Red Dead Redemption 3: kiedy prawdopodobnie wyjdzie? Wszystko o RDR3

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Red Dead Redemption 3: kiedy prawdopodobnie wyjdzie? Wszystko o RDR3

Z niecierpliwością czekamy na Red Dead Redemption 3. Mimo że studio Rockstar Games jak na razie nie dało żadnego znaku, że kolejna część growego westernu w ogóle się pojawi, to fani mają liczne powody do oczekiwania na zapowiedź RDR3. Na ten moment wskazówek dotyczących zawartości kolejnej części jest niewiele, różne przecieki pozwalają na ustalenie możliwych kierunków poprowadzenia fabuły czy prawdopodobnej daty wydania gry. Przejdźmy zatem do tego, kiedy prawdopodobnie nastąpi premiera Red Dead Redemption 3 oraz o czym zatem może opowiedzieć.

Red Dead Redemption 3 jest rzekomo w produkcji

Zacznijmy od tego, że poniższe rewelacje należy brać z odpowiednim dystansem. Nic nie zostało oficjalnie potwierdzone i znając politykę Rockstara, najprawdopodobniej będzie tak jeszcze przez długi czas. Mowa tutaj pierwszych przeciekach wskazujących na to, że prace nad Red Dead Redemption 3 już ruszyły. Pochodzą one od użytkownika serwisu X o pseudonimie MyTimeToShineHello.

Co prawda branża gier nie jest jego głównym przedmiotem zainteresowań autora powyższego wpisu – zajmuje się on przede wszystkim podawaniem zakulisowych informacji na temat filmów, zwłaszcza należących do kinowego uniwersum Marvela, czym zyskał sobie reputację osoby wiarygodnej – lecz tym razem najwyraźniej otrzymał przeciek na temat najnowszych poczynań Rockstara.

Tutaj warto przytoczyć także wypowiedź aktora grającego Arthura Morgana w RDR2. Roger Clark zapytany na portalu X o pojawienie się jego postaci w kolejnej części gry zaznaczył, że nie powinniśmy się tego spodziewać, ponieważ historia Arthura została już opowiedziana. Jednocześnie, bazując na swoich własnych domysłach, napisał, że jest pewny, iż kiedyś zobaczymy Red Dead Redemption 3.

Możliwa premiera Red Dead Redemption 3 [spekulacje]

Najbardziej prawdopodobny na premierę RDR3 wydaje się 2031 rok.

Niestety całkiem realne wydaje się to, że RDR3 wyjdzie dopiero za 6-7 lat. Zacznijmy od tego, że „dwójka” powstawała 8 lat – prace ruszyły zaraz po stworzeniu pierwowzoru. O grze natomiast dowiedzieliśmy się na 2 lata przed premierą. W tym miejscu można również przytoczyć przykład Grand Theft Auto VI, którego zapowiedź otrzymaliśmy ponad rok po najgłośniejszych przeciekach. Biorąc pod uwagę, że RDR jest dla Rockstara mniejszym priorytetem, na oficjalne informacje o nim prawdopodobnie będzie trzeba poczekać jeszcze dłużej.

W poprzednich latach premiery GTA i RDR były od siebie znacznie oddalone. Kolejne części westernowego cyklu wychodziły kolejno 2 lata i 5 lat po zakończeniu przez Rockstara produkcji ich priorytetowego tytułu. Wiadomo również, że na chwilę obecną studio chce poświęcić jak najwięcej uwagi właśnie GTA VI. Jeśli zatem przeciek o tym, że prace nad Red Dead Redemption 3 już ruszyły, jest prawdziwy, a GTA VI pojawi się w 2025, premiera westernowego hitu Rockstara nastąpi nie wcześniej niż w 2030 roku. My zakładamy, że najbardziej realny jest jednak 2031 rok.

Możemy również zakładać, że jeszcze przez długi czas nie usłyszymy oficjalnych informacji o premierze RDR3. Studiu Rockstar Games nigdy przedwcześnie nie pokazuje swoich gier. Pierwsze zapowiedzi i zwiastuny pojawiają się dopiero wtedy, gdy deweloperzy mają co pokazać i towarzyszy im pewność, że nic nie przeszkodzi w finalizacji produkcji oraz dostarczeniu obiecanej zawartości. Jest to cenne szczególnie dzisiaj, kiedy gry zapowiadane są lata wcześniej – nawet gdy znajdują się na etapie zaledwie konceptu. Publikę bardzo łatwo czymś podobnym nakręcić i wykreować wielkie oczekiwania, które mogą pozostać niezaspokojone. Całe szczęście Rockstar Games ma inną politykę. Dlatego najpewniej jeszcze przez długi czas nie usłyszymy nic o Red Dead Redemption 3.

Wygląda zatem na to, że nawet na zwykłą zapowiedź poczekamy bardzo długo. Jednak kto wie? Być może twórcy w jakiś sposób nas zaskoczą i okaże się, że kolejna odsłona ich popularnej serii jest bliżej, niż nam się wydaje. Koncepcji tego, w którą stronę może pójść Red Dead Redemption 3, jest sporo. Poniżej znajdziecie jedną z ciekawszych fanowskich wizji RDR3.

Jakich postaci możemy się spodziewać w RDR3?

Red Dead Redemption 1 i 2 to jedne z najlepszych opowieści, z jakimi możemy zetknąć się w grach. To piękne, ale też brudne i mroczne historie, w których nic nie jest czarno-białe. Tyczy się to już samych postaci – w grach kierujemy poczynaniami przestępców, których moralność jest wielce wątpliwa. Dlatego też nie kończą zbyt dobrze, choć pod koniec próbują wkroczyć na ścieżkę prawa. To też jedne z niewielu gier, w których dochodzi do śmierci głównego bohatera. Rzadko kiedy twórcy decydują się na tak odważny ruch.

W grach z serii Red Dead pojawia się cała plejada interesujących postaci. To one mogą bohaterami Red Dead Redemption 3.

  1. Gang Dutcha van der Linde’ego – jego burzliwa historia została przedstawiona na przestrzeni dwóch odsłon serii. Mimo iż w zasadzie nikt z ugrupowania nie przeżył, pisarze z Rockstar Games wciąż mogą powrócić do przeszłości banitów, osadzając fabułę kolejnej odsłony przed znanymi wydarzeniami. W ten sposób twórcy trzymaliby się poniekąd tradycji – w końcu Red Dead Redemption 2 było prequelem RDR1. Może w ten sposób mielibyśmy okazję zobaczyć słynną masakrę w Blackwater, o której jedynie słyszymy na początku RDR2.
  2. Postać Jacka Marstona – przejmujemy nad nim kontrolę w epilogu „jedynki”. Dowiadujemy się z niego, że chłopak jednak poszedł w ślady ojca, przed czym ten chciał go za wszelką cenę uchronić. Nie ma na rynku gier wielu serii, które tak sprawnie i przekonująco opowiadają o błędnym kole niekończącej się zemsty. Chęć jej dokonania najpewniej wpłynęłoby na syna Johna, który rozsmakował się w życiu przestępcy, by następnie szukać odkupienia.
  3. Landon Ricketts – ta postać odgrywa znaczącą, acz poboczną rolę w pierwszej odsłonie serii. Ukazany jest jako legendarny rewolwerowiec, będący bohaterem opowieści przekazywanych z ust do ust. Spotykamy go jednak, gdy jest już na „emeryturze”. Nie wiadomo o nim zbyt wiele i jest to jeden z mocnych przyczynków do tego, aby sięgnąć po tę postać i opowiedzieć jej bez wątpienia ciekawą historię.

Możliwości na poprowadzenie fabuły Red Dead Redemption 3 jest naprawdę sporo, ale na ten moment możemy jedynie gdybać. Są jednak również scenariusze, które raczej można wykluczyć. Mowa tutaj o wypowiedzi aktora grającego Arthura Morgana w RDR2, który zaznaczył, że historia jego postaci została już zapowiedziana i nie powinniśmy się jej spodziewać w RDR3.

Sporo oczekujemy od Red Dead Redemption 3

Każda nowa gra Rockstar Games to kamień milowy dla całej branży elektronicznej rozrywki. Stwierdzenie to szczególnie pasuje do Red Dead Redemption 2, które może się pochwalić jednym z najbardziej immersyjnych światów, które możemy zwiedzić. Fascynujące jest to, że deweloperom udało się stworzyć coś, co żyje własnym życiem. Grając, czujemy, że jesteśmy zaledwie malutką częścią wirtualnego świata. Nikt się nami za bardzo nie przejmuje i to jedynie od nas zależy, jak duży udział będziemy mieli w tym wszystkim.

Druga (czy raczej trzecia – pamiętajmy, że przed Red Dead Redemption było Red Dead Revolver) część serii pokazała, jak powinno kreować się gry z otwartym światem. Nie ma drugiej produkcji, w której możemy tak kompleksowo zaobserwować codzienne życie zwierząt. Szczególnie jest to widoczne podczas polowań – potwierdzi to każdy gracz, który próbował wykonać wszystkie wyzwania postawione przez twórców i zdobyć komplet trofeów lub osiągnięć.

Po Red Dead Redemption 3 spodziewalibyśmy się czegoś jeszcze lepszego, choć trudno wyobrazić sobie, co Rockstar Games miałoby tu jeszcze usprawnić.

Ktoś mógłby powiedzieć, że deweloperzy osiągnęli szczyt swoich możliwości, ale przecież już niejednokrotnie nas zaskakiwali. Wielokrotnie robili coś, na co inni nie mogli sobie pozwolić – lub nie chcieli ryzykować. Osobiście liczę na to, że znów zaoferują nam głęboką immersję i spokojne tempo rozgrywki. Za sprawą tych elementów opowieść smakowała kilkukrotnie lepiej, o ile potrafiliśmy się zatrzymać i delektować tym, co nam zaserwowano. Tak zresztą jest z westernami – mają swoje leniwe, powolne tempo i nie są przeznaczone do szybkiej, bezmyślnej konsumpcji.


Jak widać, Red Dead Redemption 3 jest zdecydowanie jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji. Nic w tym dziwnego, bo Red Dead Redemption 1 i Red Dead Redemption 2 osiągnęły niebywały sukces i skupiły wokół marki rzeszę fanów. Mimo że westernowa seria nie jest tak popularna, jak Grand Theft Auto, będąca priorytetem Rockstara, to wciąż zachwyca swoją jakością. Cykl RDR dał się poznać jako wciągająca opowieść z niezwykle szczegółowo i realistycznie wykreowanym światem. Red Dead Redemption 2 zostało bardzo pozytywnie przyjęte przez graczy, dlatego oczekiwania w stosunku do jego następcy są jeszcze wyższe. To wszystko sprawa, że plotki dotyczące rzekomych prac nad RDR3 przykuwają dużą uwagę w sieci i wzbudzają nadzieję na wielki hit.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.8/5 - (22 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO