Darmowe gry PlayStation Plus – lista na maj 2022 pozytywnie zaskakuje!

Autor
Ekipa Komputronik
Grupa technologicznych zapaleńców, którzy o świecie gamingu wiedzą wszystko. Doradzimy, poradzimy i opiszemy wszystko, co chciałbyś wiedzieć o świecie gier.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.8/5 - (17 głosów)
| autor: Ekipa Komputronik |Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Darmowe gry PlayStation Plus – lista na maj 2022 pozytywnie zaskakuje!

Darmowe gry w PlayStation Plus udostępniane są dla subskrybentów co miesiąc. Można zatem za darmo powiększać swoją kolekcję gier o nowe, popularne i często warte kilkaset złotych pozycje. Jakie gry obecnie można pobrać na PS4 lub PS5 w ramach abonamentu PS+? Od 3 maja 2022 w ramach abonamentu PS+ udostępnione mają zostać 3 kolejne tytuły, w tym jeden duży hit. Wygląda na to, że tym razem PlayStation potwierdziło, że warto mieć abonament PS+?

Istotne informacje:

 1. Na PS4 w ramach PS+ można pobrać dwie gry miesięcznie.
 2. Na PS5 w ramach PS+ można pobrać tylko jedną grę miesięcznie.
 3. PlayStation Plus – cena za 1 miesiąc: 37 zł, 3 miesiące: 100 zł, 12 miesięcy: 240 zł.
 4. Darmowe gry PS+ dodawane są co miesiąc.
 5. W takie bezpłatnie pobrane gry można grać tak długo, jak jest się subskrybentem PS+

PlayStation Plus – maj 2022

Od 3 maja w ofercie PS+ znajdziemy 3 tytuły, które będzie można przypisać do swojego konta:

Pamiętajcie, że subskrybenci PS+ mają także:
PlayStation Plus Collection – lista gier 2022 zmieni się w maju

Poniżej opisujemy wymienione gry, abyście wiedzieli, które z tych pozycji warto pobrać. Jeśli chcesz na szybko poznać tytuły z darmowej listy, tutaj obejrzysz krótkie podsumowanie na maj 2022 na PS+:

FIFA 22 – kultowa gra sportowa

Zagraj w FIFA 22 w usłudze PlayStation Plus! To kultowa gra sportowa, w której możesz wcielić się w trenera i zawodnika jednego z rzeczywiście istniejących klubów. Możemy rozgrywać w niej sezony w jednej z wielu lig, zagrać w Lidze Mistrzów i Mistrzostwach Świata. Możesz przejąć topowy, europejski klub lub poprowadzić do sukcesu mniejszą ekipę. Dla fanów rozgrywki online FIFA 22 dostarcza kilka trybów rozgrywki, z których największą popularnością cieszy się FUT. Tam budujemy swoją drużynę marzeń przy pomocy zdobywanych w toku gry monet. W PlayStation Plus odbierzesz też dodatkową, darmową paczkę kart do FUT-a.

Cena regularna FIFA 22 w PlayStation Store: 299,90 zł

Tribes of Midgard – kooperacyjna gra o wikingach

Tribes of Midgard to przygodowa gra. Gracz wciela się w niej w wikinga, który musi bronić swojej wioski. Ciekawa rozgrywka w dużej mierze polega na kooperacji z innymi graczami. Tylko wspólnie można bowiem pokonać wrogów w tej grze. Tribes of Midgard pozwala na stworzenie własnej postaci wikinga i grę w kilku trybach: kampanii i trybie przetrwania. W trakcie rozgrywki naszymi przeciwnikami będą nie tylko ludzie z innych plemion, ale również mityczne stwory, jak m.in. olbrzymy.

Cena regularna Tribes of Midgard w PlayStation Store: 79,00 zł

Curse of the Dead Gods – mroczna gra akcji

Course of the Dead Gods jest typową gierką hack ‘n slash. Fabuła jest tu rozgrywana w mrocznym świecie fantasy. W poszukiwaniu skarbów, boskiej mocy i nieśmiertelności nasz bohater odwiedza mistyczne świątynie. Tam czekają już na nas bestie i wrogowie, których musimy pokonać. Jakby tego było mało, każde z odwiedzanych miejsc jest pewnego rodzaju labiryntem. Czasami znalezienie wyjścia jest równie wymagające, co pokonanie wszystkich przeciwników. Gracz widzi swoją postać w rzucie izometrycznym, a darmowa rozgrywka jest możliwa dzięki PlayStation+ na PS4.

Cena regularna Curse of the Dead Gods w PlayStation Store: 84,00 zł

PS+ na kwiecień 2022 – ostatnia szansa na te darmowe gry

W kwietniu oferta darmowych gier wzbudziła mieszane uczucia. Gry są ciekawe, jednak nie mieliśmy tutaj większych i znaczących produkcji jak np. gry typu AAA.

Ostatnie dni w ofercie PS+ na kwiecień dostępne są:

Hood: Outlaws & Legends

Hood: Outlaws & Legends to wieloosobowa dynamiczna rozgrywka wieloosobowa osadzona w średniowiecznym świecie. Otoczeni korupcją i niesprawiedliwością wcielamy się w banitów, których celem jest pokonanie bezlitosnych władców. Ta gra akcji nie cieszyła się zbyt dużą popularnością w dniu premiery, jednak klimat Robin Hooda wydaje się ciekawą tematyką wartą sprawdzenia.

Cena regularna Hood: Outlaws & Legends w PlayStation Store: 84 zł

Slay the Spire

Slay the Spire to połączenie karcianki i gry typu roguelike. Zadaniem graczy jest wspięcie się na szczyt iglicy oraz pokonanie przeciwników utrudniających zadanie.

Cena regularna Slay the Spire w sklepie PlayStation Store: 104 zł

Spongebob Squarepants: Battle For Bikini Bottom – Rehydrated

Spongebob Squarepants: Battle For Bikini Bottom – Rehydrated to remake jednej z najlepszych gier o SpongeBobie Kanciastoportym. Liczyć możemy na dobrej jakości grafikę, wysokie rozdzielczości oraz ciekawą i dopracowaną rozgrywkę. Gra budziła mieszane odczucia w recenzjach, jednak sprzedała się w ponad 2 milionach egzemplarzy, co było sporym sukcesem.

Cena regularna gry w PlayStation Store: 124 zł

Jakie gry PS+ już były dostępne w 2022?

Warto wiedzieć też, jakie gry za darmo już były w abonamencie PS+ w 2022 roku. Aktualnie można je pobrać jedynie w wersjach płatnych.

Styczeń 2022:

 1. Dirt 5 (cena regularna: 289 zł)
 2. Deep Rock Galactic (cena regularna: 134 zł)
 3. Persona 5 Strikes (cena regularna: 259 zł)

Luty 2022:

 1. UFC 4 (cena regularna: 289 zł)
 2. Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-shot Adventure (cena regularna: 45 zł)
 3. Planet Coaster: Console Edition (cena regularna: 329 zł)

Marzec 2022:

 1. ARK: Survival Evolved (cena regularna PS: 124 zł)
 2. Team Sonic Racing (cena regularna PS: 169 zł)
 3. Ghostrunner (cena regularna: 129 zł)
 4. Ghost of Tsushima: Legends (cena regularna: 84 zł – wersja próbna)

*Ceny regularne gier w sklepie PlayStation Store.

W tematyce PlayStation:

Czytaj Więcej