O 3% większa wydajność, o 15% wyższa cena. Takie będą procesory 14. generacji firmy Intel

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 1 minutę
Zwiększ rozmiar tekstu
O 3% większa wydajność, o 15% wyższa cena. Takie będą procesory 14. generacji firmy Intel

Za sprawą firmy MSI pojawiły się nieoficjalne informacje na temat 14. generacji procesorów Intela. Wychodzi na to, że ich cena znacznie wzrośnie, natomiast wydajność już niekoniecznie.

Nowe procesory Intela niewiele wydajniejsze i znacznie droższe

Niezbyt pocieszające wieści na temat procesorów Intela 14. generacji przekazał serwis VideoCardz, opierając się na specyfikacji udostępnionej przez firmę MSI. Wyjątkiem w nowej generacji ma być i7-14700K, który w porównaniu ze swoim starszym odpowiednikiem otrzyma 4 dodatkowe rdzenie Efficient i tym samym będzie mógł w teorii zaoferować nawet o 17% lepszą wydajność w niektórych zadaniach – nie dotyczy to jednak gier. W przypadku pozostałych modeli zmiany będą wręcz kosmetyczne.

Procesory Intela 14. generacji, znane również jako Raptor Lake Refresh, będą jednocześnie znacznie droższe od poprzednich – nawet o 16%. Różnice zależne są od konkretnych modeli, niemniej w przypadku tych z najniższej półki wzrost ceny wynosić ma 13%, co przy tak kosmetycznych zmianach może okazać się trudne do przełknięcia.

Procesory Intel 14. generacji – wkrótce prezentacja

Żeby przekonać się, jak będzie w istocie, prawdopodobnie nie będziemy musieli długo czekać. Intel zaprezentuje swoje nowe procesory w ramach wydarzenia Intel Innovation 2023 odbywającego się w dniach 19–20 września. Do tego czasu do powyższych informacji podchodźcie z rezerwą. Jeśli jednak okażą się prawdziwe, firmie trudno będzie przekonać konsumentów do swojego nowego produktu.


Popularne procesory Intel 13. generacji:

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO