Premiera Redfall prawdopodobnie w połowie 2023 roku. Gotowi na rzeź na wampirach? 

| autor: Filip Węgrzyn |Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Premiera Redfall prawdopodobnie w połowie 2023 roku. Gotowi na rzeź na wampirach? 

Jedną z najbardziej wyczekiwanych gier 2023 roku jest Redfall od zespołów Arkane i Bethesda Game Studios. Premiera wstępnie była zapowiadana na ubiegły rok, jednak twórcy zdecydowali się ją przełożyć. Niestety od tamtej pory nie podali nawet przybliżonej daty debiutu. Na szczęście insiderzy nie śpią, czego efektem są nowe wieści na temat gry.

Redfall – kiedy premiera?

Jak sugeruje serwis Windows Central, który powołuje się na swoje „sprawdzone” źródła, Redfall powinien zadebiutować w pierwszej połowie 2023 roku.

Mówiąc dokładniej, premiera Redfall ma się odbyć na początku maja 2023 roku.

Jest to dość ciekawy zbieg okoliczności, bo to właśnie w maju 2022 roku firma Bethesda Game Studios i studio Arkane ogłosiły przeniesienie debiutu Redfall na 2023 rok. Należy jednak pamiętać, że powyższe informacje są nieoficjalne i jeszcze wszystko może się zmienić. Teraz pozostaje nam czekać na oficjalny komunikat od twórców, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

Co już wiemy o Redfall?

Jak już wspomnieliśmy, Redfall jest nową produkcją Arkane oraz Bethesda Game Studios. Pierwsza z firm ma na koncie takie hity, jak Dishonored, Prey czy Deathloop. Druga z kolei zasłynęła z RPG-ów z serii The Elder Scrolls oraz trójwymiarowych odsłon cyklu Fallout. Twórcy połączyli siły, a efektem tego jest Redfall.

Redfall to kooperacyjna gra, która pozwoli czterem graczom wcielić się w śmiałków, próbujących pozbyć się krwiożerczych wampirów z tytułowego miasteczka. Pomoże im w tym pokaźny arsenał broni oraz nadnaturalne umiejętności.

Schemat rozgrywki przypomina na papierze model znany z hitowej serii Left 4 Dead, czy już trochę mniej udanego Back 4 Blood z 2021 roku. Twórcy obiecują jednak, że ich produkcję będzie wyróżniać duży nacisk na fabułę i narrację. Gracze mają także otrzymać do dyspozycji otwarty świat. Miejmy nadzieję, że tytuł okaże się przynajmniej dobry, ale na ostateczny werdykt musimy poczekać do jego premiery.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Autor
Filip Węgrzyn
Z pisaniem związał się już za młodu, kiedy to tworzył najróżniejsze opowiadania o tematyce fantasy i postapo. W wolnym czasie głównie gra. Wśród jego ulubionych gatunków znajdują się RPG akcji, kooperacyjne sandboxy. Szczególną sympatią darzy dzieła z portfolio studia Bethesda oraz taktyczne, rywalizacyjne FPS-y.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO