Najlepsze słuchawki gamingowe do 500 zł – Ranking

| autor: Mateusz Tomczak | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Najlepsze słuchawki gamingowe do 500 zł – Ranking

Czy w trakcie gry w zwykłych słuchawkach zlokalizujesz skradającego się przeciwnika, tylko na podstawie dźwięku? Czy rozpoznasz czy dźwięk dobiega z góry czy z dołu? No właśnie. Dlatego wielu graczy na liście obowiązkowych elementów idealnego zestawu gamingowego ma dobre słuchawki. Jak wybrać słuchawki do gier?

Wiadomo, że najbardziej pożądane są modele o jak najlepszej relacji ceny do możliwości. Solidne i wygodne słuchawki do grania, z obsługą dźwięku przestrzennego 7.1, których zakup nie nadwyręży przesadnie budżetu. Jeśli również takich szukasz, to wybraliśmy najciekawsze słuchawki do gier do 500 złotych. Ich zakupu nie będziesz żałować.

Co zyskujemy wybierając słuchawki do gier do 500 zł?

500 złotych na słuchawki, to już całkiem konkretna kwota. Dzięki niej można sięgnąć po sprzęt od producentów, którzy znają się na swoim fachu i mają dobrą renomę wśród graczy.

W cenie 300-500 złotych można kupić słuchawki Razer, HyperX, Logitech czy Sennheiser. Trudno o to w przypadku słuchawek dla graczy do 200 złotych. Ale dzięki temu mamy gwarancje przede wszystkim dobrej jakości wykonania.

Z reguły w parze idzie też świetne brzmienie, bardziej naturalne i precyzyjne odwzorowanie dźwięków przestrzennych, oraz sporo innych ciekawych funkcji.

Jak wybrać dobre słuchawki dla gracza?

Chociaż każdy model jest inny i trzeba o tym pamiętać przy zakupie, zwracając uwagę na najistotniejsze cechy.

Największym wzięciem wśród graczy cieszą się słuchawki nauszne i wokółuszne. Właśnie takie konstrukcje zapewniają doskonały komfort przy dłuższych sesjach z grami. Dominują przy tym słuchawki przewodowe – USB lub mini jack 3,5mm. Warto więc sprawdzić w specyfikacji jaka jest długość przewodu i dopasować ją do swoich potrzeb.

Kiedy wybrać bezprzewodowe? Można też wybrać słuchawki bezprzewodowe, które nie będą krępować ruchów. Warto jednak wziąć pod uwagę, że są one cięższe i trzeba je regularnie ładować. Najczęściej takie modele oferują także opcję podpięcia przewodu audio, więc w razie czego można ich używać jako przewodowe.

Słuchawki gamingowe w tym przedziale cenowym mają duże przetworniki – przynajmniej 50mm. Dzięki temu generują mocny i czysty dźwięk, oraz szerokie pasmo przenoszenia.

Warto zwrócić uwagę na zakres regulacji pałąka, wielkość muszli i materiał, jaki je pokrywa, oraz ciężar słuchawek. Przydatne mogą być dodatkowe przyciski funkcyjne lub potencjometry, które ułatwiają sterowanie głośnością oraz mikrofonem. Dobry mikrofon jest niezbędny podczas rozgrywek multi online.

TOP 5 słuchawek do 500 zł

Komputronik Gaming Google News

W tym rankingu znajdziesz:

  • Słuchawki do gier do 300 zł: HyperX Cloud II
  • Słuchawki Razer do 400 zł: Razer Blackshark V2
  • Podświetlane słuchawki gamingowe do 500 zł: JBL Quantum 600
  • Słuchawki z mikrofonem do gier do 500 zł: Logitech G Pro X
  • Bezprzewodowe słuchawki gamingowe do 500 zł: Cooler Master MH670

Najpopularniejsze słuchawki gamingowe do 500 zł

Mogą Cię zainteresować:

Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO