Cena Riot Points w LoLu – ile kosztuje waluta w grze Riot Games?

| autor: Paweł Woźniak | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Cena Riot Points w LoLu – ile kosztuje waluta w grze Riot Games?

W League of Legends mamy do czynienia z cyfrową walutą, możliwą do kupienia za realne pieniądze. W przypadku tej gry są to Riot Points (RP), za które da się nabyć m.in. skórki dla naszych ulubionych postaci, dodatkowe strony na runy czy dopalacze doświadczenia. Tutaj dowiecie się wszystkiego na temat Riot Points – cena, możliwości zakupu, a także korzyści, które można dzięki nim uzyskać w LoL-u, są przedstawiane w poniższych partiach artykułu.

Spis treści:

Czym są Riot Points?

Riot Points (RP) to jedna z dwóch głównych walut dostępnych w LoL-u – drugą jest niebieska esencja, którą zdobywamy za samo granie w grę. RP nabywamy z kolei za prawdziwe pieniądze, aby przeznaczyć je głównie na przedmioty kosmetyczne dla bohaterów czy też do totemów wizji, ale również na skrzynki z fragmentami skinów lub klucze do tychże skrzynek.

W LoL-u za Riot Points kupimy m.in. skiny. Cena nie gra roli, jeśli bardzo zależy nam na tych przedmiotach kosmetycznych.
W LoL-u za Riot Points kupimy m.in. skiny. Cena nie gra roli, jeśli bardzo zależy nam na tych przedmiotach kosmetycznych.

Co możemy kupić za Riot Points?

Najoczywistszym wydatkiem, na który możemy przeznaczyć nasze Riot Points, są skórki dla bohaterów. W grze znajdziemy ich naprawdę sporo, a najpopularniejsi herosi posiadają ich nawet po kilkanaście! To nie wszystko, co możemy nabyć za RP – szczegółowa lista rzeczy dostępnych za Riot Points prezentuje się następująco:

 • skórki dla postaci oraz ich warianty kolorystyczne,
 • skórki do totemów wizji,
 • bohaterowie – nowe postacie możemy nabyć za RP lub za niebieską esencję,
 • przepustki – podczas wydarzeń w grze możemy zakupić specjalną przepustkę z dodatkowymi nagrodami za granie,
 • przedmioty do Team Fight Tactics (TFT) – przepustka do TFT, Małe Legendy oraz areny, z których skorzystamy podczas grania w strategiczną odmianę LoL-a,
 • skrzynki i klucze Hextech – w skrzynkach Hextech, otwieranych za pomocą specjalnych kluczy, znajdziemy fragmenty skórek, które można wymienić na skiny, a te zostaną z nami na stałe,
 • emotki – możemy je wyświetlać podczas gry,
 • bilety na Clashe, czyli comiesięczne turnieje – aby wziąć w nich udział, trzeba kupić bilet;
 • ikony przywoływacza,
 • dopalacze zwiększające ilość zdobywanego doświadczenia,
 • dodatkowe strony na runy.
W League of Legends jest wiele możliwości wydawania Riot Points. Cena różnych akcesoriów dostępnych za tę walutę może jednak zaskoczyć.
W League of Legends jest wiele możliwości wydawania Riot Points. Cena różnych akcesoriów dostępnych za tę walutę może jednak zaskoczyć.

Warto również wiedzieć, że w League of Legends za RP da się też nabyć pakiety przedmiotów. Najczęściej są to skórki wraz z bohaterami i dodatkowe ikony przywoływacza. W sklepie natrafimy również na przeceny, dzięki którym jesteśmy w stanie zdobyć skórkę nawet o kilkadziesiąt procent taniej. Skoro już wyjaśniliśmy, co można kupić za tę walutę, pozostaje jeszcze jedna kwestia związana z Riot Points – cena.

Rosnąca cena Riot Points – za ile kupimy je dziś?

Cena Riot Points w 2022 roku została podniesiona. Podwyżka spowodowana była ogólną inflacją oraz chęcią wprowadzenia zmian w dostępnych pakietach, tak aby najpopularniejsza opcja była najbardziej opłacalna – wcześniej za 50 złotych dostawaliśmy 1820 RP i przy zakupie przepustki lub skórki zostawała nam nietypowa ilość RP, której nie było na co wydać. 

Riot Points i cena za poszczególne pakiety (aktualna w 2023 roku):

 • 350 RP – 13,99 zł
 • 750 RP – 27,99 zł
 • 1380 RP – 47,99 zł
 • 2950 RP – 99,99 zł
 • 5250 RP – 174,99 zł
 • 10 750 RP – 394,99 zł.

Warto wiedzieć, że cena Riot Points w latach 2021 i 2020 była niższa o 20% niż obowiązująca obecnie. RP możemy kupić na drodze klasycznego przelewu przez internet, przez PayPal, przez telefon lub za pomocą Paysafecard.

Cyfrowa waluta w LoL-u to Riot Points. Cena waha się w zależności od liczby RP, jaką chcemy zakupić.
Cyfrowa waluta w LoL-u to Riot Points. Cena waha się w zależności od liczby RP, jaką chcemy zakupić.

Czy można zdobyć Riot Points za darmo?

Dla niektórych cena Riot Points w LoL-u może okazać się zbyt wysoka. Czy istnieje jakikolwiek sposób uzyskania owej waluty za darmo? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Na pewno nie należy ufać osobom podającym się za pracowników Riot Games i oferującym programy/hacki do pozyskiwania darmowych RP, które wymagają ujawnienia danych do naszego konta. Jeśli otrzymamy taką „ofertę”, możemy być pewni, że mamy do czynienia z oszustem! 

Darmowe Riot Points w LoL-u można natomiast dostać w ramach usługi Prime Gaming (razem z m.in. losową skórką oraz skrzynią), ale również bezpośrednio od działu wsparcia League of Legends.

Da się zgarnąć nawet kilkadziesiąt RP w zamian za autorski rysunek (może być w wersji cyfrowej), który nawiązuje do League of Legends. Swoją prośbę wraz z grafiką wystarczy przesłać do działu wsparcia poprzez oficjalną stronę tej produkcji. To świetny sposób dla wszystkich fanów LoL-a, którzy chcą otrzymać Riot Points i nie martwić się tym, jaka jest cena wirtualnej waluty.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Fan produkcji sieciowych (szczególnie tych dynamicznych), w których może zaspokoić swoje pragnienie rywalizacji lub po prostu spędzić czas ze znajomymi. Od pewnego czasu za sprawą Game Passa rozszerza zainteresowanie grami na rozmaite gatunki i tytuły, które do tej pory były mu zupełnie obce.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO