Jakie gry można jeszcze pobrać z PS Plus Collection? To ostatnie dni oferty

| autor: Wojciech Kulik | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jakie gry można jeszcze pobrać z PS Plus Collection? To ostatnie dni oferty

Już tylko kilka dni pozostało do likwidacji oferty PlayStation Plus Collection. Wciąż jednak macie czas, by dodać znajdujące się w niej gry do swoich bibliotek, jeśli posiadacie aktywny abonament PS Plus. Koniecznie sprawdź, jakie tytuły można teraz pobrać oraz do kiedy zachowacie do nich dostęp.

Spis treści:

PlayStation Plus Collection – co to jest?

Gry dostępne w ramach abonamentu PS+ udostępniane co miesiąc to nie jedyne darmowe gry dostępne w abonamencie. Na uwagę zasługują także bezpłatne gry dostępne w PlayStation Plus Collection. Połowa z nich to gry na wyłączność Sony, a drugą połowę stanowią hity z zewnątrz.

PlayStation Plus to zestaw 19 gier, które na dobrą sprawę zdefiniowały poprzednią generację.

Dostęp do nich uzyskujesz bez żadnych dodatkowych opłat, o ile masz konsolę PS5 i wykupiony abonament PlayStation Plus. Oferowane w ramach PlayStation Plus Collection gry pochodzą z PlayStation 4, ale zostały odpowiednio zoptymalizowane pod kątem nowej konsoli – dzięki temu między innymi szybciej się wczytują i działają stabilniej.

Krótko mówiąc: PlayStation Plus Collection jest więc dobrym sposobem, by poznać kultowe produkcje poprzedniej generacji i tym samym dobrze przygotować się na gry, które pokażą nową jakość – na gry, w pełni wykorzystujące moc konsoli PlayStation 5.

PlayStation Plus Collection gry

Czy PlayStation Plus Collection działa na PS4?

Choć we wszystkie te gry można zagrać na konsoli PlayStation 4, to sama bezpłatna kolekcja jest dostępna wyłącznie dla posiadaczy PlayStation 5. Istnieje wprawdzie sposób na to, by uzyskać dostęp do PS Plus Collection na konsoli PS4, ale i tak wymaga to posiadania PlayStation 5. Do aktywacji PS Plus Colection PS5 jest po prostu konieczne. Co więcej, chcąc grać na PS4 trzeba korzystać z tego samego konta na obu konsolach.

PlayStation Plus Collection PS5

Do kiedy jest aktywne PS Plus Collection?

Zestaw PlayStation Plus Collection zadebiutował wraz z konsolą PS5, a więc 19 listopada 2020 roku. Lista gier przez prawie dwa lata była w miarę stała. Kilka miesięcy temu Sony opublikowało smutną wiadomość, zapowiadającą rezygnację z tego „prezentu”. Do kiedy jest aktywna PS Plus Collection?

PlayStation Plus Collection przestanie być aktywne z dniem 9 maja 2023 roku.

Wspomniany termin jest coraz bliżej. Dlatego jeśli do tej pory tego nie zrobiliście, a posiadacie aktywny abonament PlayStation Plus, to przemyślcie dodanie produkcji oferowanych w PlayStation Plus Collection do swoich bibliotek. Zachowacie dostęp do nich nawet po wyłączeniu usługi, oczywiście dopóki opłacacie dowolny poziom subskrypcji PS Plus.

Lista gier w PS Plus Collection 2023:

 1. Batman: Arkham Knight – przygodowa gra akcji studia Rocksteady (gra dostępna też na poziomie subskrypcji Extra)
 2. Battlefield 1 – pierwszoosobowa strzelanka studia EA DICE
 3. Bloodborne – RPG akcji studia From Software (gra dostępna też na poziomie subskrypcji Extra)
 4. Call of Duty: Black Ops III – pierwszoosobowa strzelanka studia Treyarch
 5. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy – gra platformowa studia Vicarious Visions
 6. Days Gone – survival horror studia Bend Studio (gra dostępna też na poziomie subskrypcji Extra)
 7. Detroit: Become Human – zręcznościowa gra przygodowa studia Quantic Dream (gra dostępna też na poziomie subskrypcji Extra)
 8. Fallout 4 – RPG akcji studia Bethesda
 9. Final Fantasy XV Royal Edition – jRPG akcji studia Square Enix (gra dostępna też na poziomie subskrypcji Extra)
 10. God of War – hack’n’slash studia Sony Santa Monica (gra dostępna też na poziomie subskrypcji Extra)
 11. InFamous Second Son – przygodowa gra akcji studia Sucker Punch (gra dostępna też na poziomie subskrypcji Extra)
 12. Monster Hunter: World – RPG akcji studia Capcom
 13. Mortal Kombat X – bijatyka studia NetherRealm
 14. Ratchet and Clank – zręcznościowa gra platformowa studia Insomniac Games
 15. Resident Evil 7 biohazard – survival horror studia Capcom (gra dostępna też na poziomie subskrypcji Extra)
 16. The Last Guardian – przygodowa gra akcji studia Japan Studio (gra dostępna też na poziomie subskrypcji Extra)
 17. The Last of Us Remastered – przygodowy survival horror studia Naughty Dog (gra dostępna też na poziomie subskrypcji Extra)
 18. Uncharted 4: Kres Złodzieja – przygodowa gra akcji studia Naughty Dog (gra dostępna też na poziomie subskrypcji Extra)
 19. Until Dawn – przygodowy horror studia Supermassive Games (gra dostępna też na poziomie subskrypcji Extra)

Jak widzisz, w przypadku PS Plus Collection lista gier jest naprawdę różnorodna. Dzięki temu każdy może znaleźć na niej coś dla siebie. Na miłośników wirtualnego strzelania czekają Battlefield 1 i Call of Duty: Black Ops III. Z kolei gracze głodni wciągających opowieści mogą liczyć na niezwykły film interaktywny, jakim jest Detroit: Become Human, wzruszające God of War czy też dobrze się starzejące Fallout 4. Fani mordobicia odnajdą na liście Mortal Kombat X, a ci, co lubią się bać – Until Dawn i Resident Evil VII.

Bloodborne to jedna z najbardziej harkorowych produkcji ostatnich lat, The Last Guardian – jedna z najpiękniejszych, a Crash Bandicoot N. Sane Trilogy – jedna z najbardziej uzależniających. Nie zabrakło też gorąco przyjętych i bodaj najbardziej rozpoznawalnych produkcji z katalogu PS4: The Last of Us Remastered i Uncharted 4: Kres Złodzieja – za obie odpowiada niezawodne studio Naughty Dog.

Jak pobrać gry PS Plus Collection?

Niestety w tej chwili, na kilka dni przed likwidacją kolekcji, dostęp do niej jest trochę utrudniony. Trzeba przewinąć główną stronę PlayStation Store na sam dół, wybrać zakładkę dotyczącą korzyści abonamentu PlayStation Plus, przewinąć ją w prawo i odnaleźć fragment na temat poziomu Essentials. Tam powinien być widoczny pełen katalog (via GamesRadar+).

Co oferuje abonament PS Plus?

PlayStation Plus dostępny jest na konsole PS4 oraz PS5. Abonament PS Plus to nie tylko opisywana w artykule kolekcja gier PS+ Collection, ale też:

 • możliwość wieloosobowej rozgrywki online,
 • udostępniania gry znajomym,
 • przestrzeń w chmurze na pliki z gier,
 • zawartość na wyłączność,
 • wyjątkowe rabaty.

Dodatkowo co miesiąc pojawiają się gry, które można zainstalować na swojej konsoli bez dodatkowych opłat i zachować na zawsze (tak długo, jak posiada się abonament PS+ Essential). Ile to kosztuje? Aktualnie dostępne są trzy pakiety:

 • PlayStation Plus Essential (odpowiednik „starego” abonamentu) – 37 zł miesięcznie, 100 zł kwartalnie, 240 zł rocznie;
 • PlayStation Plus Extra (dodatkowy dostęp do wybranych gier przez określony czas, w tym katalogu Ubisoft+ Classics oraz wersji trial nowych gier) – 58 zł miesięcznie, 165 zł kwartalnie, 400 zł rocznie;
 • PlayStation Plus Premium (dodatkowy dostęp do katalogu klasycznych gier z PS1, PS2, PS3 i PSP oraz możliwość grania w „chmurze”) – 70 zł miesięcznie, 200 zł kwartalnie, 480 zł rocznie.

Zdjęcie główne: PlayStation

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
W nowych technologiach szuka realnego wpływu na ludzkie życie i na nim właśnie się koncentruje. Na co dzień wyznaje zasadę, że prawdopodobieństwo powodzenia zawsze wynosi 50 proc., a to więcej niż potrzeba, by działać.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (12 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO