PS5 Slim pozwoli powiększyć dysk

| autor: Patryk Manelski | Przeczytasz w 1 minutę
Zwiększ rozmiar tekstu
PS5 Slim pozwoli powiększyć dysk

Sony oficjalnie zapowiedziało PlayStation 5 Slim, czyli tę samą konsolę, ale w mniejszym wydaniu. Pojawi się ona w dwóch wariantach – z czytnikiem Blu-ray i bez niego. Ta druga opcja dedykowana będzie osobom niezainteresowanym nośnikami fizycznymi, które skupiają się na cyfrowych edycjach gier. Niezależnie od tego, PS5 Slim zaoferuje dysk SSD o pojemności 1 TB. Czy to aby nie za mało?

W PlayStation 5 Slim możesz dołożyć dodatkowy dysk SSD

Kiedyś dysk 1 TB w zupełności wystarczył, aby trzymać na nim ogromną liczbę gier. Dzisiaj nowsze produkcje, obsługujące wyższe rozdzielczości, wymagają więcej miejsca. Dla przykładu NBA 2K24 czy Star Wars Jedi: Survivor zajmują po 150 GB! Wystarczą więc dwa tytuły, aby zająć prawie 30% pojemności dysku 1 TB. Jeśli dołożymy do tego nadchodzące Call of Duty Modern Warfare 3, to nagle okazuje się, że miejsca zaczyna brakować.

Na szczęście PlayStation 5 Slim pozwoli na dołożenie dysku SSD. Konsola zostanie wyposażona w dodatkowy slot. Nie trzeba się przy tym obawiać o wielkość dysku, ponieważ wszystko zmieści się w środku. PS5 Slim jest mniejsze i lżejsze od oryginalnego urządzenia, ale jeśli chodzi o peryferia, to tutaj nie ma żadnych zmian. Można więc bez obaw dołożyć dysk SSD, jeśli 1 TB nie wystarczy.

PlayStation 5 Slim zadebiutuje w listopadzie. W Europie konsola z napędem Blu-ray kosztować ma ok. 550 euro, a za wersję bez niego zapłacimy 450 euro. W obu przypadkach urządzenie będzie posiadać wbudowany dysk SSD o pojemności 1 TB.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Jego życiem jest wirtualna farma na której może hodować cyfrowe pomidory. Swój wolny czas ładuje również w gry MMO, bo kocha interakcję z innymi graczami. Nie ma znaczenia, czy chodzi o walkę, handel, współpracę, czy zwykłą rozmowę – ten element bawi go najbardziej. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma dostępu do Sieci, daje nura do świata mang oraz fantastyki, zwłaszcza tej polskiej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO