Na tę grę czeka najwięcej osób na Steam

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Na tę grę czeka najwięcej osób na Steam

W pierwszym kwartale 2018 roku pojawiła się gra The Forest – oficjalnie, bo we wczesnym dostępie była ona oferowana od 30 maja 2014 roku. Jeszcze zanim doczekała się oficjalnej premiery, zyskała ogromną przychylność graczy i miano jednej z najlepszych gier survivalowych. Idzie za tym wysoka popularność, którą podbiła premiera edycji na PlayStation 4.

Sukces pierwowzoru przyczynił się do realizacji planów stworzenia drugiej części, czyli Sons of the Forest. Ona również przejdzie etap early access, ale w tym stanie ma się znajdować znacznie krócej od pierwszej części. Obecnie Sons of the Forest jest to najbardziej oczekiwana gra na Steamie, po zrzuceniu z tronu Starfielda.

Sons of the Forest najbardziej oczekiwaną grą na Steamie

Starfield do niedawna był liderem na Steamie, jeśli chodzi o liczbę użytkowników, którzy dodali grę do swoich list życzeń. Dziś sytuacja wygląda inaczej – liderem został survival horror Sons of the Forest. Zestawianie najbardziej oczekiwanych gier na platformie Valve znajdziecie w tym miejscu.

Sons of the Forest najbardziej oczekiwaną grą na Steamie.
Sons of the Forest zajmuje pierwsze miejsce na liście najbardziej oczekiwanych gier na Steamie. Źródło: SteamDB

Nie mamy, niestety, dostępu do liczb wskazujących, ile osób dodało grę do listy życzeń, ale nawet jeśli wziąć pod uwagę liczbę obserwujących (widoczną na powyższym zrzucie ekranu), oczekiwany hit Bethesdy również przegrywa z niezależnym Sons of the Forest. Widocznie brak konkretnej daty premiery Starfielda oraz liczne obsuwy zrobiły swoje.

Sons of the Forest – kiedy premiera?

Sons of the Forest zadebiutuje już niedługo. Wczesny dostęp Sons of the Forest wystartuje 23 lutego 2023 roku. W takim stanie gra znajdować ma się od sześciu do ośmiu miesięcy, choć twórcy zamierzali początkowo wydać grę w tradycyjny sposób. Doszli jednak do wniosku, iż nie są w stanie tego dokonać. W ten sposób gra może zresztą sporo zyskać.

Wymagania sprzętowe Sons of the Forest

Dostępne są także wymagania sprzętowe Sons of the Forest. Gra prezentuje się znacznie lepiej od swojego pierwowzoru (nawet biorąc pod uwagę czas premiery), więc wymagania są wyższe. Prezentujemy je poniżej.

Minimalne wymagania Sons of the Forest na PC:

 • System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)
 • Procesor: Intel Core i5-8400 lub AMD Ryzen 3 3300X
 • Pamięć: 12 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB lub AMD Radeon RX 570 4GB
 • DirectX: wersja 11
 • Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni (zalecany SSD)

Zalecane wymagania Sons of the Forest na PC:

 • System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)
 • Procesor: Intel Core i7-8700K lub AMD Ryzen 5 3600X
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce 1080 Ti lub AMD Radeon RX 5700 XT
 • DirectX: wersja 11
 • Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni (zalecany SSD)


Sons of the Forest – rozgrywka i fabuła

Sons of the Forest to survival horror. Wcielimy się w rozbitka, któremu przyjdzie odszukać resztę załogi śmigłowca oraz multimiliardera, a następnie wydostać się z lasu pełnego groźnych kanibali i zmutowanych istot.

W trakcie rozgrywki będziemy gromadzić surowce i za ich pomocą wytwarzać wszystko, co pomoże nam w przeżyciu – począwszy od prowizorycznego dachu nad głową, a skończywszy na środkach do obrony. Z czasem wybudujemy pełnoprawny obóz i zyskamy możliwość walki z najsilniejszymi istotami.

Sons of the Forest pozwoli na granie w pojedynkę lub w kooperacji. Nie jest jednak tak, że osoby preferujące samotne granie będą pozostawione same sobie. Twórcy opracowali Kelvina – towarzysza kierowanego przez AI, który pomoże w zbieraniu materiałów i w walce z zagrożeniami. Możliwe będzie wydawanie mu poleceń, a miejsce dla niego znajdzie się również w grupach składających się z graczy. Te aspekty zostały zaprezentowane na najnowszym zwiastunie, który znajdziecie poniżej.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (6 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO