Darmowe robuxy – nie daj się nabrać na wyłudzenia! Mamy 3 sprawdzone sposoby

| autor: Wiktor Granowski | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Darmowe robuxy – nie daj się nabrać na wyłudzenia! Mamy 3 sprawdzone sposoby

Darmowe robuxy to prawdziwy kąsek dla każdego fana kwadratowego świata. Robuxy (czasami pisane także jako „robuksy”) to waluta będąca integralną częścią gry Roblox. Posiadanie jej zapewnia całą masę korzyści. W tym artykule wyjaśniamy, czym ona jest i jak zdobyć robuxy za darmo. Ponadto omawiamy kwestię generatora cyfrowej waluty i potencjalnych oszustw związanych z darmowymi robuksami.

Spis treści:

Darmowe robuxy w internecie to w 99% scam

Bezsprzeczny fakt jest taki – darmowe robuksy to najczęściej jedno wielkie oszustwo. Robuxy są płatną walutą (Zobacz także: Ile kosztują robuxy?), a to oznacza, że fani Robloxa muszą zapłacić za nie prawdziwymi pieniędzmi. Roblox Corp., producent gry, udostępnia rozgrywkę za darmo, ale przecież twórcy też muszą na czymś zarabiać. Dochody ze sprzedaży robuxów pozwalają m.in. na utrzymanie serwerów, więc rozdawanie tej waluty absolutnie nie leży w interesie firmy.

W internecie można natknąć się na mnóstwo stron oferujących darmowe robuxy, ale należy pamiętać, że większość z nich (o ile nie wszystkie) prowadzona jest przez oszustów.

Tacy oszuści mają na celu zdobycie Waszych prywatnych danych lub zainfekowanie Waszych komputerów złośliwym oprogramowaniem. Tak więc jeśli natkniecie się na witryny świecące napisami „free robux”, „robux generator” lub „nielimitowane robuxy za darmo”, musicie mieć się na baczności.

Warto pamiętać, że jedyna oficjalna strona gry to www.roblox.com i to właśnie tam można zakupić robuksy bezpośrednio lub za pomocą karty podarunkowej. Witryny prowadzone przez oszustów na sto procent będą zlokalizowane pod innymi adresami – kategorycznie odradzamy wchodzenia na nie.

Robux generator – co to jest i dlaczego to fake?

Wiecie już, jak zdobyć robuxy w legalny sposób. Na koniec przestrzegamy przed korzystaniem z kodów na darmowe robuxy lub oprogramowania mającego na celu hackowanie gry i przyznawanie wirtualnej waluty. Jednym z takich programów jest właśnie robux generator. Działa on jako osobna aplikacja, która – zdaniem jej twórców – przydzieli do Waszego konta w Robloxie nawet dziesiątki tysięcy robuxów. 

Nie dajcie się jednak nabrać – podobnie jak wspomniane wcześniej strony internetowe, generator robuxów to dzieło oszustów.

Generator robuxów tak naprawdę ma wyłudzić Wasze dane, informacje o kartach płatniczych i zainfekować Wasz komputer!

Co więcej, deweloperzy odpowiedzialni za Robloxa zaimplementowali w grze rozwiązanie o nazwie Byfron Anti-Cheat. Ma ono wyłapywać graczy korzystających z niedozwolonych programów, a następnie przyznawać im permanentnego bana. To oznacza, że wszystkie nielegalne próby zdobycia cyfrowej waluty nie tylko mogą skończyć się zawirusowaniem komputera i kradzieżą Waszych pieniędzy, lecz także utratą dostępu do konta na Robloxie.

Najlepiej zatem skupić się na płatnych opcjach nabycia robuksów albo skorzystać z jednego z trzech zaproponowanych poniżej sposobów na darmowe robuxy – o ile tylko jesteście gotowi na włożenie trochę wysiłku w ich zdobycie.

Jak zdobyć darmowe robuxy? 3 sposoby

W związku z powyższym darmowe robuksy jako takie nie istnieją. Wirtualną walutę można jednak zdobyć bezpośrednio w grze przy pewnym nakładzie pracy.

Sposób ten nie wymaga wydawania pieniędzy. Jeśli zatem zastanawiacie się, jak zdobyć robuxy za darmo, poniżej mamy kilka ciekawych propozycji, które pomogą Wam nieco zaoszczędzić.

1. Stwórz grę z mikropłatnościami i zdobądź darmowe robuksy

Najlepszym sposobem na wygenerowanie robuxów bez płacenia jest stworzenie wciągającej i ekscytującej gry na silniku Robloxa. Gra jako taka byłaby darmowa, ale zaimplementowanie w niej przedmiotów do kupienia za robuxy pozwoli na zarabianie tej waluty. 

Kosmetyczne dodatki – takie jak skiny czy elementy wyposażenia – sprzedawane w postaci starter packów pozwalają zyskać mnóstwo robuxów. Oczywiście pod warunkiem, że stworzona przez Was produkcja przyciągnie uwagę innych graczy. Co więcej, jeśli odniesiecie spory sukces, posługując się tą metodą, możecie wymienić zdobyte przez Was robuxy na prawdziwe pieniądze w programie Developer Exchange Program!

2. Przygotuj kosmetyczne dodatki i skiny dla innych graczy

Wykorzystując niejako poprzednią metodę, można skupić się na tworzeniu kosmetycznych elementów (takich jak wspomniane wcześniej skiny) i dodatków, które gracze kupować będą za robuksy, a następnie używać ich w innych grach na Robloxie.

Jedyny słuszny i legalny sposób na darmowe robuxy to stworzenie własnej gry lub przedmiotów.
Jedyny słuszny i legalny sposób na darmowe robuxy to stworzenie własnej gry lub przedmiotów.

To rozwiązanie nie wymaga przygotowywania całej gry od podstaw, ale wciąż przyda się spora dawka kreatywności. Zaprojektowane przez Was przedmioty muszą przecież wyróżniać się na tle konkurencji, a ta w Robloxie jest spora! Warto przy tym przemyśleć kwestię opracowywania produktów wyczerpywalnych – gracze będą stale kupować te same elementy, dzięki czemu na Waszym koncie zaczną regularnie pojawiać się robuxy.

3. Skorzystaj z programu afiliacyjnego w Robloxie

Ostatni sposób to program afiliacyjny w grze. Jest to partnerski system, za pomocą którego można zapraszać do gry znajomych. Jego uczestnicy dostają robuksy, ilekroć jeden z zaproszonych zakupi cyfrową walutę. Ilość otrzymywanej nagrody jest wyrażana jako procent wartości transakcji zawartej przez osobę, którą ściągnęliście do gry.

Nie jest to może najlepsze rozwiązanie, gdy zachęcicie do zabawy tylko jednego lub dwóch znajomych. Jeśli jednak macie np. popularny kanał na YouTubie albo sporo widzów w serwisie Twitch, za pośrednictwem programu afiliacyjnego Robloxa możecie zaprosić do gry o wiele większą liczbę osób. To z kolei oznacza więcej transakcji i oczywiście darmowe robuksy w dużej ilości.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Z wykształcenia księgowy, z zawodu analityk, z zamiłowania gracz. Łączy pasję do gier ze spostrzeżeniami na temat branży elektronicznej rozrywki i światowej gospodarki.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO