Skiny do Minecraft – jak zmienić skina, jak pobrać i jak zrobić własną skórkę?

| autor: Michał "Wyzpun" Serwicki | Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Skiny do Minecraft – jak zmienić skina, jak pobrać i jak zrobić własną skórkę?

Kiedy mówimy o skinach w grach wideo, pierwsze o czym myślimy, to płatne elementy kosmetyczne występujące w tytułach sieciowych i nie tylko. Na szczęście zmiana wyglądu naszej postaci w Minecrafcie jest całkowicie darmowa, więc warto zerknąć na skiny do Minecraft. Jeśli znudził nam się podstawowy Steve, to w kilka chwil możemy wymienić go na dowolną postać, a nawet samodzielnie wykonać swojego oryginalnego bohatera. Z naszego poradnika dowiecie się, jak pobrać skiny do MC oraz jak zrobić własnego skina do Minecrafta.

Spis treści:

Skiny do Minecraft do pobrania – co, jak i gdzie?

W sieci dostępnych jest mnóstwo wzorów wykonanych przez graczy z całego świata. Wśród nich znajdziemy nie tylko ludzi, zwierzęta i pozostałe istoty ze świata Minecrafta, ale również postacie znane nam z innych gier, filmów oraz szeroko pojętej popkultury. Wszystkie te skiny pobierzecie ze specjalnych stron internetowych, takich jak:

Skiny do Minecrafta na każdej z tych stron są dostępne za darmo.

Jak wgrać skiny do Minecraft?

Proces wybierania nowego skina do MC jest bardzo prosty. Opiszemy go na przykładzie strony Planet Minecraft. Gdy już znajdziemy odpowiedni wzór, musimy przejść na jego podstronę poprzez wybranie skina z listy. Naszym oczom ukaże się wtedy następujący ekran:

Jak wgrać skiny do Minecraft?
Strony ze skinami oferują ogromny wybór. Możemy się wcielić nawet w wiedźmina

Następnie:

 • Pobieramy skina ze strony, naciskając Download Minecraft skin
 • Wybieramy opcję Change my Minecraft skin (na innych stronach będzie to najczęściej „Upload to Minecraft.net”)
 • Otworzy nam się nowe okno, gdzie zalogujemy się do naszego konta Mojang/Microsoft

Gdy znajdziemy się na naszym profilu Minecraft, zostaniemy zapytani o wybór modelu naszej postaci. Jeżeli chcemy, aby nasz skin był standardowych wymiarów, to klikamy na postać Steve’a, jeśli zaś bohater ma być chudy – klikamy na Alex.

Po wybraniu rozmiaru naszego bohatera możemy przesłać niestandardową skórkę. Korzystając z tej opcji, wgramy wcześniej pobranego skina.

Wgrywanie skinów do Minecraft
Załadowanie skina na nasze konto jest bardzo proste i zajmuje tylko kilka chwil

Gdy wzór zostanie załadowany, klikamy Prześlij i od razu możemy cieszyć się zmienionym wyglądem naszej postaci.

Wgrywanie skórek do Minecraft: Java Edition

Proces zmiany skina bezpośrednio w Minecraft: Java Edition jest bardzo podobny jak w przypadku strony internetowej. Aby zmienić skina w tej wersji, musimy wykonać następujące kroki:

 • Uruchamiamy aplikację Minecraft Launcher i wybieramy wersję Minecraft: Java Edition
 • Następnie wchodzimy w zakładkę Skórki/Skins. Naszym oczom ukaże się ekran przedstawiający aktualny wybór, a także bibliotekę pozostałych skinów
Wgrywanie skórek do Minecraft
Biblioteka skinów pozwoli nam na szybkie przełączanie się pomiędzy naszymi ulubionymi skórkami
 • Klikamy „Nowa skórka”, a następnie przechodzimy do ekranu zmiany wyglądu naszego bohatera
 • W tym miejscu możemy nazwać nową skórkę, a także zadecydować, czy postać ma być chuda, czy szeroka
 • Klikamy przycisk „Przeglądaj” i przesyłamy wcześniej pobranego skina
 • Naszym oczom ukaże się podgląd postaci. Dodatkowo możemy ubrać bohatera w pelerynę (jeśli ją posiadamy). Kiedy jesteśmy zadowoleni z wyboru, klikamy opcję „Zapisz i użyj”, dzięki czemu nasz skin pojawi się w grze
Dodanie skórki do Minecraft
Dodanie skórki do Minecraft: Java Edition jest niezwykle intuicyjne

Wgrywanie skórek do Minecraft z Xbox Store (Windows 10 Edition)

W przypadku wersji Minecraft: Windows 10 Edition zmiana skina wygląda nieco inaczej, jednak nadal nie jest to bardzo skomplikowany proces. Wykonamy go w kilku krokach:

 • Uruchamiamy aplikację Minecraft Launcher i wybieramy wersję Minecraft for Windows
 • Gdy gra się załaduje, klikamy zakładkę „Przebieralnia”. Wówczas zobaczymy ekran wyboru dostępnych skinów oraz opcję utworzenia nowego bohatera
Skiny do Minecraft - własna biblioteka skórek
W tej wersji gry również możemy stworzyć swoją własną bibliotekę skórek
 • Klikamy „Utwórz postać”, a następnie:
  1. „Postać” – jeśli chcemy wybrać gotowego skina z biblioteki dostępnych wzorów
  2. „Klasyczna skórka” – jeśli chcemy wgrać naszego pobranego skina
 • Aby zaimportować wzór, klikamy opcję „Wybierz nową skórkę” i przesyłamy wcześniej wybrany plik. Następnie, podobnie jak w pozostałych przypadkach, ustalamy wymiary naszego bohatera i możemy cieszyć się nowym skinem również w tej wersji gry
Minecraft dla Windowsa również oferuje prosty system zmiany skina.
Minecraft dla Windowsa również oferuje prosty system zmiany skina na dowolnie przez nas wybrany wariant

Jak zrobić własne skiny do Minecraft?

Jeśli nie znaleźliśmy satysfakcjonującego wzoru dla naszej postaci bądź chcemy ulepszyć udostępnioną przez kogoś skórkę, to możemy skorzystać z programów graficznych, takich jak Paint lub Gimp. W przypadku, gdy nie czujemy się na siłach z pixel-artem, możemy skorzystać z internetowego edytora skinów. Takie rozwiązanie znajdziemy na jednej z wcześniej wymienionych stron z gotowymi skórkami. Poniżej prezentujemy kreator, który umieszczono na stronie Planet Minecraft:

Jak zrobić własne skiny do Minecraft?
Edytor dostępny jest w wersji Lite oraz Advanced i oferuje mnóstwo opcji, dzięki którym nasz skin będzie naprawdę wyjątkowy

Po lewej stronie okna znajdziemy menu barw, które pozwoli ustawić standard RGB bądź wprowadzić odpowiedni kod HEX. Poniżej znajdziemy klasyczny zestaw kolorów, które możemy nanieść na postać przy użyciu ołówka. Pozostałe opcje, takie jak gumka, spray, czy wiadro, to znane nam z Painta narzędzia, które możemy wykorzystać do stworzenia wymarzonego skina.

Dodatkowo w każdym momencie możemy dowolnie obrócić bohatera, a także przełączyć się na widok 2D, który sprawi, że zobaczymy siatkę podobną do tych, jakie pobraliśmy z sieci.

Skiny do Minecraft – podsumowanie artykułu

Wiecie już, jak zmienić skina w Minecrafcie, a także jak wykonać własną skórkę. Sam proces jest naprawdę prosty, a gra oferuje mnóstwo możliwości i pełną dowolność w tym, jak Wasz bohater powinien wyglądać. Oczywiście czasem może się zdarzyć, że wybrany przez Was wygląd nie będzie prezentować się prawidłowo, co może być spowodowane złym wykonaniem skina bądź niewłaściwym dopasowaniem do modelu. W takim wypadku należy wybrać innego skina bądź za pomocą edytora lub programu graficznego poprawić nietrafioną skórkę.

Próbujcie swoich sił tworząc skiny w Minecraft oraz zmieniajcie wygląd Waszej postaci do woli, aby wyróżnić się na ulubionym serwerze.

Popularne w tematyce Minecrafta:
Jak stworzyć serwer w Minecraft?
Jak stworzyć serwer w Minecraft za darmo?

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Z wykształcenia dziennikarz i medioznawca. Fan komiksu superbohaterskiego i horroru, a także papierowych i komputerowych gier RPG. Noce spędza na pisaniu opowiadań oraz przygód do Dungeons & Dragons oraz na nadrabianiu seriali i kolejnych próbach w przechodzeniu roguelikeów.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.7/5 - (6 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO