Poznań Game Arena 2022 – czy warto kupować bilety na PGA?

| autor: Dariusz Matusiak | Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Poznań Game Arena 2022 – czy warto kupować bilety na PGA?

PGA, czyli Poznań Game Arena, to nasza lokalna namiastka amerykańskich targów E3 czy niemieckiego Gamescomu. Oczywiście to nie ten sam rozmach ani skala wydarzenia – nie ma co liczyć na transmisje z konferencji Poznań Game Arena 2022 z zapowiedziami gorących nowości. Jednocześnie nie da się zaprzeczyć, że to jedyna taka okazja, by bez konieczności zagranicznych wojaży wziąć udział w wielkim święcie graczy, spotkać się ze społecznością dzielącą te same zainteresowania, z twórcami gier – zwłaszcza tych niezależnych – oraz pograć w najpopularniejsze i przedpremierowe produkcje.

Znaczenie PGA wzrosło szczególnie w ostatnich latach, gdy z kalendarza polskich imprez wypadł Warsaw Game Week, nieodbywający się już od 2018 roku. PGA zaliczało jedynie małe przerwy. Ostatnia wypadła z powodu pandemii w 2020 roku, ale impreza powróciła już w następnym roku, choć w nieco ograniczonej odsłonie (w reżimie sanitarnym). Póki co zapowiada się, że Poznań Game Arena 2022 odbędzie się bez żadnych ograniczeń.

Spis treści:

Czym jest PGA?

PGA – Poznań Game Arena – to największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej oraz powiązanych z nimi technologii. Impreza odbywa się cyklicznie od 2004 roku, a jej pierwsza edycja była wydarzeniem towarzyszącym targom informatycznym Infosystem. Przez wiele lat PGA dzieliło się też na trzy odrębne bloki tematyczne: dla użytkowników gier komputerowych, miłośników fantasy, planszówek i gier RPG oraz fanów militariów, zwłaszcza paintballa czy ASG. 

Na przestrzeni lat formuła wydarzenia ulegała zmianom i ewoluowała wraz z trendami w branży. Obecnie na PGA można natknąć się na:

  • prezentacje najnowszych gier i sprzętu,
  • stanowiska z komputerami i konsolami do wspólnych rozgrywek w najpopularniejsze tytuły,
  • turnieje e-sportowe,
  • spotkania z gwiazdami Twitcha, YouTube’a oraz influencerami,
  • strefę gier niezależnych Indie Games Arena,
  • pokazy kostiumów Cosplay Show,
  • a także konferencje branżowe i strefę biznesową.
Poznań Game Arena 2022
Poznań Game Arena 2022 bilety

Poznań Game Arena 2022 – bilety

Piątek to specjalny dzień VIP-owski dla osób, które otrzymały lub nabyły stosowny bilet na PGA za kwotę 140 zł, a w sobotę i niedzielę targi są już otwarte dla wszystkich. Na te dni przewidziano bilety na PGA w cenie odpowiednio 45 i 39 zł. Dostępne są też karnety na PGA na sobotę i niedzielę za 75 zł.

Zarówno bilety VIP-owskie, karnet weekendowy, jak i standardowe wejściówki umożliwiające przebywanie na terenie Poznań Game Arena 2022 w sobotę lub w niedzielę możemy zakupić na platformie sprzedażowej TOBILET.pl.

Kiedy i gdzie odbędzie się PGA 2022?

Poznań Game Arena 2022 odbędzie się w dniach 7-9 października w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (na ul. Głogowskiej 14).

Gdzie i kiedy odbędzie się PGA 2022?
PGA jak zwykle odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich

Jakie atrakcje przygotowano na Poznań Game Arena 2022?

Jednym z największych wystawców na PGA 2022 będzie Microsoft ze swoją dedykowaną strefą Xbox. Szczegóły programu jeszcze nie są znane, ale na pewno można liczyć na stanowiska z konsolami Xbox Series X i Series S, z możliwością pogrania w najpopularniejsze i najnowsze gry na tę platformę. Niewykluczone, że sprawdzimy demonstracyjne wersje gier, które nie miały jeszcze premiery i dopiero zmierzają do abonamentu Xbox Game Pass.

Poznań Game Arena - atrakcje
W tym roku na Poznań Game Arena powróci strefa Xboksa

Oprócz tego inne firmy będą mieć swoje dedykowane strefy w halach z wszelką gamą atrakcji, turniejów, pokazów i konkursów (zobacz także, co przygotował Komputronik na PGA 2022). Będzie można choćby sprawdzić się w roli kierowcy wyścigowego w symulatorach w strefie simracingu, a także jako pilot w symulatorach lotniczych. Nie zabraknie punktów, w których kupimy sprzęt gamingowy oraz gadżety z najpopularniejszych dzieł popkultury.

Szczególnym wydarzeniem będzie koncert Epic Game Music z repertuarem muzyki z gier w wykonaniu orkiestry symfonicznej CoOperate Orchestra oraz chóru UAM Warto jednak zaznaczyć, że koncert odbędzie się jedynie w piątek, w dzień VIP-owski.

Jak zwykle przygotowano również branżową konferencję Game Industry Conference z prelekcjami na tematy związane z tworzeniem gier. To wydarzenie skierowane jest głównie do przedstawicieli game devu – to okazja do wymiany doświadczeń oraz nawiązania atrakcyjnych kontaktów biznesowych.

Ponadto odwiedzający mogą liczyć na turnieje e-sportowe w takich grach, jak:

  • Counter-Strike: Global Offensive,
  • FIFA,
  • League of Legends.

Na specjalnej scenie odbędzie się pokaz PGA Cosplay Show, gdzie zobaczymy bohaterów z ulubionych gier i filmów. W ogromnych halach MTP przygotowano również ponad sto stanowisk do grania z najmocniejszymi pecetami i sprzętem VR. Z kolei fani YouTube’a i Twitcha mogą liczyć na spotkania z najpopularniejszymi twórcami internetowymi. Niestety lista nazwisk utrzymywana jest na razie w tajemnicy.

Poznań Game Arena 2022 VR

Czy warto odwiedzić PGA 2022?

Dla fanów gier odpowiedź jest chyba oczywista! Poznań Game Arena 2022 to świetna okazja, by wziąć udział w wielkim wydarzeniu branżowym, bez konieczności organizowania kosztownej wyprawy za granicę. Chociaż skala imprezy nie dorównuje tym światowym, choćby pod względem liczby zapowiedzi nowych gier, tak już sama ilość atrakcji oraz niesamowity klimat w niczym im nie ustępują. Nawet jeśli brakuje oficjalnej obecności największych wydawców gier, ich tytuły zwykle przewijają się w strefach innych firm.

Poznań Game Arena 2022 kiedy
PGA to nie tylko pokazy gier, ale przede wszystkim okazja, by pograć wspólnie w najpopularniejsze tytuły na najnowszym sprzęcie. Na gości czeka mnóstwo stanowisk z komputerami do grania.
PGA 2022 kiedy

Liczba gości odwiedzających targi to dziesiątki tysięcy osób! Dzięki nim hale tętnią życiem i niezależnie od tego, w co i na czym się gra, zawsze można znaleźć jakieś atrakcje dla siebie. To miejsce, gdzie wszystkie gry, gatunki i platformy spotykają się w jednym miejscu. Można wypróbować najnowsze premiery, wypatrzeć jakieś ciekawe, nadchodzące nowości wśród gier niezależnych, obkupić się gadżetami ze swoich ulubionych produkcji i przede wszystkim spotkać ludzi dzielących tę samą pasję.

PGA to taki nasz krajowy Gamescom i zdecydowanie warto przejść się przez hale MTP, by zobaczyć i doświadczyć, czym obecnie żyje gaming.

Zobacz także podsumowanie Gamescom 2022:
Gamescom 2022 – najważniejsze zapowiedzi gier

Materiały graficzne użyte w artykule pochodzą z oficjalnej strony imprezy Poznań Game Arena.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Absolwent Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. O grach i technologii pisze od 2014 roku. Fan ultrarealistycznych symulatorów i gier z klimatem. Miłośnik technicznych nowinek, urządzania swojego “minimal desk setup” i kotów.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO