Legendarny shooter powraca po 26 latach z remasterem

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Legendarny shooter powraca po 26 latach z remasterem

Mało jest tak legendarnych serii, jak Quake. Spora część miłośników elektronicznej rozrywki urodzonych w latach 90. ubiegłego wieku zagrywała się w jej pierwsze odsłony. Sam należę do tego grona – Quake 2 był jedną z pierwszych produkcji, w jakie miałem okazję zagrać na swoim komputerze. Dlatego też z niemałą satysfakcją przyjąłem wieść, że na rynku zadebiutował remaster kultowego FPS-a firmy id Software. Quake 2 Remaster dostępny już jest w sprzedaży, więc warto rozważyć, czy przekonają Cię nowości, jakie oferuje to odświeżenie.

Quake 2 Remaster już dostępny

Jego premiera odbyła się wczoraj – w pierwszym dniu imprezy QuakeCon. Debiutu nie poprzedziła żadna większa kampania promocyjna, co nie oznacza, że zostaliśmy wzięci całkowicie z zaskoczenia. Doniesienia o tym, że rzeczony remaster powstaje, pojawiły się już w czerwcu tego roku (vide GamingBolt).

Quake II Remaster jest dostępny na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One, Xboksie Series X/S oraz Nintendo Switch. Cena na większości tych platform wynosi 39 złotych (wyjątkiem jest Xbox, na którym trzeba zapłacić 39,99 złotych). Niestety tytuł nie posiada polskiej wersji językowej.

Co nowego w Quake 2 Remaster?

Akcja remastera rozgrywa się w dalekiej, bliżej nieokreślonej przyszłości, kiedy to ludzkość zmaga się z technologicznie zaawansowaną, biomechaniczną cywilizacją obcych zwanych Stroggami. Chcąc wyeliminować zagrożenie, elitarna jednostka marines przeprowadza desant na ich ojczystą planetę. Niestety atak okazuje się katastrofą. Nasz bohater jest jedynym żołnierzem, który ocalał. Teraz na jego barkach spoczywa sukces całej misji.

Jak na remaster przystało, nowa wersja Quake’a II posiada mnóstwo nowych funkcji i dodatków. Twórcy wprowadzili m.in.:

  • możliwość zabawy w rozdzielczości 4K i na ekranach panoramicznych,
  • ładniejsze modele i usprawnioną grafikę,
  • poprawione AI,
  • ładniejsze przerywniki filmowe itp.
Quake 2 Remaster
Dzięki remasterowi Quake’a 2 gracze powrócą do kultowych lokacji.

W skład pakietu wchodzą również wszystkie dodatki do gry – dwa oryginalne (The Reckoning i Ground Zero) oraz jeden zupełnie nowy. Nosi on nazwę Call of the Machine i zabiera graczy w głąb przestrzeni Stroggów, gdzie będą musieli zmierzyć się z tytułową, załamującą rzeczywistość Machiną na przestrzeni 28 poziomów. Dodatkowo rozszerzenie wprowadza 1 nową mapę do wieloosobowego trybu Deathmatch.

Wspomniany multiplayer również przeszedł drobny lifting. Bawić możemy się zarówno w trybie kooperacji dla maksymalnie 4 osób, jak i podjąć rywalizację w meczach, w których brać udział może nawet 16 śmiałków. Co istotne, tytuł oferuje zarówno rozgrywkę przez sieć (również międzyplatformową), jak i na podzielonym ekranie.

Odświeżona grafika w Quake 2 Remaster
Odświeżona grafika w Quake 2 Remaster ma przyciągnąć nowych graczy.

Kolejnym miłym elementem remastera Quake’a II jest fakt, że po jego zakupie otrzymujemy dostęp do oryginalnej wersji tej gry, a także Quake’a II 64, czyli specjalnej wersji tego tytułu wydanej na konsolę Nintendo 64. Jeśli zatem chcielibyście sobie przypomnieć dawne czasy lub jeszcze nigdy nie mieliście styczności z omawianą produkcją studia id Software, to wydana wczoraj edycja zdecydowanie jest najlepszym sposobem, by to zrobić.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO