Pyrkon 2023 niebawem rusza! Sprawdź ceny biletów

| autor: Zbigniew Woźnicki | Przeczytasz w 6 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Pyrkon 2023 niebawem rusza! Sprawdź ceny biletów

Po zeszłorocznym powrocie Pyrkon znowu zaprasza do siebie fanów z całej Polski i robi to w wielkim stylu Ogromna liczba paneli, miejsc do zabawy oraz integracji sprawia, że ponownie będziemy mieli do czynienia z wyjątkowym wydarzeniem. Jest to prawdziwe polskie święto fantastyki. Przypominamy, że na Pyrkon 2023 bilety trzydniowe można jeszcze przez jakiś czas kupić w niższej cenie. Z tego artykułu dowiesz się także wszystkiego, co potrzeba, na temat tego zbliżającego się wielkimi krokami wydarzenia.

Spis treści:

Pyrkon 2023 – bilety

Wejściówki zostały podzielone na różne kategorie i każda z nich ma swój własny przedział cenowy. Bilety na Pyrkon 2023 można kupić online w tym miejscu.

Trzydniowe bilety na Pyrkon 2023

Bilety trzydniowe na Pyrkon 2023 obejmują wszystkie trzy dni imprezy (od 16 do 18 czerwca).

Normalne:

 • 239 zł – bilety kupione online w dniach od 31 stycznia do 31 maja 2023 roku (dodatkowo 1 token)
 • 269 zł – bilety kupione w dniach od 31 maja do 18 czerwca 2023 roku (ten próg cenowy nie zawiera tokenów)

Dziecięce (dla dzieci od 6. do 12. roku życia):

 • 120 zł – bilety kupione online w dniach od 31 stycznia do 31 maja 2023 roku (dodatkowo 1 token)
 • 135 zł – bilety kupione w dniach od 31 maja do 18 czerwca 2023 roku (ten próg cenowy nie zawiera tokenów)

Jednodniowe bilety na Pyrkon 2023

Bilety jednodniowe pozwalają wziąć udział w Pyrkonie tylko w jednym z wybranych dni (nie zawierają tokenów).

Normalne:

 • 99 zł – bilety na piątek 16 czerwca
 • 179 zł – bilety na sobotę 17 czerwca
 • 69 zł – bilety na niedzielę 18 czerwca

Dziecięce (dla dzieci od 6. do 12. roku życia):

 • 50 zł – bilety na piątek 16 czerwca
 • 90 zł – bilety na sobotę 17 czerwca
 • 35 zł – bilety na niedzielę 18 czerwca

Pakiet specjalny na Pyrkon 2023

Osoby posiadające większy zasób gotówki mogą kupić Pakiet Specjalny, który jest dostępny tylko w liczbie 1950 sztuk:

 • 399 zł – standardowa cena
 • 169 zł – ulepszenie biletu kupionego w ramach progu zwanego Blind Birds do Pakietu Specjalnego

Co zawiera Pakiet Specjalny: 

 • bilet trzydniowy na Pyrkon 2023,
 • Pyrkonowe Monopoly,
 • kostkę do gry,
 • osobny punkt wymiany biletu na identyfikator,
 • 4 tokeny,
 • możliwość wcześniejszej rejestracji na punkty programu.
Pyrkon 2023 niebawem rusza!
Pyrkon 2023 niebawem rusza! Źródło: pyrkon.pl

Gdzie i kiedy odbędzie się Pyrkon 2023?

Pyrkon 2023 odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, zlokalizowanych w samym centrum stolicy Wielkopolski. Co szczególnie istotne dla gości przyjeżdżających z innych części Polski, teren MTP sąsiaduje z Dworcem Głównym w Poznaniu. Po podróży autobusem lub pociągiem można udać się bezpośrednio na imprezę. Po uzyskaniu identyfikatorów na teren imprezy możemy wejść przez Hol Wschodni, Zachodni lub Północny.

Pyrkon 2023 potrwa od piątku 16 czerwca od godziny 10:00 do niedzieli 18 czerwca.

Pyrkon odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Pyrkon odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Źródło: pyrkon.pl

Pyrkon 2023 – lista atrakcji

Konwent w Poznaniu jest naprawdę wielkim wydarzeniem i żeby wszyscy uczestnicy mogli łatwiej się na nim odnaleźć, impreza została podzielona na specjalne strefy programowe. To w ich ramach organizowane są przeróżne wydarzenia, które składają się na cały Pyrkon.

Strefa Gamingowa

Pierwszą atrakcją, o której warto wspomnieć, jest Strefa Gamingowa. Tam wszyscy zapaleni gracze mogą sprawdzić się na konsolach, komputerach, a także sprzęcie VR. Dodatkowo dojdzie do spotkań z osobami, które z tworzenia gier zrobiły metodę na życie. Przybliżą one słuchaczom, jak wygląda proces powstawania większych i mniejszych hitów.

Strefa Cosplayu

Strefa Cosplayu od zawsze była ważnym elementem Pyrkonu. Teraz powraca, by każdy mógł zaprezentować swój niesamowity kostium ulubionego bohatera lub zrobić sobie zdjęcie z cosplayerem. Przy tej okazji nie można zapomnieć o prestiżowym konkursie Maskarada, który od 2022 roku jest połączony z Mistrzostwami Europy w cosplayu European Cosplay Gathering. Zwycięzcy pojadą do Paryża na wielki finał.

Strefa Gier Planszowych i Bitewnych

Jeśli ktoś woli rozrywkę niewymagającą elektronicznego sprzętu, to świetnie odnajdzie się na terenie Strefy Gier Planszowych i Bitewnych. Gry planszowe, karciane oraz bitewne będą czekały na największych fanów. Znajdzie się tam również miejsce dla nowych graczy, których wolontariusze nauczą wszystkich zasad, tak aby i oni mogli z łatwością wciągnąć się w świat bardziej tradycyjnego gamingu.

Strefa Filmowo-Serialowa

Strefa Filmowo-Serialowa to idealne miejsce dla koneserów widowisk przedstawianych na srebrnym ekranie oraz w domowym zaciszu. Uczestnicy poznają najnowsze informacje o największych hitach, a także o niszowych produkcjach. Oprócz tego zostaną zorganizowane spotkania z osobami związanymi ze światem filmu, od których będzie można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy (w tym spoilerów).

Strefa Mangi i Anime

Dzięki Strefie Mangi i Anime uczestnicy przeniosą się na Daleki Wschód i zapoznają się bliżej z japońską sztuką rysunku i animacji, a także dowiedzą się więcej na temat virtual Youtuberów oraz artystów K-popu. Poruszone zostaną również tematy dotyczące historii i kultury tych krajów. Strefa Mangi i Anime to też przestrzeń dla sztuki, ponieważ każdy chętny nauczy się origami oraz podstaw cosplayu.

Strefa Naukowa

Na głodnych wiedzy czeka Strefa Naukowa. Prelegenci odpowiedzą na pytania dotyczące możliwości teleportacji i podróży z prędkością światła, a także różnych religii oraz zjawiska zorzy polarnej. Na wystawie pojawią się też wynalazki, które będzie można obejrzeć z bliska.

Strefa Dziecięca

Na Pyrkonie świetnie mogą się bawić również dzieci. W Strefie Dziecięcej za zabawę odpowiadają animatorzy, którzy zadbają o to, by młodsi fani fantastyki w wieku od 4 do 12 lat nie narzekali na nudę. Nic nie stanie też na przeszkodzie, żeby dzieci w tym miejscu rozpoczęły swoją przygodę z grami planszowymi oraz cosplayem, którym pochwalą się przed swoimi rodzicami.

Na Pyrkon 2023 świetnie mogą się bawić również dzieci.
Na Pyrkonie 2023 świetnie mogą się bawić również dzieci. Źródło: pyrkon.pl

Pyrkon 2023 – Strefa Festiwalowa

Jeśli ktoś marzył o tym, żeby przenieść się w czasie lub odwiedzić miejsca znane z książek, to będzie miał ku temu okazję w Strefie Festiwalowej Wioskach. W nich będzie można na żywo zobaczyć średniowiecznego rycerza albo wikinga grabiącego osadę. Fani postapo mogą na własnej skórze poczuć klimat życia po końcu świata. Nie zabraknie również areny, na której zobaczymy epickie walki lub sami weźmiemy w nich udział.

Pyrkon - strefa festiwalowa
Źródło: pyrkon.pl

Ekspozycja Kolekcji i Sztuki uderzy w bardziej artystyczną strunę. Kostiumy, rzeźby, makiety, rysunki – to wszystko będzie można zobaczyć właśnie tutaj. Dodatkowo odwiedzający rzucą okiem na gadżety związane z popularnymi markami pochodzącymi ze świata kina lub gier.

Strefa Festiwalowa – Konkursy przetestuje wiedzę odważnych, gotowych stanąć do pojedynku na wiedzę o fantasy, science fiction, literaturze lub mandze. Na zwycięzców czekają oczywiście nagrody.

Pozostałe atrakcje na Pyrkonie 2023

Nie wiesz, czy w Twoim regionie odbywają się ciekawe wydarzenia związane z fantastyką albo chcesz zareklamować własny konwent? Właśnie w tym celu organizatorzy stworzyli Strefę Fantastycznych Inicjatyw. Zasięgnięcie tam informacji dotyczących organizowania konwentów w innych częściach kraju, pokażecie się światu, a także nawiążecie współpracę z innymi wydarzeniami.

Strefa Literacka pozwoli czytelnikom prowadzić dyskusje na temat ulubionej serii, gatunku lub formy literackiej. Dodatkowo autorzy chętnie odpowiedzą na pytania i złożą autograf na przyniesionym egzemplarzu książki lub opowiadania.

Pyrkon - strefa literacka
Źródło: pyrkon.pl

Dla osób preferujących sztukę obrazkową z dymkami tekstu, bardziej odpowiednia będzie Strefa Komiksowa. Pojawia się możliwość odkrycia nowych faktów o wybranym uniwersum, a także nauki tworzenia od podstaw własnego komiksu.

Strefa Fabularna to sekcja, gdzie nowicjusze odkryją tajniki sesji RPG, a weterani będą mogli przedstawić swoje ulubione kampanie. To w tym miejscu odwiedzający zamienią się w krasnoludzkich wojowników, kosmicznych piratów lub najemników przemierzających cyberpunkowe metropolie.

Na Placu Marka zostanie zorganizowana specjalna Scena Plenerowa z koncertami na żywo. Zabawa ma trwać wyjątkowo długo i najbardziej wytrwali pobawią się przy dźwiękach muzyki aż do godziny trzeciej nad ranem.

Strefa Warsztatowa będzie idealnym miejscem, żeby podszlifować swoje umiejętności budowania fabuły. Pod czujnym okiem mentorów każdy chętny będzie miał okazję nauczyć się czegoś nowego lub wymienić się doświadczeniami z innymi uczestnikami wydarzenia.

Strefa fanów klocków LEGO czeka na wszystkich uwielbiających kreatywną zabawę z kultowymi plastikowymi elementami. Klockowe wersje Harry’ego Pottera, Batmana i bohaterów Gwiezdnych wojen dostarczą rozrywki zarówno małym, jak i dużym fanom.

Krewni Pyrkonu to jeden z najważniejszych punktów całego festiwalu. Organizatorzy wydzielą specjalną przestrzeń, gdzie każdy będzie mógł oddać krew dla najbardziej potrzebujących osób. Hojni dawcy zostaną wynagrodzeni.

Więcej informacji o atrakcjach Pyrkonu można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia. Natomiast szczegółowy harmonogram imprezy dostępny jest pod tym adresem.

To już ponad 20 lat Pyrkonu

Pyrkon to wydarzenie, na którym można spotkać osoby o rozmaitych zainteresowaniach oraz pasjach. Korzenie imprezy sięgają 1999 roku, gdy ­– jeszcze jako Dzień z Fantastyką – była organizowana przez lokalny Klub Fantastyki „Druga Era” w osiedlowym klubie „Słońce”.

To, co pierwotnie było osiedlowym wydarzeniem dla lokalnej społeczności, szybko zaczęło się rozrastać. Po zaledwie kilku latach na Pyrkona (pod tą nazwą impreza funkcjonuje od 2000 roku) zjeżdżały osoby z najróżniejszych zakątków Polski, a później również i Europy.

We wspomnianym 2000 roku w konwencie wzięło udział około 500 osób, a 19 lat później ustanowiono rekord – Poznań odwiedziło 52 120 uczestników.

Mający już ponad 20 lat konwent mogą odwiedzić dosłownie wszyscy. Dorośli z dziećmi, fani cosplayu, miłośnicy papierowych RPG, a także osoby zainteresowane nauką, ponieważ i taki blok jest organizowany w ramach wydarzenia. Już w czerwcu wszyscy zainteresowani będą mogli spotkać się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Fan gier wszelakich, który nie boi się wyzwań, nawet takich jak tutorial do Cupheada. Kiedy ma czas to gra, a czas ciągle ma i udaje mu się go znaleźć jeszcze na czytanie książek, wśród których Władca Pierścieni i Wiedźmin zajmują wyjątkowe miejsce. Najlepiej działa pod presją czasu, gdy coś miało być wykonane na za dwa dni temu.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (7 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO