Najciekawsze pomysły na rozgrywkę w The Sims 4 – TOP 10

| autor: Agnieszka Adamus | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Najciekawsze pomysły na rozgrywkę w The Sims 4 – TOP 10

The Sims 4 to symulator, w którym możemy stworzyć rodzinę, nadać jej określone cechy, a następnie poprowadzić ją przez całe życie. Nie musi to być jednak życie zwyczajne. W tej grze ogranicza nas właściwie tylko wyobraźnia. Grając w The Sims 4, możemy wymyślać najróżniejsze scenariusze. Nie każdemu jednak chce się samemu opracowywać nietypowe scenariusze. Jeśli cierpicie na monotonię i chcielibyście nieco urozmaicić sobie zabawę, to przedstawiamy Wam najciekawsze pomysły na rozgrywkę w The Sims 4.

Najlepsze pomysły na rozgrywkę w The Sims 4:

Scenariusze od EA

Pomysły na rozgrywkę w The Sims 4 -  Scenariusze od EA.
Scenariusze od EA to pierwsze, po co warto sięgnąć, jeśli szukacie pomysłu na grę w The Sims 4

Warto wiedzieć, że EA przygotowało gotowe scenariusze do The Sims 4. Jest to najprostszy sposób na przełamanie rutyny. Obecnie w produkcji znajdują się dwie propozycje:

  • Zarabianie pieniędzy – musicie sprawić, że rodzina będzie posiadać na koncie 100 000 simoleonów. Jest to trudne, ponieważ grę zaczynamy bez pieniędzy.
  • Odnaleźć miłość po rozstaniu – w tym przypadku tworzycie dwóch niespokrewnionych Simów. Na początku przygody ich związek się rozpada i musimy zdecydować, czy chcemy odbudować tę relację, czy też ją zakończyć i tym samym wyruszyć na poszukiwanie nowego obiektu uczuć.

Dodatkowo pojawiają się również czasowo ograniczone scenariusze. One też stanowią dobre pomysły na rozgrywkę w The Sims 4.

„Symulator” bezdomnego

To wyzwanie opiera się na stworzeniu Sima, który nie ma własnego kąta i musi walczyć o przetrwanie. Założenia są tutaj bardzo proste – tworzymy Sima, wprowadzamy go na pustą parcelę i nie budujemy tam absolutnie nic. Dodatkowo, by zwiększyć poziom trudności, możecie przy pomocy kodów do The Sims 4 wyzerować stan konta postaci.

Aby przeżyć, musicie chodzić po parcelach publicznych. Tam zaspokoicie najbardziej podstawowe potrzeby, takie jak głód, higiena czy sen. Nie możecie również podjąć żadnej pracy. Jedynym źródłem przychodów pozostaje zbieractwo.

Życie bez prądu

Ten pomysł na rozgrywkę w The Sims 4 ma banalne podstawy – należy stworzyć rodzinę, która będzie funkcjonowała bez prądu i wody. Stawiamy więc dom pozbawiony wszelkich współczesnych luksusów. Najłatwiej jest to zrobić, budując na parceli z cechą „bez przyłącza”. Następnie wprowadzamy tam wspomnianą familię i próbujemy za wszelką cenę unikać elektryczności.

Wyzwanie to da się zrealizować w podstawowej wersji gry. Warto jednak mieć na uwadze, że wiele przydatnych obiektów do tej zabawy znajduje się w dodatkach Życie Eko oraz Przygoda w Dżungli.

Szpital psychiatryczny

Założenia tego wyzwania są dość proste. Tworzymy postacie o losowych cechach (jedną z nich musi być jednak „niezrównoważony”) oraz aspiracjach. Grupę tę zamykacie w jednym dużym domu. Gdy dana postać zrealizuje swój życiowy cel, może opuścić placówkę. Cała zabawa kończy się w momencie, gdu każdy Sim opuści kompleks.

Realizacja ambicji

Chyba najprostszy pomysł na grę w The Sims 4. Zazwyczaj wykorzystujemy utarte schematy, jeśli chodzi o tworzenie Simów. Dlatego też znacznym urozmaiceniem będzie wyjście z własnej strefy komfortu. Najprościej to osiągnąć, wybierając aspirację, na którą normalnie się nie decydujemy, a następnie próbując ją zrealizować. 

Budowa Newcrest

Oto kompleksowe przedsięwzięcie, które pochłonie dużo czasu. W podstawowej wersji gry znajduje się Newcrest, czyli całkowicie puste otoczenie. Są tam jedynie parcele pod zabudowę. Można więc od podstaw stworzyć całe miasteczko, stawiając konkretne budynki oraz zasiedlając je przy pomocy kolejnych powoływanych przez nas do życia rodzin.

Wyzwanie pokoleniowe

Otwieramy kategorię „najbardziej klasyczne pomysły na rozgrywkę w The Sims 4”. Założenia tego wyzwania są proste – musicie poprowadzić jedną rodzinę przez dziesięć pokoleń. Wymaga to oczywiście sporo czasu i cierpliwości.

Na początku tworzymy Sima i wprowadzamy go na pustą parcelę. Warto wybrać odpowiednią lokację, ponieważ nie możemy się przeprowadzić przez cały okres wyzwania. Tam budujemy dom, a następnie prowadzimy zwykłe życie. Istotną rolę w tym wyzwaniu grają aspiracje – każdy dziedzic rodu musi osiągnąć sukces. Wybranej aspiracji nie można już zmienić.

Wolna wola

Ten pomysł na grę w The Sims 4 stanowi bardziej eksperyment, w którym sprawdzacie sztuczną inteligencję. Opiera się on na ograniczonej ingerencji w życie Simów. Jedyne, co należy zrobić, to dbać o ich podstawowe potrzeby i płacić rachunki. Pozostałe czynności Sim musi wykonywać pod wpływem własnych decyzji. Musicie jednak pamiętać, że aby to zadziałało, trzeba włączyć wolną wolę w ustawieniach produkcji.

Kult

Pomysł na rozgrywkę w The Sims 4 - siedziba kultu.
Duża posiadłość idealnie sprawdzi się jako siedziba kultu w The Sims 4

W tym przypadku tworzymy grupę ludzi o zbliżonych do siebie aspiracjach i zainteresowaniach. Następnie wprowadzamy ich do ogromnego domu, gdzie mogą zbudować własną społeczność i wspólnie oddawać się doskonaleniu w określonej dziedzinie. Należy również stworzyć przywódcę kultu. Powinien on być niezwykle charyzmatyczny, by móc wpływać na resztę grupy.

Zamknięta społeczność

Ostatni pomysł na rozgrywkę w The Sims 4 to poprowadzenie odizolowanej społeczności, mającej ograniczony kontakt z resztą świata. W tym celu tworzycie niespokrewnionych ze sobą Simów i wprowadzacie ich na dużą parcelę. Tam tworzycie wielki budynek, podziemny bunkier lub niewielką wioskę. Wszystko zależy od preferencji.

Następnie prowadzicie normalne życie w obrębie tej grupy. Simowie nie mogą jednak wchodzić w interakcje z postaciami spoza osady. Zasada ta tyczy się również związków romantycznych.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Współpracowniczka działów encyklopedii i newsroomu GRYOnline.pl. Fanka strategii ekonomicznych, symulatorów, samochodówek i gier sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego ma również słabość do horrorów klasy B oraz muzyku metalowej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.7/5 - (7 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO