Ubisoft szykuje natarcie, trwają prace nad 11 grami z serii Assassin’s Creed

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Ubisoft szykuje natarcie, trwają prace nad 11 grami z serii Assassin’s Creed

Assassin’s Creed to seria, która ma na karku już blisko 16 lat. Przez ten czas doczekała się ona dwunastu głównych odsłon (nie licząc tytułów pobocznych), a na tym nie koniec. Mówi się bowiem, że Ubisoft pracuje obecnie nad jedenastoma nowymi produkcjami skupiającymi się na walce Templariuszy z Asasynami.

Jedenaście odsłon w produkcji

Sześć z nich już znamy. Są to: 

  • Assassin’s Creed: Mirage – gra ukaże się w październiku tego roku i zabierze nas do Bagdadu z drugiej połowy IX wieku naszej ery;
  • Assassin’s Creed: Nexus VR – odsłona powstająca z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości;
  • Assassin’s Creed: Jade – przeznaczone na urządzenia mobilne;
  • Assassin’s Creed: Hexe – część serii rozgrywająca się w Niemczech z drugiej połowy drugiego milenium,
  • Assassin’s Creed: Red – produkcja z akcją osadzoną w Japonii;
  • Assassin’s Creed: Infinity – specjalna odsłona zaplanowana jako gra-usługa.

Jednakże o pięciu z listy tych jedenastu odsłon, wcześniej nich nic oficjalnie nie usłyszeliśmy.

Poznaliśmy 5 kolejnych gier z serii Assassin’s Creed

Najciekawiej z tej grupy prezentuje się remake Assassin’s Creed 4: Black Flag, czyli pirackiej odsłony omawianego cyklu. Na jego premierę przyjdzie nam jednak najpewniej długo poczekać, gdyż miał on dopiero zostać zaakceptowany do produkcji.

Kolejną z niezapowiedzianych gier jest Project Nebula, za którą ma odpowiadać zespół Ubisoft Sofia – znany z Assassin’s Creed 3: Liberation oraz Assassin’s Creed Rogue. Akcja tytułu ma się toczyć w Indiach, w Imperium Azteków w Ameryce Środkowej oraz w rejonie Morza Śródziemnego. Całość jest jak na razie w fazie prototypu i na premierę również przyjdzie nam trochę poczekać.

Kolejnymi z rzekomo nadchodzących pozycji są Project Raid od Ubisoft Chengdu oraz Project Echoes od Ubisoft Annecy. Obie te gry mają skupiać się na rozgrywce wieloosobowej pierwsza z nich ma jednak położyć większy nacisk na kooperację dla maksymalnie czterech graczy.

Mamy jeszcze Assassin’s Creed Nexus 2. Podobnie jak pierwsza odsłona, tytuł ten ma zapewniać zabawę dla posiadaczy gogli VR.

Tom Henderson zdradza

Źródłem tych rewelacji jest Tom Henderson, znany i wielokrotnie cytowany insider. Możemy zatem założyć, że doniesienia te są prawdziwe. Trzeba jednak pamiętać, że z biegiem czasu niektóre z tych projektów mogą zostać skasowane. Jak będzie w istocie, pokażą najbliższe lata.

Jak długo jeszcze?

Na koniec możemy zadać jeszcze pytanie: jak długo będzie jeszcze rozwijana seria Assassin’s Creed? Jeśli chodzi o kwestie fabularne, to wytrych zastosowany w czwartej odsłonie sprawia, że Ubisoft może tworzyć te produkcje praktycznie w nieskończoność, osadzając je w dowolnych miejscach i okresach historycznych. Bez tego ograniczenia odpowiedź na to pytanie brzmi – dopóki zainteresowanie graczy będzie odpowiednio duże. Jak na razie niewiele wskazuje na to, aby popularność marki miała jakoś drastycznie spaść.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO