Resident Evil 4 Remake spolszczenie – kiedy będzie dostępne?

| autor: Sebastian "Junkie" Kasparek | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Resident Evil 4 Remake spolszczenie – kiedy będzie dostępne?

„A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”. To naturalne, że każdy gracz lubi poznawać gry wideo w rodzimym języku, co ułatwia zrozumienie fabuły i zwiększa komfort rozgrywki. Dzisiaj sprawdzimy, czy zadawane w necie pytanie „Resident Evil 4 Remake spolszczenie?” przynosi tylko negatywne odpowiedzi, czy też może jest gdzieś dostępna polska wersja tego popularnego survival horroru.

Resident Evil 4 Remake spolszczenie – czy istnieje?

Resident Evil 4 Remake spolszczenie – jak ta kwestia wygląda, jest w końcu ta polska wersja, czy jej nie ma? Niestety, od paru lat Capcom rezygnuje z tłumaczenia na nasz język gier z serii Resident Evil. Remake czwartej odsłony tego cyklu nie należy do wyjątków, dlatego też coś takiego jak „Resident Evil 4 Remake spolszczenie” oficjalnie nie istnieje.

Zarówno edycja konsolowa, jak i wydanie pecetowe gry Resident Evil 4 nie wspiera polskiego języka. Pozycja ta nie tylko nie oferuje naszego rodzimego dubbingu, lecz także nie posiada choćby napisów w języku Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego. Nie wszystko jednak stracone. Pliki będące odpowiedzią na wpisywane w wyszukiwarkę z nadzieją hasło „Resident Evil 4 Remake spolszczenie” będzie dało się uzyskać na drodze nieoficjalnej dzięki pracy moderów. 

Spolszczenie Resident Evil 4 Remake w przygotowaniu – przez fanów

Oczywiście z tej opcji nie skorzystają użytkownicy konsol, gdyż wgrywanie modów na konsolach to rzadko spotykana funkcja. Jeśli jednak gracie na PC, spieszę donieść, że Resident Evil 4 Remake spolszczenie za jakiś czas otrzyma dzięki uprzejmości fanów z grupy REpatriacja, którzy za darmo przygotowują polskie napisy. Pozostaje tylko poczekać, aż ekipa w spokoju ukończy prace.

Podsumowując – plik „Resident Evil 4 Remake spolszczenie” nie istnieje na razie w żadnej formie, ale w przyszłości użytkownicy PC dostaną fanowską lokalizację i będą mogli cieszyć się rozgrywką w naszym rodzimym języku.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Fan popkultury, kinomaniak, który stara się analitycznie patrzeć na gry. Bierze udział w misji szerzenia miłości do Nicolasa Windinga Refna i Goichiego Sudy.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
3/5 - (8 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO