PlayStation 5 w samochodzie. Sony i Honda nawiązują współpracę

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
PlayStation 5 w samochodzie. Sony i Honda nawiązują współpracę

Prototypy swoich elektrycznych pojazdów Sony pokazało po raz pierwszy w 2020 roku. Natomiast we wrześniu tego roku japońska korporacja ogłosiła, że podejmuje współpracę z Hondą. Firmy chcą wprowadzić na rynek pojazdy elektryczne, w tym modele w pełni zautomatyzowane. Teraz dowiadujemy się, że niektóre z nich mogą zostać wyposażone w PlayStation 5.

Sony Honda Mobility vs. Tesla

Przedsięwzięcie nosi nazwę „Sony Honda Mobility” i ma na celu konkurowanie z Teslą. Co ciekawe, nie tylko pod kątem motoryzacyjnym, ale również w kwestii rozrywki, z której będzie można cieszyć się podczas jazdy – mowa o muzyce, grach i filmach. To układ korzystny dla obu korporacji. Sony specjalizuje się w dziedzinie rozrywki, a Honda od lat jest jednym z pionierów w przemyśle samochodowym.

Dostęp do rozrywki w ramach wyposażenia samochodu nie jest nowością. Podobne rozwiązania oferuje również Tesla. Na ten moment podczas jazdy można spędzić czas przy klasycznych grach, zorganizować sesję karaoke czy oglądać Netflixa lub Hulu. Żeby móc z tym konkurować, Sony i Honda będą musiały mocno się postarać. Pomysł z PlayStation 5 wydaje się strzałem w dziesiątkę. Pod warunkiem oczywiście, że kierowca nie będzie mógł korzystać z niego podczas manualnej jazdy. Rozwiązaniem jest tu pełna automatyzacja.

Najwyraźniej  obie firmy nie zamierzają ograniczać się tylko do PlayStation 5. Ich celem jest stworzenie całej sieci rozrywkowej, która ma być dostępna wraz z pojazdami. Na tym jednak koniec informacji, bo Yasuhide Mizuno, szef Sony Honda Mobility, na tym poprzestał. Wyraził jednocześnie nadzieję, że podobna oferta sprawi, iż klienci częściej będą korzystać z ich pojazdów. Już na ten moment Sony oferuje treści, które angażują i poruszają ludzi na całym świecie – brak odpowiedniej zawartości nie będzie więc problemem. Niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie na rynku pojawią się pierwsze modele samochodów.

Przedstawiciele Sony Honda Mobility zakładają, że nastąpi to w 2025 roku – początkowo jedynie w Północnej Ameryce.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO