Szukasz najlepszej klawiatury gamingowej w 2025 roku? Zanim podejmiesz decyzję, warto przeanalizować swoje potrzeby i zastanowić się, która klawiatura do gier sprawdzi się najlepiej – membranowa, mechaniczna czy hybrydowa. Równie istotna będzie łączność (przewodowa czy bezprzewodowa) oraz obecność przydatnych funkcji takich jak makra, anti-ghosting czy key rollover. Nie zapominaj też o komforcie użytkowania – układ klawiszy, podświetlenie i podpórka pod nadgarstki mogą robić dużą różnicę.
Poniżej znajdziesz ranking najlepszych klawiatur gamingowych 2025. To zestawienie 10 modeli mechanicznych i membranowych, które cieszą się świetnymi opiniami i są rekomendowane przez graczy.
Oto zestawienie 10 aktualnie najlepszych klawiatur gamingowych – od topowych modeli z przełącznikami optycznymi, po budżetowe propozycje z podświetleniem RGB i cichym działaniem.
Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajmuje najdroższa i najlepiej wyposażona klawiatura do gier w 2025 roku. Razer Huntsman V3 Pro to odpowiedź, której szukasz. To wyposażony w topowe rozwiązania model, którego największym atutem są analogowe przełączniki optyczne z regulowanym poziomem aktywacji w zakresie 0,1-4,0 mm. Poza personalizacją i błyskawiczną reakcją cechują się one także żywotnością na poziomie 100 mln kliknięć. W kontekście trwałości warto też wspomnieć o płycie z aluminium i nasadkach odpornych na ścieranie. Nie bez znaczenia są również dodatkowe przyciski i pokrętło, podpórka pod nadgarstki oraz efektowne podświetlenie RGB. Ta przewodowa klawiatura zadowoli nawet tych najbardziej wybrednych graczy.
Szybkie mechaniczne przełączniki GL, wybór podświetlenia RGB spośród 16,8 mln kolorów, dedykowane przyciski multimedialne, bezprzewodowa komunikacja z komputerem przez Lightspeed i Bluetooth… To wciąż jeszcze nie wszystko, czym zachęca do siebie Logitech G915 TKL Tactile. To nietypowa, bo niskoprofilowa klawiatura gamingowa, dzięki czemu wpadnie w oko miłośnikom smukłych konstrukcji. Ma też tryb przewodowy i bezprzewodowy (dzięki technologii Lightspeed, z czasem reakcji 1 ms), a dzięki diabelnie mocnej baterii będziesz grać na jednym ładowaniu ponad 100 godzin (+50 godzin po wyłączeniu podświetlenia LED). Klawiatura ma metalową obudowę, a jej ergonomia jest bez zarzutu.
Razer Huntsman V2 Tenkeyless to równie interesująca propozycja, jednak kierowana do graczy o nieco innych preferencjach. Przede wszystkim jest to klawiatura pozbawiona sekcji numerycznej, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca na blacie biurka, pozostawiając przestrzeń dla myszki. Jej największym atutem są natomiast optyczno-mechaniczne przełączniki Razer Linear Optical Red o dobrze zbalansowanym skoku oraz ultrakrótkim czasie reakcji. Innymi słowy: klikasz i w tym samym momencie sygnał dociera do komputera. Poza tym oferuje niezawodne, przewodowe połączenie, podświetlenie RGB oraz ergonomiczną podpórkę pod nadgarstki. Ustawienia zapisuje zaś w chmurze, dając Ci do nich dostęp zawsze i wszędzie.
ENDORFY Thock 75% Wireless to kolejna kompaktowa klawiatura w tym rankingu, a więc propozycja kierowana do użytkowników, którzy większą przestrzeń cenią ponad klawisze numeryczne. To też klawiatura, która z komputerem może łączyć się przewodowo, jak i bezprzewodowo. W tym drugim przypadku do wyboru mamy zarówno technologię Bluetooth, jak i bardziej stabilne łącze w paśmie 2,4 GHz. Polski producent postarał się również o sprawdzone przełączniki mechaniczne Kailh Box Black i podświetlenie RGB. Z poziomu oprogramowania umożliwia zaś zmianę praktycznie każdego parametru – to Twoja klawiatura i to Ty o wszystkim decydujesz.
Kolejna propozycja to model Dark Project ALU87A Onionite Wired, który przypadnie Ci do gustu, jeśli marzy Ci się solidna i kompaktowa klawiatura mechaniczna w nieco bardziej przystępnej cenie (około 200 zł). Cechuje ją konstrukcja skrócona o panel numeryczny, wytrzymała rama z pianką wyciszającą oraz efektowne podświetlenie RGB, które można sobie skonfigurować pod kątem własnych upodobań. Za błyskawiczne rejestrowanie kliknięć odpowiadają autorskie przełączniki G3MS Amber, cechujące się także wysoką trwałością (do 80 milionów naciśnięć). W razie czego można je jednak bez problemu wymienić na inne. Ot, niedroga opcja dla entuzjastów.
Genesis Thor 660 to klawiatura mechaniczna do gier, którą bez obaw można polecić każdemu miłośnikowi elektronicznej rozrywki. Została wyposażona w przełączniki zapewniające szybki czas reakcji i płynny ruch, dzięki czemu doskonale sprawdza się w grach wymagających refleksu. To jednak, co w niej najciekawsze, to niezwykle kompaktowa konstrukcja. Ma tylko pięć rzędów klawiszy i żadnych zbędnych sekcji. Została stworzona tak, by zajmować jak najmniej miejsca, a waga poniżej 600 g ułatwia ewentualny transport. No i jeszcze jedno – to bezprzewodowa klawiatura do gier, eliminująca wszystkie problemy, jakie ewentualnie może generować kabelek.
Choć ogólnie rzecz biorąc w grach najlepiej sprawdzają się klawiatury mechaniczne, to membranówki także mają swoich zwolenników. Dlatego też w naszym rankingu nie mogło zabraknąć modeli z tej kategorii. Na pierwszy ogień idzie SteelSeries Apex 3, która w 2025 roku jest mocną kandydatką do tytułu najlepszej klawiatury membranowej do gier. Gracze dostają pełnowymiarową klawiaturę z dedykowaną sekcją numeryczną i przyciskami multimedialnymi, niemal bezgłośne przełączniki SteelSeries Whisper-Quiet oraz 10-strefowe podświetlenie RGB, które reaguje na akcję w grze. Pożądanymi atutami są również wodoodporność (IP32) oraz wyprofilowana podkładka magnetyczna zapewniająca komfort podczas długich rozgrywek.
HyperX Alloy Core RGB to przewodowa klawiatura membranowa, zaprojektowana z myślą o graczach, którzy cenią ciche i responsywne klawisze. Z pewnością warte uwagi jest też tutaj dynamiczne podświetlenie RGB. Oferuje 6 efektów świetlnych i możliwość personalizacji w 5 strefach, a górny pasek świetlny dodaje stylowego charakteru. Klawiatura jest odporna na zachlapania, wykonana z wytrzymałego plastiku i wyposażona w klawisze multimedialne, Anti-ghosting, Key Rollover oraz tryb blokady. To solidny i atrakcyjny wybór dla graczy szukających wygody, funkcjonalności i efektownego wyglądu w rozsądnej cenie.
California Access iguana CA-1413HQ to kolejna propozycja taniej klawiatury do gier, która oferuje całkiem sporo. To pełnowymiarowy model przewodowy, który bardzo dobrze sprawdzi się na biurku niedzielnego gracza. Wykorzystuje system półmechaniczny, który łączy w sobie ciche działanie klawiatur membranowych z precyzją bliską klawiaturom mechanicznym. Efektowne podświetlenie RGB stanowi zaś miłe dopełnienie całości. Tak wysokie miejsce w zestawieniu nie jest przypadkiem – to po prostu najlepsza klawiatura gamingowa do 150 złotych, jaką można kupić w 2025 roku.
Ranking zamyka KRUX Frost – najlepsza klawiatura gamingowe do 100 złotych, a przynajmniej jedna z najmocniejszych pretendentek do tego miana wśród klawiatur membranowych do gier. To świetna propozycja dla osób zainteresowanych niedrogim sprzętem do sporadycznej rozgrywki. Pełnowymiarowa konstrukcja sprawia, że dobrze sprawdza się też w innych, codziennych zastosowaniach, a połączenie przewodowe zapewnia stabilność i niezawodność. Z kolei na trwałość pozytywnie wpływa metalowy korpus. Można także liczyć na dodatki, których nierzadko brakuje nawet droższym modelom, takie jak wielokolorowe podświetlenie RGB, ergonomiczna podpórka pod nadgarstki czy przyciski multimedialne.
Inne popularne klawiatury gamingowe:
Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź, na co naprawdę warto zwrócić uwagę przy wyborze klawiatury do gier. Choć powyższy ranking klawiatur gamingowych 2025 zawiera polecane modele, warto też poznać kluczowe parametry, które wpływają na komfort i skuteczność rozgrywki.
Więcej na ten temat przeczytasz w naszym poradniku: Jaką klawiaturę gamingową kupić? Poradnik zakupowy. A poniżej znajdziesz krótkie podsumowanie najważniejszych cech:
Pamiętaj, że klawiatura gamingowa powinna sprawdzać się nie tylko w grach, ale i na co dzień – do pisania, pracy czy nauki. Dlatego najlepiej wybrać taki model, który będzie idealnie dopasowany do Twoich preferencji.
Może Cię zainteresować: