Znamy już trzy gry PlayStation Plus na październik 2022

Autor
Miłosz "AlexB" Szubert
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.8/5 - (24 głosy)
| autor: Miłosz "AlexB" Szubert |Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Znamy już trzy gry PlayStation Plus na październik 2022

Darmowe gry w PlayStation Plus udostępniane są dla subskrybentów co miesiąc. W pobrane tytuły można grać tak długo, jak jest się subskrybentem PS+. Otrzymujemy zatem szansę, by bez dodatkowych opłat powiększać swoją kolekcję gier o nowe, popularne i często warte kilkaset złotych pozycje. Jakie gry będzie można pobrać na PS4 lub PS5 w ramach abonamentu PS+ w najbliższym czasie? Zgodnie z oficjalną informacją opublikowaną przez firmę Sony, kolejne trzy tytuły będą dostępne od 4 października. Bez zbędnego przedłużania, zapraszamy do zapoznania się z listą.

Spis treści:

PlayStation Plus na październik 2022

Oto, jakie produkcje subskrybenci PlayStation Plus otrzymają za darmo 4 października:

Pamiętajcie, że od 23 czerwca zmienił się abonament PS+. Usługa została podzielona na trzy osobne warianty: Essential, Premium oraz Extra. Wymienione tutaj darmowe gry dostępne będą dla wszystkich subskrybentów PS+ (bez względu na rodzaj wykupionego abonamentu).

Injustice 2 – kontynuacja popularnej bijatyki

Injustice 2 jest opracowaną przez studio QLOC kontynuacją popularnej bijatyki z 2013 roku, w której główne skrzypce odgrywają superbohaterowie i ich przeciwnicy znani z kart komiksów wydawnictwa DC. Akcja „dwójki” toczy się jakiś czas po wydarzeniach z „jedynki”. Batman i jego towarzysze starają się odbudować społeczeństwo, lecz cały czas muszą zmagać się ze stojącym po drugiej stronie barykady Supermanem i jego sojusznikami. Na horyzoncie pojawia się jednak dużo większe zagrożenie. Rozgrywka polega na toczeniu dynamicznych pojedynków, zazwyczaj w formule 1v1, odbywających się na zróżnicowanych arenach ulokowanych na Atlantydzie, w Gotham City oraz w Metropolis. W tytule można bawić się zarówno w pojedynkę, na przykład w ramach kampanii fabularnej, jak i z innymi ludźmi.

Cena regularna Injustice 2 w PlayStation Store: 79 zł

SUPERHOT – strzelanka polskiej produkcji

SUPERHOT jest polską grą – opracowało ją niezależne łódzkie studio SUPERHOT team. Tytuł wyróżnia się przede wszystkim mechaniką. Otóż na początku każdego poziomu lądujemy w pomieszczeniu z przeciwnikami. Musimy pokonać ich wszystkich. Haczyk polega na tym, że czas płynie tylko wtedy, gdy się poruszamy. Pozwala to zaplanować dalszą strategię i uniknąć ataków wrogów. W tytule można bawić się w kampanii, trybie nieskończonym oraz Wyzwaniach.

Cena regularna SUPERHOT w PlayStation Store: 104 zł

Hot Wheels Unleashed – szalone wyścigi małych samochodzików

Z pewnością wielu fanów gier wyścigowych kojarzy słynne resoraki marki Hot Wheels. Stały się one bohaterami nie tylko naszych podłóg i mebli, ale również gier komputerowych. Zręcznościowe Hot Wheels Unleashed jest jedną z nich. W ramach zabawy bierzemy udział w szalonych wyścigach małych samochodzików, toczących się na różnorodnych torach pełnych skoczni, pętli oraz przyspieszaczy, które wiją się nie tylko w poziomie, ale i w pionie. Gra pozwala oczywiście tworzyć własne trasy.

Cena regularna Hot Wheels Unleashed w PlayStation Store: 219 zł

PlayStation Plus – ostatnia szansa na pobranie gier z września!

Aktualnie w ofercie PS+ znajdziecie trzy darmowe gry, które można przypisać do konta do 3 października.

Need for Speed: Heat

Need for Speed: Heat jest dwudziestą pierwszą odsłoną kultowego cyklu gier wyścigowych wydawanych przez firmę EA, w której możemy zasiąść za kierownicami supersamochodów i brać udział w emocjonującej rywalizacji na torach. Akcja tego tytułu toczy się w inspirowanym Miami mieście Palm City. Regularnie rozgrywają się w nim wyścigi – zarówno legalne, odbywające się za dnia, jak i te nieoficjalne, organizowane w nocy. Jako jeden z kierowców uzależnionych od szybkości przemierzamy ulice metropolii i bierzemy udział w kolejnych wyzwaniach, starając się przy okazji obnażyć niecne poczynania skorumpowanych funkcjonariuszy policji. Aby jednak być jak najbardziej skutecznym, niezbędne jest posiadanie odpowiedniego pojazdu. Te zdobywamy i ulepszamy za pomocą uzyskiwanych w trakcie zawodów funduszy.

Cena regularna Need for Speed: Heat w PlayStation Store: 299 zł

Granblue Fantasy: Versus

Granblue Fantasy: Versus jest bijatyką, stylistycznie utrzymaną w klimatach mangi i anime. Została ona stworzona przez przez studio Arc System Works, znane przede wszystkim z serii Guilty Gear i BlazBlue, a także wydanego w 2018 roku Dragon Ball FighterZ. W ramach zabawy przenosimy się do świata fantasy. Główny wątek fabularny koncentruje się wokół młodego chłopaka, który wraz z przyjaciółmi stara się odnaleźć swojego ojca. Rozgrywka sprowadza się do klasycznych pojedynków toczonych na dwuwymiarowych mapach, w których gracze kontrolują jedną z wielu dostępnych postaci, charakteryzujących się różnym stylem walki, umiejętnościami specjalnymi oraz kombosami.

Cena regularna Granblue Fantasy: Versus w PlayStation Store: 89 zł

Toem

Toem jest opracowaną przez niezależne studio Something We Made przygodówką, w ramach której wcielamy się w ludzika będącego fotografem-amatorem. Wyrusza on do krainy inspirowanej współczesną Skandynawią, zamieszkiwanej przez ludzi i rozmaite humanoidalne stworzenia. Jego celem jest ujrzenie na własne oczy magicznego zjawiska znanego jako tytułowy Toem. Zabawa polega na przemierzaniu kolejnych lokacji i rozmowach z postaciami zlecającymi rozmaite zadania. Są one dość różnorodne – czasem musimy odnaleźć jakiś konkretny przedmiot, a innym razem zrobić zdjęcie wyznaczonemu obiektowi.

Cena regularna Toem w PlayStation Store: 89 zł

Pamiętajcie, że subskrybenci PS+ mają także:
PlayStation Plus Collection – aktualna lista gier

Archiwum gier PS Plus – co już było w ofercie w 2022 roku?

Warto wiedzieć też, jakie gry za darmo już były w abonamencie PS+ w 2022 roku. Aktualnie można je pobrać jedynie w wersjach płatnych.

Styczeń 2022:

 1. Dirt 5 (cena regularna: 289 zł)
 2. Deep Rock Galactic (cena regularna: 134 zł)
 3. Persona 5 Strikes (cena regularna: 259 zł)

Luty 2022:

 1. UFC 4 (cena regularna: 289 zł)
 2. Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-shot Adventure (cena regularna: 45 zł)
 3. Planet Coaster: Console Edition (cena regularna: 329 zł)

Marzec 2022:

 1. ARK: Survival Evolved (cena regularna: 124 zł)
 2. Team Sonic Racing (cena regularna: 169 zł)
 3. Ghostrunner (cena regularna: 129 zł)
 4. Ghost of Tsushima: Legends (cena regularna: 84 zł – wersja próbna)

Kwiecień 2022:

 1. Hood: Outlaws & Legends (cena regularna: 84 zł)
 2. Slay the Spire (cena regularna: 104 zł)
 3. Spongebob Squarepants: Battle For Bikini Bottom – Rehydrated (cena regularna: 124 zł)

Maj 2022:

 1. FIFA 22 (cena regularna: 299 zł)
 2. Tribes of Midgard (cena regularna: 79 zł)
 3. Curse of the Dead Gods (cena regularna: 84 zł)

Czerwiec 2022:

 1. God of War (cena regularna: 79 zł)
 2. Naruto to Boruto: Shinobi Striker (cena regularna: 289 zł)
 3. Nickelodeon All-Star Brawl (cena regularna: 209 zł)

Lipiec 2022:

 1. Crash Bandicoot 4: It’s About Time (cena regularna: 289 zł)
 2. The Dark Pictures Man Of Medan (cena regularna: 124 zł)
 3. Arcadegeddon (cena regularna: 129 zł)

Sierpień 2022:

 1. Yakuza: Like A Dragon (cena regularna: 259 zł)
 2. Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 (cena regularna: 189 zł)
 3. Little Nightmares (cena regularna: 84 zł)
Komputronik Gaming Google News

W tematyce PlayStation:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO