Gry na VR2, które przekonają Cię do zakupu nowych gogli – moje TOP 5

| autor: Bartosz Kwidziński | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Gry na VR2, które przekonają Cię do zakupu nowych gogli – moje TOP 5

Jakkolwiek dobrze nie brzmiałyby gogle w teorii, ich największym testem jest oczywiście biblioteka dostępnych gier. Przypomnę, że sprzęt ten ukazał się pod koniec lutego, a więc od premiery minęło około pół roku. Nie jest to wiele czasu, ale już teraz na PS VR2 znajdziemy mnóstwo interesujących produkcji. Aby ułatwić Wam nieco buszowanie w ofercie PS Store, przygotowałem małe zestawienie najlepszych gier na PS VR2. Każdą z nich osobiście sprawdziłem i mogę szczerze polecić. Zobaczmy więc, jakie są najbardziej interesujące gry na VR2.

Spis treści:

Najlepsze gry na VR2 to nie wszystko, nadchodzą kolejne bardzo dobrze zapowiadające się tytuły.
Najlepsze gry na VR2 to nie wszystko, w tym rankingu znajdziesz także listę wyczekiwanych przeze mnie gier na PS VR2.

Najlepsze gry na VR2 – TOP 5

Gry na VR2 należą do wielu bardzo zróżnicowanych gatunków. Coś dla siebie powinni znaleźć zarówno melomani, jak i osoby ceniące rozgrywkę obfitującą w dynamiczną akcję. Przeglądając bibliotekę PS Store, nawet teraz, stosunkowo niedługo od premiery gogli PlayStation VR2, można się oczywiście pogubić w obszernej cyfrowej ofercie. Jeżeli w związku z tym nie wiecie, za co na pewno należy się wziąć, szukając na PS VR2 gry Waszych marzeń, to ten artykuł powinien Wam pomóc. Oto jedne z najlepszych produkcji na ten sprzęt.

Oto nasz ranking przedstawiający najlepsze dostępne na PS VR2 gry:

Unplugged: Air Guitar VR

Pamiętacie taką serię jak Guitar Hero? To jedna z moich ulubionych serii. Kiedy więc usłyszałem o powstawaniu podobnej gry na PS VR2, od razu czekałem na premierę. Naciskając odpowiednie przyciski w Unplugged i odpowiednio wyginając dłoń od akordów jesteśmy w stanie trzymać 6 chwytów. Nie brakuje też technik takich jak slide czy hammer-on, a na zagranie czekają dziesiątki nagrań. Co ważne, są one odgrywane przez oryginalne wykonujące je zespoły! Jeśli lubicie mocne gitarowe brzmienie, to po prostu musicie sprawdzić tę produkcję.

Horizon: Call of the Mountain

Guerrilla Games stworzyło pierwszą grę z serii Horizon dedykowaną VR. Nie byłem fanem tego cyklu – nie mogłem się wciągnąć na PS4 i PS5. Ku mojemu zdziwieniu, byłem jednak zafascynowany Horizon: Call of the Mountain. Rozgrywka sprawia, że chce się grać, nie przestając nawet na chwilę. Znajdziemy tu walkę z maszynami i kroczącego nad nami Żyrafa. Będziemy się wspinać i skakać, wczepiając się w ścianę czekanami. Napiszemy lub narysujemy na ścianach jaskiń, co chcemy, wykorzystując farby, w których zamoczymy palce. Nie możecie nie sprawdzić tej gry na VR2 – to pozycja obowiązkowa!

Synapse

nDreams może być dumnej z tej gry na VR2. Założenie Synapse jest proste – musimy pozbyć się wszystkich przeciwników, by otworzyć przejście do kolejnego poziomu. Po drodze możemy kupować ulepszenia działające podczas tylko tego przechodzenia gry. W Synapse występuje także wiele wyzwań. Za ich wykonywanie dostaniemy punkty rozwoju, które to można przeznaczyć na odblokowanie permanentnych ulepszeń. Mamy tu do dyspozycji broń palną oraz telekinezę. Grając w tę produkcję, czujemy autentyczną radość płynącą ze starć i nie chcemy przestawać. To dowód, że na PS VR2 gry są niezwykle immersyjne.

The Dark Pictures: Switchback VR

The Dark Pictures: Switchback VR to horror FPS od  Supermassive Games. Ponownie zobaczymy Kuratora, choć nie on gra tym razem pierwsze skrzypce. Raz jeszcze – po Until Dawn: Rush of Blood – dostajemy strzelankę na szynach. Siedzimy w wagoniku kolejki górskiej i suniemy przed siebie, pokonując napotykanych przeciwników. Poziomy (prócz finałowych) odnoszą się do poprzednich części The Dark Pictures. Wygląd oponentów jest uzależniony od obszaru. Występują tu też etapy Don’t Blink. W tych poziomach nasi oponenci poruszają się wyłącznie wtedy, kiedy zamkniemy oczy.

Les Mills Bodycombat

Les Mills Bodycombat to nie przykład stricte gry na VR2, a… aplikacji fitness. Nowe gogle PlayStation nadają się również do tego!  Nie są tu potrzebne abonamenty – cała zawartość jest dostępna bez dodatkowych opłat. Ćwiczymy, kiedy mamy ochotę, a dzięki instrukcjom dwojga trenerów, wiemy, czy poprawnie ćwiczymy. Rozpiętość planów treningowych pozwala dobrać coś dla siebie zależnie od czasu trwania i intensywności treningu. Czekam też i liczę na aktualizację – na innych platformach dodała ona rozgrzewki przed ćwiczeniami. Aplikacja ta zlicza naturalnie spalone przez nas kalorie.

Fajne gry na VR2, na których premiery czekam

Nie samymi tytułami, które już się ukazały stoją nowe gogle PlayStation. Już teraz wiadomo, że nadchodzą bardzo dobrze zapowiadające się gry na VR2. Na ten sprzęt zapowiedziano mnóstwo tytułów i nie będę tu bynajmniej wymieniał ich wszystkich. Zreferuję jednak krótko kilka produkcji, które od dawna mam na celowniku i uważam, że mogą one zainteresować niejednego gracza.

  • Przede wszystkim, tuż za rogiem, jest VR Skater. Dzięki tej produkcji będziemy mogli wykonywać triki na desce i poczuć się jak Tony Hawk. Premiera już wkrótce – 4 sierpnia.
  • Jeżeli natomiast preferujecie bardziej dynamiczne gry na VR2, to powinniście śledzić informacje o Behemoth. Ten mroczny tytuł zaoferuje nam pierwszoosobową walkę w mroźnej krainie, gdzie nie zabraknie pierwszoosobowej wspinaczki na ogromne stwory. 
  • Przykładem kolejnej gry na VR2, która ukaże się w tym roku jest Vampire: The Masquerade – Justice (pierwszoosobowa skradanka i RPG, w której wcielamy się w wampira).
  • Zmierzymy się też z duchami w Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord.
  • Pod koniec września zwalczymy hordy demonów w Hellsweeper VR.

Widać więc, że na PS VR2 na pewno nie zabraknie interesujących produkcji!


Przy okazji zobacz najpopularniejsze akcesoria do PS5:

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Pasjonat skradanek, RPG-ów i dobrego rocka. Za najważniejsze w grach uważa rozgrywkę, udźwiękowienie i charyzmatyczne postaci (niekoniecznie w takiej kolejności). Główne platformy to PlayStation 5 i PS VR2, ale nie pogardzi też Steam Deckiem. Fan NHL-a i kibic drużyny Montreal Canadiens (Go Habs Go!).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
2.9/5 - (10 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO