Sony podwyższa ceny PlayStation 5. Co na to Microsoft?

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Sony podwyższa ceny PlayStation 5. Co na to Microsoft?

Sony na swoim oficjalnym blogu poinformowało o podniesieniu rekomendowanej ceny PlayStation 5. Jest to odpowiedź na coraz gorszą sytuację ekonomiczną na całym świecie. Podwyżka dotyczy Europy, Wielkiej Brytanii, Japonii, Chin, Australii, Meksyku i Kanady. Cena pozostanie taka sama jedynie w Stanach Zjednoczonych.

Jak wyglądają nowe ceny PlayStation 5?

Dotychczasowe ceny PlayStation 5 wynosiły: 499 euro w przypadku standardowej wersji i 399 euro dla edycji Digital. Nowe kwoty prezentują się następująco:

  • Cena PS5 z napędem: 549,99 euro (około 2620 zł)
  • Cena PS5 bez napędu: 449,99 euro (około 2140 zł)

Mówimy tutaj o blisko 10% podwyżce względem wcześniejszej ceny. Nie wiadomo na ten moment, jak będzie to wyglądać na polskim rynku. Wszystko wskazuje na to, że jest to ostatni dzwonek, by zakupić PS5 za mniej niż 3 tysiące złotych. Można bowiem spodziewać się wzrostu cen także w lokalnych sklepach.

Sony w dalszej części oświadczenia zapewnia, że priorytetem dla japońskiej korporacji jest przede wszystkim poprawa sytuacji z dostępnością PlayStation 5.

  • „Podniesienie cen było koniecznością, zważywszy na obecną sytuację ekonomiczną na świecie i jej wpływ na firmę SIE. Nie zmienia to jednak faktu, że naszym priorytetem pozostaje poprawa sytuacji z dostępnością PS5. Tak, aby jak największa liczba graczy mogła doświadczyć tego, co PS5 ma i będzie miało do zaoferowania.”

Wyższe ceny PlayStation 5 – co na to Microsoft?

W tym wszystkim zaskakująca jest decyzja Microsoftu. Rzecznik giganta z Redmond oznajmił, iż cena konsol Xbox Series X/S pozostaje na ten moment bez zmian. Warto jednak mieć na uwadze, iż w przyszłości może się to zmienić. Galopująca inflacja dotyka bowiem wszystkich.

Decyzja amerykańskiej korporacji z pewnością odbije się pozytywnym echem – jest przecież bardzo prokonsumencka. To samo można zresztą powiedzieć o wielu ostatnich decyzjach firmy stojącej za Xboxem. Obecnie panuje odwrotna sytuacja względem poprzedniej generacji. Gdy Xbox One sprzedawany był jako centrum multimedialne, Sony wydawało świetne gry ekskluzywne, celnie trafiając w oczekiwania graczy. Tego samego nie można było powiedzieć o konkurencji. Dziś natomiast potrzeby graczy zdaje się lepiej rozumieć Microsoft. Można tak stwierdzić na podstawie ceny i oferty Game Pass czy gier, które są tańsze niż propozycje konkurencji. Decyzja o niezmienianiu cen konsol dokłada kolejną cegiełkę do pozytywnego wizerunku „zielonych”.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO