Returnal – wersja PC hitu znanego z PlayStation coraz bardziej pewna

Autor
Adam Adamczyk
Copywriter, miłośnik słowa pisanego i twórca tekstów traktujących o tematykach gamingowych i technologicznych. Prywatnie gitarzysta, kompozytor, gamer, fan armwrestlingu, natury i gotowania. Na co dzień współpracuje z GRY-OnLine.pl.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)
| autor: Adam Adamczyk |Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Returnal – wersja PC hitu znanego z PlayStation coraz bardziej pewna

Twórcy gier przyzwyczaili nas do tego, że wiele produkcji to tak zwane tytuły ekskluzywne, dostępne wyłącznie na wybranej platformie. Na szczęście w przypadku gry Returnal od fińskiego studia Housemarque wszystko wskazuje na to, że tytuł, w który do tej pory mogliśmy zagrać wyłącznie na PlayStation 5, otrzyma pecetowy port. Choć nie mamy potwierdzenia od twórców, to na SteamDB pojawiły się informacje, które mogą utwierdzić nas w przekonaniu, że Returnal będzie dostępny także na PC.

SteamDB oregon - historia zmian
SteamDB

Z powodu tych informacji w sieci robi się coraz głośniej o Returnal. Trudno się temu dziwić, bo jest to wielokrotnie nagradzana gra, chwalona zarówno przez recenzentów, jak i graczy, którzy mieli możliwość zapoznania się z nią na PS5. Najwyższy czas na to, aby mrocznego shootera w klimacie science fiction poznali także posiadacze komputerów.

Returnal na PC? Niemal na pewno

Dlaczego uważamy, że Returnal pojawi się na PC? Otóż w maju na SteamDB, czyli w nieoficjalnej bazie danych platformy Steam, gdzie aktualizowane są informacje na temat obecnych i przyszłych gier, które trafią do tego sklepu, pojawiła się nowa pozycja o tajemniczo brzmiącej (i niewiele mówiącej) nazwie „Oregon”.

W bazie danych platformy Steam pojawiła się aktualizacja języków osiągnięć. Wśród nich znalazły się takie nazwy, jak samo „Returnal” oraz „Tower of Sisyphus”. Aktualizacje w SteamDB jasno wskazują, że chodzi o wspomnianą grę, bo tylko w niej występują takie określenia. 

Returnal na PC

Co ciekawe, serwis VGC poinformował, że w maju otrzymał od anonimowego informatora materiał filmowy, dowodzący, że Returnal działa na PC, a jakby tego było mało – wersja pecetowa gry Returnal została uwzględniona w ubiegłym roku w ogromnym wycieku niezapowiedzianych gier w serwisie streamingowym GeForce Now. Wszystkie te informacje zbierają się w spójną całość i sugerują, że ceniona produkcja fińskiego studia niemal na pewno zadebiutuje na PC.

Skąd tyle hałasu o Returnal na PC?

Nie każdy ma w domu PlayStation 5, a wielu graczy chciałoby sprawdzić, czy Returnal faktycznie jest tak dobry, jak głoszą recenzenci. Warto zaznaczyć, że tytuł został okrzyknięty najlepszą grą 2021 roku według BAFTA. Czy warto zagrać w tę produkcję, kiedy będzie już dostępna na komputerach?

Jeżeli lubicie mroczne klimaty science fiction, to Returnal bez wątpienia jest tytułem, któremu warto dać szansę.

Poza ciężką atmosferą na pochwałę zasługuje tu wciągająca fabuła oraz cechująca się dbałością o detale oprawa graficzna. Kiedy Returnal wyjdzie na PC, co jest niemal pewne, warstwa wizualna może wyglądać jeszcze lepiej. 

Nie wiadomo, jak długo potrwają prace nad pecetowym portem, ale lepiej nie nastawiać się na bardzo bliskie terminy premiery, bo gra na konsoli zadebiutowała ledwie nieco ponad rok temu, czyli 30 kwietnia 2021 roku. A jak wiemy, Sony lubi kazać czekać graczom na wersje PC swoich kolejnych gier, czego dobrym przykładem jest premiera God of War: Ragnarok.

Myślicie, że warto czekać na wersję PC? Zerknijcie jeszcze na zwiastun Returnal na PlayStation 5:

Google News KTG

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej