Zapowiedź Resident Evil Village: Gold Edition. Zagramy w widoku TPP!

| autor: Sebastian "Junkie" Kasparek | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Zapowiedź Resident Evil Village: Gold Edition. Zagramy w widoku TPP!

Capcom od kilku lat jest na fali i dostarcza fanom hit za hitem. Japońska legenda zamierza kontynuować fenomenalną passę i nadal rozpieszczać fanów serii Resident Evil. Tym razem postanowiono skorygować największy zarzut, jaki padał w kierunku ostatnich odsłon cyklu.

W przypadku Resident Evil 7 Capcom podjął ryzykowną decyzję i zmienił klasyczny widok TPP na FPP. Z perspektywy czasu zmiana okazała się sensowna i gra odniosła spektakularny sukces. Widok z oczu nie trafił jednak do wszystkich fanów i część z nich prosiła o powrót do kamery ustawionej za plecami głównego bohatera. Ich prośby zostały w końcu wysłuchane. 

Resident Evil Village w trybie TPP to doskonała motywacja, aby jeszcze raz przejść grę

Resident Evil Village to świetny horror i jednocześnie jedna z najlepszych gier 2021 roku. Nic więc dziwnego, że pozycja doczeka się kilku nowości i zostanie rozwinięta – wszak stosowne DLC zapowiedziano już dawno temu, a teraz poznaliśmy szczegóły na jego temat.

Capcom szykuje Resident Evil Village: Gold Edition. Będzie to wersja gry wzbogacona o rozszerzenie Winter’s Expansion, zawierające:

  • pełnoprawny tryb TPP, w którym można ukończyć całą grę,
  • fabularny dodatek Shadows of Rose z akcją osadzoną 16 lat po fabule głównej gry. DLC będziemy mogli rozegrać tylko w perspektywie TPP,
  • The Mercenaries Additional Orderstroje dodatkowych bohaterów do trybu Mercenaries: Chris Redfield, Karl Heisenberg i Lady Alcina Dimitrescu.

Nie da się ukryć, że powrót do widoku TPP na pewno ucieszy masę fanów. Sam zdecydowanie wolę tę perspektywę i chętnie przejdę z jej powodu grę jeszcze raz. Zwłaszcza że wraz z widokiem TPP dojdzie mnóstwo nowych animacji, bez czego ten tryb nie miałby przecież racji bytu.

Resident Evil Village: Gold Edition to idealny prezent dla fanów

Widać, że Capcom słucha swoich wiernych fanów i nowa kamera to ukłon w ich stronę. Na dobrą sprawę gra tego nie potrzebowała, ale bardzo dobrze, że otrzyma taką nowość i moim zdaniem dzięki temu stanie się jeszcze lepsza. Dodatkowy wybór to zawsze świetna sprawa. Jak już wcześniej wspomniałem, kontrowersyjne przejście serii w FPP nie przypadło do gustu każdemu, a teraz będzie można od tego opcjonalnie odejść na rzecz bardziej klasycznego widoku.

Resident Evil Village: Gold Edition zostanie wydane 28 października 2022 roku na komputerach PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Nowa zawartość będzie oczywiście płatna, a użytkownicy podstawowej wersji gry otrzymają możliwość rozbudowania swojej kopii do wersji Gold.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Fan popkultury, kinomaniak, który stara się analitycznie patrzeć na gry. Bierze udział w misji szerzenia miłości do Nicolasa Windinga Refna i Goichiego Sudy.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO