Square Enix zapowiada nowe gry z uniwersum Final Fantasy 7, a na Steamie niespodzianka dla fanów

| autor: Krzysztof Lewandowski |Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Square Enix zapowiada nowe gry z uniwersum Final Fantasy 7, a na Steamie niespodzianka dla fanów

Final Fantasy VII stuknęło już 25 lat. Jedna z najważniejszych gier jRPG w historii gatunku od 1997 r. otrzymała mnóstwo pobocznych odsłon na różne platformy do grania – od mobilnych po konsole. Z okazji jubileuszu sprawujące pieczę nad cyklem Square Enix zorganizowało specjalny stream. Na nim zapowiedziano dwie kolejne gry – Final Fantasy VII Rebirth i Crisis Core Final Fantasy VII Reunion.

Final Fantasy VII Rebirth na zwiastunie

Square Enix oficjalnie zaprezentowało drugą część trylogii remake’ów – Final Fantasy VII Rebirth zostało zapowiedziane i dostało zwiastun. Widzimy na nim, jak dwójka bohaterów – Cloud i Sephiroth – przemierza obszar dobrze znany fanom cyklu. Choć pokazano niewiele, to już po tych krótkich fragmentach widać, że FF7 Rebirth będzie odbiegać od oryginalnego Final Fantasy 7 nawet bardziej niż pierwsza część remake’u.

Final Fantasy 7 Rebirth wyjdzie następnej zimy tylko na konsoli PlayStation 5. Spodziewamy się jednak, że produkcja w późniejszym terminie ukaże się również na komputerach osobistych, tak jak poprzedniczka.

Final Fantasy VII Remake: Intergrade od dzisiaj na Steamie w obniżonej cenie.

Final Fantasy VII Remake: Intergrade, czyli pierwszy tytuł omawianej trylogii, trafił na platformę Steam dzisiaj, tj. 17 czerwca 2022 r., i jest kompatybilny ze Steam Deckiem. Na start cena gry została obniżona o 29% – do 7 lipca wynosi 240,69 zł (zamiast 339 zł). 

Crisis Core Final Fantasy VII Reunion również zapowiedziany 

Jubileuszowym prezentem jest także zapowiedź Crisis Core Final Fantasy VII Reunion. Ujawniona odsłona FFVII koncentruje się na Zacku – żołnierzu odgrywającym istotną rolę w serii. Ta produkcja to w rzeczywistości remaster gry Crisis Core: Final Fantasy VII, która wyszła w 2008 r. wyłącznie na PSP. 

Crisis Core Final Fantasy VII Reunion trafi do znacznie szerszego grona graczy niż oryginał. Gra zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Premiera już najbliższej zimy. Oryginalny Crisis Core uznawany jest przez fanów za jedną z najlepszych odsłon serii, miło więc, że teraz szansę na jego wypróbowanie otrzyma więcej osób.

Square Enix poinformowało także o planach względem Final Fantasy VII Ever Crisis – mobilnej gry osadzonej w świecie FFVII. Jeszcze w tym roku możemy spodziewać się zamkniętych beta testów produkcji.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Krzysztof Lewandowski
Dziennikarz i polonista z wykształcenia. Od lat publikuje teksty w sieci o grach, filmach, serialach, książkach czy komiksach. W szczególności uwielbia oniryczną konwencję i gatunek RPG. Również miłośnik piłki nożnej, od niedawna bawiący się testowaniem różnych rodzajów herbat.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO