Red Dead Redemption i GTA 4 – remaki nie powstaną? Nowe informacje

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Red Dead Redemption i GTA 4 – remaki nie powstaną? Nowe informacje

Czekacie na odświeżone wersje GTA IV i pierwszego Red Dead Redemption? Niewykluczone, że na razie ich nie otrzymacie. Tak przynajmniej sugeruje na Twitterze znany informator Tez2, zajmujący się publikowaniem informacji na temat produkcji Rockstara. To jednak informacja, którą należy traktować z odpowiednią rezerwą – wyjaśniamy dlaczego.

Znikające modyfikacje i rewelacje informatorów

Pierwsze spekulacje na temat odświeżonej wersji Red Dead Redemption ruszyły już w 2017 roku, kiedy to firma Take-Two Interactive zakazała dalszego rozwoju fanowskiego remake’u tego kowbojskiego tytułu, tworzonego na silniku GTA 5. Niektórzy przebąkiwali wtedy, że jest to związane z faktem, iż Rockstar przygotowuje własny remake bądź remaster.

Z pełną mocą plotki powróciły w 2018 roku, w okolicach premiery Red Dead Redemption 2. Ogromna część mapy tamtej produkcji oferowała te same lokacje, które mogliśmy zwiedzić w pierwszej części, ale nie były one prawie wcale wykorzystywane. Dla wielu była to wskazówka, że możemy spodziewać się remake’u tytułu na nowym silniku. 

Oliwy do ognia dolewały kolejne kasacje fanowskich projektów i odświeżeń oraz rewelacje „leakerów”, które dużej mierze okazywały się mniej lub bardziej świadomymi fałszerstwami. Ostatnie głośniejsze doniesienia na temat Red Dead Redemption Remake pojawiły się w listopadzie ubiegłego roku.

W przypadku remastera GTA IV plotki na temat jego powstania również wywodziły się od kasowanych fanowskich projektów, przenoszących ten tytuł na silnik GTA V. Bardziej konkretne przecieki pojawiły się dopiero w 2021 roku, kiedy to znany informator funkcjonujący na Twitterze jako Ralph podał, że odświeżona wersja tego tytułu ukaże się w 2023 roku na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X/S. O pozycji tej przebąkiwano jeszcze parę dni temu, przy okazji jednego z przecieków na temat GTA VI.

Wszystko przez The Definitive Edition

Powołując się na źródło znające plany ekipy z Nowego Jorku, Tez2 poinformował, że projekty remasterów GTA 4 i Red Dead Redemption zostały porzucone. Prawdopodobnym powodem tej decyzji jest chłodne przyjęcie Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition, które ukazało się w listopadzie ubiegłego roku.

Co prawda ani remaster GTA 4, ani remaster Red Dead Redemption nigdy nie zostały oficjalnie zapowiedziane, lecz jak pisze Tez2, plany ich powstania pojawiły się już kilka lat temu. Przeróżne plotki, które wypłynęły na przestrzeni tego czasu, wydają się potwierdzać taki rozwój wypadków.

Remake Red Dead Redemption

Może to i lepiej…

Doniesienia na temat kasacji remasterów GTA IV oraz Red Dead Redemption (które nie są oficjalne, więc trzeba je na razie traktować z odpowiednią rezerwą) mogą budzić mieszane uczucia. Z jednej strony mogłaby to być doskonała okazja do zaprezentowania tych doskonałych tytułów nowej publiczności. Zwłaszcza tyczy się to kowbojskiej produkcji studia Rockstar, która nigdy nie wyszła na PC. Z drugiej strony, jeśli miałoby to okazać się tak dużym rozczarowaniem, jak remastery GTA III, Vice City oraz San Andreas, to może faktycznie lepiej, że odłożono te projekty na półkę. Na ten moment, jedyne co możemy zrobić, aby uatrakcyjnić rozgrywki tych kultowych odsłon gier, to odpalenie kodów lub modów. Szczególnie polecamy kody do GTA 4 na PC, Xbox 360, PS3.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO