Do PS Store nareszcie wróciła ważna funkcja, która jest dawno u konkurencji

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Do PS Store nareszcie wróciła ważna funkcja, która jest dawno u konkurencji

Systemy ocen graczy, podobne chociażby do tego obecnego na Steamie, nieraz są przyczyną sporych emocji. Stanowią one nie tylko drogowskaz w odniesieniu do tego, czy dana produkcja spodobała się innym, czy też nie, ale również mogą odgrywać rolę narzędzia do organizacji mniej lub bardziej sprawiedliwych protestów związanych z pewnymi działaniami twórców. Kiedyś taki system był również obecny w PlayStation Store, lecz został usunięty. Teraz w końcu powrócił.

System oceniania powraca do PS Store

Sony po cichu odświeżyło karty produktów na swojej platformie cyfrowej dystrybucji. Pojawiła się na nich ocena w formacie pięciogwiazdkowym. Gdy się na nią „najedzie”, możemy otworzyć kolejne okienko, w którym zobaczymy szczegółowe dane na temat tego, jakie dokładnie oceny wystawili użytkownicy, oraz sami wydamy werdykt, pod warunkiem że posiadamy grę w swojej bibliotece. Ma to zapobiec nieuczciwym praktykom zalewania kart produkcji przesadnie niskimi lub wysokimi notami. Oto, jak to mniej więcej działa w praktyce.

Tak prezentuje się ocenianie gier na PS Store w praktyce
Tak prezentuje się ocenianie gier na PS Store w praktyce

Weźcie jednak pod uwagę fakt, że system ten jest jak na razie dostępny wyłącznie w PlayStation Store uruchamianym z poziomu konsoli. Nie działa on, gdy wejdziemy na platformę przez przeglądarkę internetową na komputerze lub aplikację mobilną.

Niestety system nie jest tak rozbudowany, jak na Steamie. Nie można chociażby pisać szczegółowych recenzji, które później inni użytkownicy mogliby oceniać pod kątem użyteczności. Nie jest jednak wykluczone, że Sony za jakiś czas doda również i tę funkcję.

Czy system okaże się przydatny?

Przyszłość pokaże, czy omawiana funkcja PlayStation Store okaże się użyteczna. Jeśli stanie się celem nadużyć, wówczas niewykluczone, że ponownie zapadnie decyzja o jej usunięciu. Trzymajmy kciuki, aby tak się nie stało. Kolejne źródło pozwalające ocenić przed kupnem, czy dana produkcja jest warta swojej ceny, może być nie do przecenienia.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO