Sony szykuje ciekawą wersję swojego najlepszego kontrolera

| autor: Patryk Manelski | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Sony szykuje ciekawą wersję swojego najlepszego kontrolera

W ubiegłym tygodniu Sony złożyło wniosek patentowy, dostrzeżony ostatnio przez serwis GameRant. Wynika z niego, że firma szykuje nowy kontroler dla posiadaczy PlayStation 5. Już teraz ich pady nie mają sobie równych, a poprzeczka zostanie podniesiona jeszcze wyżej dzięki specjalnym funkcjom. Nowy kontroler nie tylko przechowa bezprzewodowe słuchawki douszne, ale także je naładuje!

Kontroler ładujący słuchawki od Sony brzmi naprawdę dobrze

Wniosek patentowy Sony wskazuje, że specjalny kontroler firmy zaoferuje przestrzeń pozwalającą na przechowanie tam bezprzewodowych słuchawek dousznych. Jednocześnie będą ona tam ładowane. W ten sposób Sony chce wyeliminować problem trzymania osobno sprzętu i gromadzenia go w nadmiernej ilości. Dzięki temu rozwiązaniu pad spełniać będzie kilka funkcji zamiast tylko jednej.

Obrazek patentowny kontrolera Sony

Sama idea jest ciekawa, ale na ten moment nie wiemy, czy wejdzie w życie. Sony złożyło wniosek patentowy, niemniej nie oznacza to, że takowy kontroler trafi do sprzedaży. Nie jest to jednak tylko mrzonka, bo ostatnio firma mocno eksperymentuje. Dla przykładu 15 listopada zadebiutuje PlayStation Portal, czyli przenośne urządzenie pozwalające na zdalne korzystanie z PlayStation 5.

Czy zatem pad pozwalający na przechowywanie i ładowanie słuchawek to coś nierealnego? Zdecydowanie nie, więc teraz pozostaje czekać, czy Sony przejdzie do realizacji tego pomysłu. Niech się tylko pośpieszą, bo mam przeczucie, że konkurencja zaraz zapragnie mieć takiego urządzenie w swojej ofercie.

Zobacz także popularne pady do gier od Sony:

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Jego życiem jest wirtualna farma na której może hodować cyfrowe pomidory. Swój wolny czas ładuje również w gry MMO, bo kocha interakcję z innymi graczami. Nie ma znaczenia, czy chodzi o walkę, handel, współpracę, czy zwykłą rozmowę – ten element bawi go najbardziej. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma dostępu do Sieci, daje nura do świata mang oraz fantastyki, zwłaszcza tej polskiej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO