Poznań Game Arena 2023 – czy warto kupować bilety na PGA?

| autor: Dariusz Matusiak | Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Poznań Game Arena 2023 – czy warto kupować bilety na PGA?

PGA, czyli Poznań Game Arena, to nasza lokalna namiastka amerykańskich targów E3 czy niemieckiego Gamescomu. Oczywiście to nie ten sam rozmach ani skala wydarzenia – nie ma co liczyć na transmisje z konferencji Poznań Game Arena 2023 z zapowiedziami gorących nowości. Jednocześnie nie da się zaprzeczyć, że to jedyna taka okazja, by bez konieczności zagranicznych wojaży wziąć udział w wielkim święcie graczy, spotkać się ze społecznością dzielącą te same zainteresowania, z twórcami gier – zwłaszcza tych niezależnych – oraz pograć w najpopularniejsze i przedpremierowe produkcje.

W tym artykule zebraliśmy wszystkie informacje o Poznań Game Arena 2023, które pomogą Ci zdecydować, czy warto w tym roku kupować bilety na PGA.

Spis treści:

Czym jest PGA?

PGA (Poznań Game Arena) to największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej oraz powiązanych z nimi technologii. Impreza odbywa się cyklicznie od 2004 roku, a jej pierwsza edycja była wydarzeniem towarzyszącym targom informatycznym Infosystem. Przez wiele lat PGA dzieliło się też na trzy odrębne bloki tematyczne: dla użytkowników gier komputerowych, miłośników fantasy, planszówek i gier RPG oraz fanów militariów, zwłaszcza paintballa czy ASG. 

Na przestrzeni lat formuła wydarzenia ulegała zmianom i ewoluowała wraz z trendami w branży. Obecnie na PGA można natknąć się na:

 • prezentacje najnowszych gier i sprzętu,
 • stanowiska z komputerami i konsolami do wspólnych rozgrywek w najpopularniejsze tytuły,
 • turnieje e-sportowe,
 • spotkania z gwiazdami Twitcha, YouTube’a oraz influencerami,
 • strefę gier niezależnych Indie Games Arena,
 • pokazy kostiumów Cosplay Show,
 • a także konferencje branżowe i strefę biznesową.
Poznań Game Arena
Poznań Game Arena 2023 bilety

Poznań Game Arena 2023 – bilety

Piątek to specjalny dzień VIP-owski dla osób, które otrzymały lub nabyły stosowny bilet na PGA, a w sobotę i niedzielę targi są już otwarte dla wszystkich. Aktualnie (do 5 października) trwa IV pula biletowa. Szczegółową rozpiskę cen biletów na PGA 2023 znajdziecie poniżej:

Bilety VIP (piątek – 06.10.2023)

 • Media Day (9:00-18:00) – 150 zł
 • Early Access (13:00-18:00) – 120 zł

Dni otwarte (sobota-niedziela – 7.10 i 8.10.2023)

 • Sobota – 55 zł
 • Niedziela – 50 zł
 • Karnet sobota-niedziela  – 99 zł
 • Karnet sobota-niedziela z Kartą Dużej Rodziny – 30 zł
 • Bilet dla dziecka do lat 6 (włącznie) – za darmo

Zarówno bilety VIP-owskie, karnet weekendowy, jak i standardowe wejściówki umożliwiające przebywanie na terenie Poznań Game Arena 2023 w sobotę lub w niedzielę możemy zakupić na platformie sprzedażowej TOBILET.pl. Większe, zorganizowane grupy (od 20 do 100 osób) mogą liczyć na dodatkowe zniżki na wejściówki (rabat może wynieść nawet 20%).

Kiedy i gdzie odbędzie się PGA 2023?

Poznań Game Arena 2023 odbędzie się w dniach 6-8 października w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (na ul. Głogowskiej 14).

Gdzie i kiedy odbędzie się PGA 2023?
PGA jak zwykle odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich

Jakie atrakcje przygotowano na Poznań Game Arena 2023?

Jednym z największych wystawców na PGA 2023 będzie Microsoft ze swoją dedykowaną strefą Xbox. Zieloni przygotowali dla nas ogrom różnorodnych atrakcji. W tym roku największym przebojem podczas targów bez wątpienia będzie Starfield. Wśród wystawianych gier mają pojawić się także Fallout 76, HI-FI Rush, The Elder Scrolls Online oraz remaster Quake’a 2. 

Poznań Game Arena - atrakcje
Xbox wraz z Bethesdą ponownie pojawią się na PGA.

Oprócz tego inne firmy będą mieć swoje dedykowane strefy w halach z wszelką gamą atrakcji, turniejów, pokazów i konkursów. Wśród wystawców pojawią się m.in. Nintendo oraz Ubisoft, a także wiele innych firm związanych ze sprzętem gamingowym, grami, sztuką, popkulturą, gadżetami i mangami.  

W tym roku podczas targów do dyspozycji uczestników oddane zostaną aż trzy sceny – Główna, Geek oraz Family. Pierwsza scena zostanie poświęcona tradycyjnym pokazom, konkursom i wywiadom. Geek będzie miejscem, gdzie znajdziemy panele na temat gier, popkultury i AI. Z kolei Family skupi się na aspektach rodzinnego grania, wychowania i relacjach rodzicielskich oraz opowie o zagadnieniach związanych ze studiowaniem gamingowych kierunków. Szczegółowy harmonogram wydarzenia powinien pojawić się na dniach.

Jak zwykle przygotowano również branżową konferencję Game Industry Conference z prelekcjami na tematy związane z tworzeniem gier. To wydarzenie skierowane jest głównie do przedstawicieli game devu – to okazja do wymiany doświadczeń oraz nawiązania atrakcyjnych kontaktów biznesowych.

Ponadto odwiedzający mogą liczyć na turnieje e-sportowe w takich grach jak:

 • Counter-Strike: Global Offensive,
 • FIFA,
 • League of Legends.

Na specjalnej scenie odbędzie się pokaz PGA Cosplay Show, gdzie zobaczymy bohaterów z ulubionych gier i filmów. W ogromnych halach MTP przygotowano również ponad sto stanowisk do grania z najmocniejszymi pecetami i sprzętem VR. Z kolei fani YouTube’a i Twitcha mogą liczyć na spotkania z najpopularniejszymi twórcami internetowymi. Niestety lista nazwisk utrzymywana jest na razie w tajemnicy.

Poznań Game Arena 2023 VR

Czy warto odwiedzić PGA 2023?

Dla fanów gier odpowiedź jest chyba oczywista! Poznań Game Arena 2023 to świetna okazja, by wziąć udział w wielkim wydarzeniu branżowym, bez konieczności organizowania kosztownej wyprawy za granicę. Chociaż skala imprezy nie dorównuje tym światowym, choćby pod względem liczby zapowiedzi nowych gier, tak już sama ilość atrakcji oraz niesamowity klimat w niczym im nie ustępują. Nawet jeśli brakuje oficjalnej obecności największych wydawców gier, ich tytuły zwykle przewijają się w strefach innych firm.

Poznań Game Arena 2023 kiedy
PGA to nie tylko pokazy gier, ale przede wszystkim okazja, by pograć wspólnie w najpopularniejsze tytuły na najnowszym sprzęcie. Na gości czeka mnóstwo stanowisk z komputerami do grania.
PGA 2023 kiedy

Liczba gości odwiedzających targi to dziesiątki tysięcy osób! Dzięki nim hale tętnią życiem i niezależnie od tego, w co i na czym się gra, zawsze można znaleźć jakieś atrakcje dla siebie. To miejsce, gdzie wszystkie gry, gatunki i platformy spotykają się w jednym miejscu. Można wypróbować najnowsze premiery, wypatrzeć jakieś ciekawe, nadchodzące nowości wśród gier niezależnych, obkupić się gadżetami ze swoich ulubionych produkcji i przede wszystkim spotkać ludzi dzielących tę samą pasję.

PGA to taki nasz krajowy Gamescom i zdecydowanie warto przejść się przez hale MTP, by zobaczyć i doświadczyć, czym obecnie żyje gaming.

Materiały graficzne użyte w artykule pochodzą z oficjalnej strony imprezy Poznań Game Arena.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Absolwent Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. O grach i technologii pisze od 2014 roku. Fan ultrarealistycznych symulatorów i gier z klimatem. Miłośnik technicznych nowinek, urządzania swojego “minimal desk setup” i kotów.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (7 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO