Wymagania sprzętowe STALKER 2. Zobacz Heart of Chornobyl na nowym zwiastunie

| autor: Krzysiek Kalwasiński |Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Wymagania sprzętowe STALKER 2. Zobacz Heart of Chornobyl na nowym zwiastunie

W sieci pojawił się nowy zwiastun gry STALKER 2. To pierwszy materiał od dawna, który dodatkowo potwierdza, że premiera STALKER 2 będzie miała miejsce jeszcze w tym roku – wbrew dotychczasowym plotkom. Zebraliśmy wszystko, co już wiemy o najnowszej odsłonie Stalkera. Przy okazji warto zerknąć na wymagania sprzętowe gry STALKER 2, aby sprawdzić czy wasz komputer będzie gotowy na rozgrywkę.

Spis treści:

STALKER 2 - premiera i wymagania sprzętowe
Tak ma prezentować się S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl.

STALKER 2 – wymagania sprzętowe

STALKER 2 to kontynuacja świetnej gry na PC wydanej w 2007 roku. Podobnie jak poprzednik, jest to połączenie gry FPS, immersive sima oraz survival horroru, ale tym razem w otwartym świecie. Fabuła ponownie rozegra się na terenie Zony – obszaru wokół elektrowni nuklearnej w Czarnobylu. Miejsce jednej z największych katastrof ekologicznych w historii jest nieco podkoloryzowane na potrzeby gry, dzięki czemu możemy spodziewać się gęstego klimatu oraz wielu ciekawych i wzbudzających grozę przeciwników.

S.T.A.L.K.E.R. 2 ma być dostępny w polskiej wersji językowej (napisy) z dźwiękiem angielskim lub ukraińskim. W planach były też głosy w języku rosyjskim, ale zostały usunięte. Zastanawiasz się, jaki komputer gamingowy/jaki laptop do gier poradzi sobie z nowym STALKER-em?

Jeśli chodzi o grę STALKER 2, wymagania sprzętowe nie są szczególnie wygórowane. Poradzi sobie z nimi nawet czteroletni sprzęt.

Minimalne wymagania STALKER 2:

 • System operacyjny: Windows 10/11
 • Procesor: AMD Ryzen 5 1600X / Intel Core i5-7600K
 • Pamięć: 8 GB
 • Karta graficzna: AMD Radeon RX 580 8GB / NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB
 • Miejsce na dysku: 150 GB SSD

Zalecane wymagania STALKER 2:

 • System operacyjny: Windows 10/11
 • Procesor: AMD Ryzen 7 3700X / Intel Core i7-9700K
 • Pamięć: 16 GB
 • Karta graficzna: AMD Radeon RX 5700 XT 8GB / NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER 8GB / NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti 11GB
 • Miejsce na dysku: 150 GB SSD

STALKER 2 – kiedy premiera?

W ostatnich miesiącach pojawiło się wiele plotek mówiących o tym, że premiera drugiego STALKER-a zostanie przesunięta. Winne miały być utrudnienia produkcji, co miało przekładać się też na wysoką rotację pracowników. Studio zdementowało jednak te doniesienia, zapewniając, że gra pojawi się w obecnym roku. Dodatkowym potwierdzeniem tych słów jest najnowszy zwiastun.

Premiera STALKER 2 ma mieć miejsce w 2023 roku.

Wciąż jednak brakuje konkretów odnośnie do daty debiutu STALKER-a 2. Pozostaje więc czekać do momentu, aż twórcy będą mogli podzielić się dokładniejszymi informacjami na temat premiery. Gra ma być dostępna na PC oraz konsoli Microsoftu obecnej generacji, czyli Xbox Series X/S. Posiadacze PlayStation najprawdopodobniej będą musieli obejść się smakiem.

Nowy zwiastun STALKER 2: Heart of Chornobyl

Twórcy STALKER-a 2 przygotowali nowy zwiastun. To typowa, dobrze zmontowana mieszanka prezentująca skrawki fabuły oraz rozgrywki. Możemy zerknąć również na to, jak prezentuje się kwestia zarządzania ekwipunkiem i przeszukiwania zwłok. Fragmenty przedstawiające likwidowanie przeciwników za pomocą strzelby przywodzą na myśl pierwszą część – fani pierwowzoru powinni być więc zadowoleni.

Niektórzy mogą poczuć się zawiedzeni tym, że zwiastun zrealizowany został w języku angielskim. Ponadto momentami widać, że gra wymaga jeszcze poprawek optymalizacji, bo widoczne są gdzieniegdzie spadki animacji. Nie zmienia to jednak faktu, że STALKER 2: Heart of Chornobyl prezentuje się co najmniej dobrze. Fani mają z pewnością na co czekać. Nowy zwiastun to też potwierdzenie ze strony twórców, że ich gra ukaże się w tym roku.

Rozgrywka w Heart of Chornobyl

Do naszej dyspozycji ma zostać oddany jeden z największych światów w grach wideo. Znajdą się w nim zarówno zalesione tereny, jak i zrujnowane miasta. Charakter tego miejsca ma wymuszać na graczu ciągłą uwagę – czyhać będzie na niego wiele niebezpieczeństw (od mutantów aż po różnorakie anomalie). Z pomocą przyjdzie mu jednak rozbudowane uzbrojenie (ponad 30 rodzajów broni), a także gadżety czy artefakty. Całość powstaje na silniku Unreal Engine 5, więc możemy liczyć na oprawę graficzną najwyższej jakości.

STALKER 2 – edycje kolekcjonerskie, ceny i pre-order

Na grę można składać zamówienia przedpremierowe. Dostępne są trzy rodzaje cyfrowego wydania (Standard, Limited oraz Deluxe) i cztery edycje fizyczne (Standard, Limited, Collector’s i Ultimate).

Jeśli chodzi o edycje cyfrowe, to:

 • Cena STALKER 2 w wersji Standardowej wynosi 199,99 zł.
 • Cena STALKER 2 w wersji Deluxe to 259,99 zł. W tej rozbudowanej wersji zyskamy dostęp do dodatkowej misji, cyfrowego albumu, oficjalnej ścieżki dźwiękowej oraz kilku przedmiotów kosmetycznych dla broni i ubioru postaci.
 • Cena STALKER 2 w wersji Ultimate to 349,99 zł. Tutaj otrzymamy dodatkowo dwa rozszerzenia fabularne i przepustkę sezonową (czyli dostęp do wszystkich przyszłych nowości).

Edycja limitowana wydania fizycznego kosztować ma około 350 zł i zawierać w sobie m.in. plakat, naszywki, mapę Zony czy steelbook. Kolekcjonerska edycja to już koszt około 880 zł. W niej znajduje się dodatkowo figurka stalkera i album. Natomiast w cenie około 1 600 zł otrzymujemy dodatkowo plecak czy wyjątkowy pojemnik.

STALKER 2 - edycja kolekcjonerska
Najbogatsze wydanie fizyczne STALKER-a 2.
Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Krzysiek Kalwasiński
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (11 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO