Możliwe, że doczekamy się remake’ów Dead Space 2 i Dead Space 3

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 1 minutę
Zwiększ rozmiar tekstu
Możliwe, że doczekamy się remake’ów Dead Space 2 i Dead Space 3

Dead Space Remake to bardzo udany powrót kultowego horroru. Niewykluczone, że wydawca zdecyduje się na podobny ruch także w przypadku drugiej i trzeciej części serii. Ankieta przeprowadzona przez Electronic Arts może sugerować, że firma pójdzie za ciosem i odświeży także „dwójkę” i „trójkę”.

Dead Space 2 i 3 Remake z szansą na powstanie

Jeden z użytkowników Twittera (o nicku TafferKing451) opublikował wiadomość, w której znalazła się informacja o ankiecie przeprowadzonej przez EA. Jej tematem przewodnim są potencjalne remaki Dead Space 2 i Dead Space 3. Udostępnione przez niego zrzuty ekranu znajdziecie poniżej.

Nie byłoby wielkim zaskoczeniem, gdyby EA zdecydowało się na przygotowanie wspomnianych remake’ów, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę obecne trendy. W ostatnich latach pojawiło się wiele podobnych odświeżonych wersji klasycznych dzieł i cieszą się one niemałym zainteresowaniem. Wystarczy wymienić The Last of Us: Part I, Resident Evil 2, Demon’s Souls, Final Fantasy VII czy niedawno wydane Like a Dragon: Ishin!.

Podobny ruch pasowałby też do wypowiedzi twórców ze studia EA Motive. Wielokrotnie zaznaczali oni, że chcieliby dalej pracować przy horrorowej serii. W Dead Space Remake można zresztą znaleźć wskazówki mówiące, iż Dead Space 2 Remake faktycznie jest w planach. Warto jednak traktować te doniesienia z przymrużeniem oka – ze strony EA nie padł bowiem żaden komentarz na ten temat.

Przypominamy, że Dead Space Remake dostępny jest na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Gra zbiera bardzo dobre opinie – zarówno od krytyków, jak i graczy.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO