Resident Evil 4 przyciągnął rekordową liczbę graczy na Steamie

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Resident Evil 4 przyciągnął rekordową liczbę graczy na Steamie

Jedna z najważniejszych premier tego roku – remake Resident Evil 4 – jest już za nami. Nowa wersja kultowej klasyki cieszy się ogromnym uznaniem, a w parze z tym idzie duża popularność. Dobrze widać to na podstawie zainteresowania graczy na Steamie, co można podejrzeć dzięki serwisowi SteamDB. Nie powinno to dziwić – również pierwsza wersja RE4 szczyci się podobnymi sukcesami.

RE4 Remake z rekordowym zainteresowaniem na Steamie

Gatunek horroru nie ma lekko, nawet jeśli kolejni jego przedstawiciele nieco odbiegają od atmosfery grozy na rzecz intensywnej akcji. Tego typu grą jest Resident Evil 4 – tytuł cieszący się sławą produkcji przełomowej, zwłaszcza jeśli chodzi o gry akcji. Japońscy deweloperzy z Capcomu w 2005 roku pokazali wszystkim, jak można ulepszyć lubianą już formułę. Stąd też status klasyki i ogromne zainteresowanie nową wersją.

Remake Resident Evil 4 to najpopularniejsza odsłona serii.
Remake Resident Evil 4 to najpopularniejsza odsłona serii. Źródło: SteamDB

Resident Evil 4 zadebiutował w piątek 24 marca i jeszcze tego samego dnia na Steamie równocześnie grało w niego ponad 130 tys. osób. Rekord padł jednak następnego dnia, kiedy według SteamDB jednocześnie w świecie RE4 na platformie Valve bawiło się 168 191 graczy. Jest to najlepszy wynik spośród wszystkich odsłon serii dostępnych na Steamie. 

Odsłony serii Resident Evil według popularności.
Odsłony serii Resident Evil według popularności. Źródło: SteamDB

Wyniki w przypadku wszystkich odsłon nie są oczywiście miarodajne, bo część tytułów zadebiutowała w czasie, kiedy podobne dane nie były szeroko dostępne – w innym razie Resident Evil 5 zajmowałby wysoką pozycję, jako niegdyś najpopularniejsza odsłona. Możemy jednak rzucić okiem na to, jakie zainteresowanie wzbudziło Resident Evil Village, które wyszło w 2021 roku – w szczytowym momencie w tę część grało jednocześnie 106 tys. osób.

Capcom ma więc powody do świętowania. Stworzenie remake’u takiej gry, jak Resident Evil 4, musiało być niemałym wyzwaniem. Zepsuć arcydzieło to żadna sztuka, szczególnie gdy wprowadza się tak wiele zmian. Na szczęście japońska firma nie zawiodła oczekiwań graczy, za co teraz jest wynagradzana dużą sprzedażą i zachwytami.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO