PlayStation Project Q jest prawdziwą nędzą. Jeden pozytyw sprzętu Sony to za mało

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
PlayStation Project Q jest prawdziwą nędzą. Jeden pozytyw sprzętu Sony to za mało

Oficjana zapowiedź nowego sprzętu przenośnego firmy Sony – PlayStation Project Q miała miejsce podczas tegorocznego PlayStation Showcase. Nie podano co prawda jego oficjalnej nazwy, ale nie brakowało szczegółowych informacji oraz garści plotek. Teraz w sieci pojawiły się kolejne materiały. Niestety, handheld Sony nie zapowiada się najlepiej.

Aktualizacja 24.08.2023:

Sony ujawniło oficjalną nazwę PlayStation Project Q:
PlayStation Portal nowym handheldem od Sony z ogromną wadą
PlayStation Portal – kiedy premiera? Cena, zalety i wady

PlayStation Project Q – oficjalne informacje

PlayStation Project Q jest urządzeniem, które zdaje się mocno inspirować ideą Nintendo Switcha, choć w odniesieniu do hybrydowej konsoli ma niestety kilka braków. Przede wszystkim nie funkcjonuje samodzielnie – PlayStation Project Q może jedynie transmitować rozgrywkę z uruchomionego i będącego w zasięgu PlayStation 5. To wszystko na 8-calowym ekranie FHD i z przyciskami oraz całą funkcjonalnością kontrolerów DualSense.

Łączenie się z PlayStation 5 ma odbywać się za pośrednictwem Wi-Fi lub PS Remote Play – funkcji, która istnieje od czasów PlayStation 4. Remote Play pozwala połączyć się z konsolą za pośrednictwem komputera stacjonarnego lub telefonu i tam przenieść rozgrywkę. W tym przypadku również konieczna jest uruchomiona konsola znajdująca się w pobliżu. Project Q może więc wzbudzać spory zawód przez swoją charakterystykę.

Na udostępnionym filmie możecie zobaczyć zapowiedź innych akcesoriów od Sony. To bezprzewodowe słuchawki douszne, które mają zaoferować bezstratną jakość dźwięku oraz kompatybilność z PS5 i PC. To jednak wszystko, co wiemy na ich temat. Sony nie podało jeszcze cen i daty premiery – więcej informacji ma pojawić się w najbliższych miesiącach.

Przypuszcza się, że debiut PlayStation Project Q nastąpi w listopadzie tego roku.

Project Q w nieoficjalnych materiałach

Powyżej prezentowaliśmy oficjalne informacje. W internecie nie brakuje jednak również pewnych nieoficjalnych doniesień na temat Projectu Q. Na przykład zdjęć i nagrań prezentujące tę konsolę w akcji, które trafiły ostatnio do sieci. Możecie je zobaczyć w przedstawionych poniżej tweetach.

Nie da się ukryć, że samo urządzenie nie prezentuje się jakoś specjalnie okazale. Jak wielokrotnie zauważali gracze, przypomina raczej tablet z doczepionym do niego kontrolerem DualSense. Za to wszystko przyjdzie nam zapewne zapłacić 200–300 dolarów (od około 799 do około 1200 złotych; vide Dexerto i Insider Gaming).

Największym plusem Projectu Q może być jednak to, że – jak sugerują powyższe nagrania – handheld będzie działał na zmodyfikowanym systemie Android. Potencjalnie może to zagwarantować sporą elastyczność, jeśli chodzi chociażby o opcję emulacji klasycznych gier ze starych konsol PlayStation. Problem jednak w tym, że Sony najpewniej nie będzie tym zainteresowane, zważywszy na fakt, że nie po to Project Q jest przez tę firmę przygotowywany. Teoretycznie mogliby się tym zająć sami gracze, jednak po pierwsze, leży to już na granicy legalności, a po drugie, japoński gigant zapewne zrobi wiele, by im to uniemożliwić (vide Reddit).

PlayStation Project Q z niezbyt wydajną baterią?

Ponadto już jakiś czas temu pojawiły się plotki, mówiące o tym, że PlayStation Project Q nie będzie mogło pochwalić się wytrzymałą baterią. Serwis Insider-Gaming donosi, że urządzenie działać będzie przez około 3-4 godziny. Handheld sam w sobie nie jawi się szczególnie interesująco w oczach wielu użytkowników i jeśli te doniesienia okażą się prawdziwe, jeszcze trudniej będzie przekonać odbiorców do zakupu.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO