PlayStation 6 – wiemy już, kiedy zadebiutuje nowa konsola Sony

Autor
Miłosz "AlexB" Szubert
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)
| autor: Miłosz "AlexB" Szubert |Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
PlayStation 6 – wiemy już, kiedy zadebiutuje nowa konsola Sony

Dwa tygodnie temu minęły równo dwa lata od premiery PlayStation 5, czyli najnowszej konsoli Sony. Jak jednak powszechnie wiadomo, każda duża firma ma plany długofalowe. Wygląda na to, że w przypadku japońskiej korporacji obejmują one już premierę PlayStation 6. Tak przynajmniej sugeruje dokument udostępniony w ramach brytyjskiego dochodzenia w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft.

Premiera PlayStation 6 – przewidywany termin

Czytamy w nim, że firma Microsoft zaoferowała Sony umowę, zgodnie z którą kolejne gry z serii Call of Duty miałyby wychodzić na konsolach PlayStation do 2027 roku. W momencie pojawienia się na rynku sprzętu nowej generacji japoński gigant utraciłby możliwość dystrybuowania nowych odsłon przebojowego cyklu strzelanek oraz innych hitowych produkcji z katalogu wydawniczego Activision na swoich platformach.

W pełnej wersji dokumentu zostało dokładnie określone, kiedy najprawdopodobniej nastąpi wspomniana premiera konsoli nowej generacji Sony. Niestety termin ten został ocenzurowany w oświadczeniu zaprezentowanym opinii publicznej.

Opierając się jednak na informacjach, które mamy, możemy śmiało założyć, że PlayStation 6 pojawi się na rynku w okolicach 2028 roku bądź nieco później.

PS6 ma szansę na taki sam sukces jak PS5
Czy PS6 osiągnie taki sam sukces jak PS5?

Podobna długość cyklu życia konsol PlayStation

Oznaczałoby to, że cykl życia PlayStation 5 będzie trwał około ośmiu lat. Nie odbiegałoby to jakoś specjalnie od tego, jak to wyglądało w przypadku dwóch poprzednich generacji. Od wydania PlayStation 3 do premiery PlayStation 4 minęło 7 lat. Tyle samo musieliśmy czekać na PS5.

Do 2028 roku mamy jednak jeszcze trochę czasu. Praktycznie pewne jest, że w tym okresie na rynku zdążą pojawić się jeszcze nowe wersje konsol obecnej generacji, na przykład PlayStation 5 Pro. Plotki na temat tego sprzętu krążą od jakiegoś czasu. Według wiarygodnego insidera znanego jako Tez2, większość dużych studiów ma już dostęp do tej konsoli (via Wccftech).

Ciekawe będzie śledzenie tego, jak potoczą się losy obecnej generacji konsol i z jakiej pozycji wystartuje kolejny sprzęt. W wyniku aktywności rynkowej Microsoftu Sony wydaje się mieć kłopoty, lecz czy Japończycy zostaną zepchnięci do roli Nintendo – tak, jak przewidują (via GamingBolt)? Dla dobra konkurencji możemy jedynie trzymać kciuki, by tak się nie stało.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO