Co oferuje nam wyłącznie platforma GeForce RTX?

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Co oferuje nam wyłącznie platforma GeForce RTX?

Kupując produkty z serii GeForce RTX gracze zapewniają sobie nie tylko fizyczne urządzenie, ale również oprogramowanie oferujące optymalny sposób na granie. Składa się na to m.in. wysokiej jakości ray tracing, DLSS, za który odpowiada zaawansowana sztuczna inteligencja, wysoka liczba klatek na sekundę oraz redukcja opóźnień systemu gwarantowana przez Nvidia Reflex. Do tego dochodzą też sterowniki dla najważniejszych gier, które dostępne są w dniu ich premiery za sprawą Nvidia Game Ready. Nie brakuje również narzędzi polepszających jakość nadawanych transmisji z gier na żywo oraz wsparcia dla aplikacji kreatywnych. To, czym jest platforma GeForce RTX zostało zawarte na krótkim filmie, który znajdziecie poniżej.

Co oferuje platforma GeForce RTX?

Nvidia Ultimate Play to najlepszy sposób na granie dostępny jedynie dzięki GeForce RTX. Technologie, takie jak Nvidia Ampere, ray tracing drugiej generacji czy DLSS, oferują najlepsze doświadczenia w grach. Żywe kolory, nieograniczoną płynność i wiele więcej.

Nvidia Ultimate Play

Oto pełna lista technik i technologii oferowanych wyłącznie przez platformę GeForce RTX:

Polecane karty graficzne GeForce RTX:

Nvidia Ampere – najszybsze układy GPU na świecie

Nvidia Ampere to architektura, która jest następczynią Turinga – technologii napędzającej produkty z serii GeForce RTX 2000. W nowej generacji firma postawiła na rdzenie Tensor (wykorzystywane do AI) oraz udoskonalone rdzenie RT drugiej generacji, które są znacznie wydajniejsze od poprzedników. Dzięki temu w grach wykorzystujących ray tracing zobaczymy znacznie wyższą jakość.

Więcej informacji znajdziecie w tym miejscu:
Nvidia Ampere – co to jest?

Ray tracing drugiej generacji – realistyczna i wciągająca grafika

Ray tracing to flagowa technologia wykorzystywana przez Nvidię, wprowadzona już za czasów kart z serii GeForce RTX 2000. Odkąd firma stosuje architekturę Ampere oferuje ona jeszcze więcej. Ray tracing symuluje zachowanie światła, wiernie odwzorowując to, jak zachowuje się ono w rzeczywistym świecie. Dzięki temu grafika w grach staje się znacznie bardziej realistyczna i immersyjna. Przy tym całość jest też znacznie bardziej wydajna. Coraz więcej gier obsługuje ray tracing, również na konsolach obecnej generacji.

Więcej o technologii ray tracing oraz listę gier znajdziecie tutaj:
Wszystko o ray tracingu

DLSS – wydajność akcelerowana SI

Zastosowanie rdzeni Tensor pozwoliło Nvidii wykorzystać sieci neuronowe z zakresu głębokiego uczenia, za sprawą której możliwe jest zapewnienie wysokiej liczby klatek na sekundę przy zachowaniu najwyższej jakości obrazu. Tym samym DLSS może okazać się zbawieniem dla wielu graczy, zwłaszcza w czasach coraz większych wymagań sprzętowych. Dzięki wielu opcjom każdy może wybrać najlepsze zastosowanie – czy to poprzez skupienie się na najwyższej liczbie klatek na sekundę czy najlepszej jakości obrazu.

Nvidia Reflex – najniższe opóźnienia systemu

Nvidia Reflex to świetna opcja dla graczy, którzy najwięcej czasu spędzają w grach wieloosobowych. Jak może suNvidia Reflex to świetna opcja dla graczy, którzy najwięcej czasu spędzają w grach wieloosobowych. Jak może sugerować nazwa Reflex, omawiana technologia skupia się na zniwelowaniu opóźnień systemu. Mowa tu o czasie, który mija od wykonania danej akcji, aż do zobaczenia jej na ekranie. Te pozornie nieważne milisekundy potrafią mieć duże znaczenie, zwłaszcza w starciu z innymi. Nikt przecież nie chce, żeby jego refleksowi cokolwiek przeszkadzało.

Tutaj dowiecie się, co to jest Nvidia Reflex i jak działa:
Wszystko o Nvidia Reflex

Nvidia Game Ready – najlepsze wrażenia w grach

Nvidia Game Ready to najprościej rzecz ujmując zestaw sterowników, które zapewniają najlepsze wrażenia w grach. Zostały opracowane wspólnie z twórcami oprogramowania, a następnie przetestowane na tysiącach różnych konfiguracji. Korzystając z nich zyskujemy niezawodność i maksymalną wydajność. W tym wszystkim ważna jest również wygoda – jednym kliknięciem zoptymalizujemy ustawienia w grze, aby ta działała na naszym sprzęcie jak najlepiej. Co więcej – Game Ready wspiera najważniejsze gry już w dniu ich premiery.

Zobacz obszerny artykuł omawiający wspomnianą funkcję i nie tylko:
Sterowniki Nvidia Game Ready w grach – testujemy

Enkoder Nvidia (NVENC) – z myślą o strumieniowaniu na żywo

Nvidia Encoder to świetna propozycja dla graczy aktywnie prowadzących transmisje na żywo z gier. Dzięki tej technologii jakość Waszych nagrań będzie znacznie wyższa i to wszystko bez wpływu na wydajność samych gier. Możliwe jest to dzięki niezależnej sekcji układu karty graficznej GeForce, która zajmuje się enkodowaniem wideo. Enkoder Envidia odciąża jednostkę CPU, pozwalając jej zająć się w całości obsługą gry. Nie musicie więc martwić się o kompromisy w jakiejkolwiek dziedzinie. Co więcej, Nvidia Encoder wspierany jest przez popularne programy do obróbki wideo, takie jak Adobe Premiere Pro czy DaVinci Resolve.

Nvidia Broadcast – głos i wideo wzbogacone SI

Podobnie jak Nvidia Encoder, Nvidia Broadcast to propozycja dla osób aktywnie zajmujących się streamowaniem. Program, o którym mowa przekształci Wasze gamingowe zacisze w domowe studio. Dzięki aplikacji będziecie mogli ustawić sobie wyjątkowe tło, wyciszyć dźwięki otoczenia czy skorzystać z automatycznego dopasowania obrazu.

W naszym artykule znajduje się znacznie więcej szczegółów:
Co to jest Nvidia Broadcast?

Nvidia Studio – przyśpiesz swoją kreatywność

Nvidia Studio to platforma, która służy pomocą artystom i profesjonalistom. Dzięki niej tworzenie własnych treści będzie przebiegać o wiele sprawniej. To zestaw sterowników zapewniających akcelerację sprzętową dla aplikacji kreatywnych (m.in. Adobe Photoshop, Adobe Premiere Pro), które zapewnią ważną podczas pracy stabilność i wydajność. To też produkty (jak laptopy i komputery stacjonarne) stworzone z myślą o najbardziej kreatywnych osobach.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO