Ten monitor ASUS-a jest rekordowo szybki! Ma odświeżanie aż 500 Hz

| autor: Jakub Bielecki | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Ten monitor ASUS-a jest rekordowo szybki! Ma odświeżanie aż 500 Hz

Producenci sprzętu dla graczy od lat prześcigają się w kolejnych osiągnięciach. Co raz lepsze parametry, większa wydajność i efektowny obraz – na to liczą gracze. Nie inaczej jest w przypadku monitorów gamingowych, gdzie często kluczowym podczas decyzji zakupowej parametrem jest częstotliwość odświeżania. Poradniki doradzajace, jak wybrać monitor do gier” wspominają, aby wybrać model 120 Hz, 144 Hz, a nawet 240 Hz. Teraz jeden z wiodących producentów sprzętu komputerowego przebija wszystkich – poznaj nowy monitor ASUS 500 Hz.

Komu potrzebne jest szybkie odświeżanie obrazu?

Wysoka wartość parametru „częstotliwość odświeżania” wpływa pozytywnie na możliwość generowania płynnego obrazu. W przypadku oglądania filmów, pracy lub przeglądania Internetu w zupełności wystarczająca jest wartość 60-90 Hz. W przypadku ekranów 120 Hz powinniśmy jednak zobaczyć dużą zmianę na plus przy przewijaniu ekranu.

Ekrany 240 Hz lub nawet 360 Hz są najczęściej wybierane przez graczy i zawodników e-sportowych.

Wydajny komputer i szybki monitor pozwalają bowiem na osiąganie jak najlepszych wyników w grach. To właśnie z tego powodu gracze, szczególnie profesjonalni zawodnicy, są w stanie sporo zapłacić za ekran z dobrymi parametrami.

Monitor ASUS 500 Hz – pierwszy taki na świecie

W trakcie targów Computex 2022 ASUS pokazał monitor, który pobija rekord szybkiego odświeżania obrazu. Monitor roboczo nazwano ASUSROG Swift 500 Hz. Ma przekątną 24,1″ i rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 pikseli).

Monitor ASUS 500 Hz wykorzystuje matrycę E-TN zaprojektowaną z myślą o s-sporcie.

Monitor przeznaczony jest głównie dla e-sportowców, którzy na co dzień grają w tytuły takie, ja Rainbow Six Siege, CS:GO, czy Overwatch. To właśnie w dynamicznych grach przewaga szybkiego wyświetlacza będzie najbardziej zauważalna.

CS:GO to jedna z gier, która pokaże przewagę monitora 500 Hz

Nowy ekran ASUS posiada wsparcie dla trybu Nvidia G-Sync Esports. Wspiera też analizę opóźnień Nvidia Reflex. Korzystając z kart graficznych Nvidia GeForce gracze będą mogli na bieżąco sprawdzić opóźnienia systemowe.

Nie znamy jeszcze ceny nowego monitora ASUS, ani jego daty wejścia na rynek Produkt powinien pojawić się w sprzedaży pod koniec tego roku.

Komputronik Gaming Google News

Może zainteresują Cię także:

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO