls. Nic zatem dziwnego, że istnieje spora grupa osób, które z niecierpliwością wyczekują zapowiedzianej w maju tego roku kontynuacji tego tytułu – Star Wars Jedi: Ocalały (ang. Star Wars Jedi: Survivor). Ostatnio pojawiły się wiarygodne plotki na temat tego, kiedy w ten tytuł zagramy.

Spis treści:

Możliwa data premiery Star Wars Jedi: Survivor

Źródłem przecieku na temat terminu debiutu Star Wars Jedi: Survivor jest Jeff Grubb, znany pisarz i dziennikarz branżowy. Otóż według opublikowanych przez niego na Twitterze informacji, nowa produkcja studia Respawn Entertainment ukaże się w marcu 2023 roku, w okolicach zaplanowanej na 7 marca premiery powieści Star Wars: Jedi Battle Scars, której akcja ma rozgrywać się między wydarzeniami z „jedynki” i „dwójki”.

Warto zaznaczyć, że rewelacje te pokrywają się z wcześniejszym przeciekiem z PlayStation Store. W nim była mowa o tym, że Star Wars Jedi: Survivor ukaże się na rynku pod koniec lutego albo na początku marca.

Rzecz jasna trzeba brać poprawkę na fakt, że nie są to potwierdzone informacje i nie możemy wykluczyć, że data premiery produkcji studia Respawn Entertainment będzie zupełnie inna. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak czekać na oficjalny komunikat w tej sprawie.

Jaką historię przedstawi Star Wars Jedi: Survivor?

Fabuła Star Wars Jedi: Survivor ma rozgrywać się pięć lat po zakończeniu pierwszej części. Główny bohater opowieści, Cal Kestis – rycerz Jedi będący jednym z ocalałych z Rozkazu 66 – stara się ukrywać przed złowrogim Imperium i jego poplecznikami. W swojej niedoli nie jest jednak sam. Towarzyszy mu chociażby jego wierny droid, BD-1.

Star Wars Jedi: Survivor - co wiemy o grze?
Historia w Star Wars Jedi: Survivor ma być mroczna.

Historia opowiedziana w Star Wars Jedi: Survivor ma być mroczniejsza niż ta z oryginału. Według Stiga Asmussena, reżysera gry,  który wcześniej pracował m.in. przy cyklu God of War, na jej przestrzeni bohater będzie musiał wejść w interakcję z ludźmi i istotami, z którymi wcześniej nikomu nie przyszło do głowy, by poważnie negocjować. Możemy się zatem spodziewać paru interesujących sojuszy.

Star Wars Jedi: Survivor – jak zmieni się gameplay?

Co się natomiast tyczy gameplayu, ma on być bardziej rozbudowany niż to, co widzieliśmy w Fallen Order. Chodzi tu przede wszystkim o walkę. Zgodnie z wypowiedziami twórców ma ona być bardziej widowiskowa, dynamiczna i opierać się na szerszej gamie ciosów oraz kombinacji. Powinny pojawić się także niespotykane wcześniej umiejętności związane z Mocą.

Istnieje również szansa, że oprócz miecza świetlnego do eliminacji wrogów użyjemy blastera. Sugeruje to zwiastun tytułu (do obejrzenia poniżej), na którym protagonista ową broń posiada przy pasie.

W Star Wars Jedi: Survivor nie zabraknie również elementów znanych z oryginału. Mowa tu chociażby o systemie rozwoju postaci czy różnego typu etapach zręcznościowych rozsianych po planszach. Te z kolei powinny być dużo bardziej „żywe” w porównaniu z Fallen Order.

Star Wars Jedi: Survivor – na jakich platformach zagramy?

Jest zatem szansa, że Star Wars Jedi: Survivor okaże się pozycją jeszcze lepszą niż pierwowzór. Przekonać się o tym będą mogli wszyscy chętni posiadacze PC oraz konsol PlayStation 5, a także Xbox Series X/S, gdyż to właśnie na tych platformach ukaże się gra. Podobnie jak oryginał tytuł zostanie wydany w pełnej polskiej wersji językowej (obejmującej napisy i dialogi).

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO