The Sims 4 wkrótce z oficjalną platformą dla modów

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
The Sims 4 wkrótce z oficjalną platformą dla modów

Wczorajszy dzień zdecydowanie stał pod znakiem The Sims. Przy okazji wydarzenia Sims Summit spodziewaliśmy się wiele, jednak temat oficjalnego wsparcia dla modów okazał się dużym pozytywnym zakończeniem. Mowa o zapowiedzianej platformie, która pozwoli bezpiecznie i łatwo pobierać mody do The Sims 4.

Spis treści:

Zapowiedź platformy do modów The Sims 4

Pod koniec Behind The Sims Summit ogłoszono powstanie tzw. Project Rene, który najprawdopodobniej jest piątą odsłoną tego kultowego cyklu symulatorów życia. Tak jak zakładaliśmy oficjalna premiera The Sims 5 nie nastąpi w najbliższym czasie, ale sama zapowiedź gry jest satysfakcjonująca. Ważną informacją jest także fakt, że darmowe The Sims 4 jest już dostępne dla każdego, ponieważ gra przeszła na model free-to-play. W ramach prezentacji fani tego drugiego tytułu otrzymali jeszcze jeden powód do zadowolenia. Otóż ekipa ze studia Maxis ogłosiła, że nawiązała współpracę z serwisem CurseForge, na którym można publikować różnej maści fanowskie projekty do gier.

Wynikiem współpracy z serwisem CurseForge, będzie specjalna platforma skupiająca modyfikacje do The Sims 4.

Zapis całej prezentacji Sims Summit znajdziecie poniżej.

Bezpieczne miejsce do modów – od kiedy?

Zgodnie z zapowiedzią rzeczony „hub” ma być prostym w obsłudze i bezpiecznym miejscem dla osób szukających niestandarowej zawartości do jak na razie ostatniej odsłony kultowego cyklu. A trzeba pamiętać, że The Sims 4 ma całkiem rozwiniętą społeczność modderską.

Tworzy ona zarówno nowe elementy dla samych Simów, jak fryzury, malowania paznokci, tekstury skóry czy ubrania, a także elementy dekoracyjne do mieszkań pokroju mebli, stylów ścian i podłóg, roślin itp. Powstają nawet modyfikacje wpływające na rozgrywkę. Jeśli zastanawiacie się, jakie naszym zdaniem są najciekawsze nieoficjalne projekty to The Sims 4, to zachęcamy do zapoznania się z poniższym tekstem.

Część z już stworzonych przez fanów rzeczy pojawi się wraz ze startem platformy (a przynajmniej jej otwartej bety), który najpewniej odbędzie się 6 grudnia. Natomiast 14 listopada powinniśmy poznać więcej szczegółów na jej temat (via Rock Paper Shotgun).

Mody do The Sims 4 dodają sporo nowości.

Tylko z zaproszeniem…

Możliwość publikacji w oficjalnym serwisie modderskim The Sims 4 nie będzie jednak należała do najłatwiejszych. Przede wszystkim konieczne okaże się specjalne zaproszenie oraz dołączenie do The Mod Squad. Według jakich kryteriów będzie się to odbywało? Tego jak na razie nie wiadomo.

Co z innymi platformami do modów Sims 4?

Użytkownicy istniejących do tej pory serwisów z modyfikacjami do The Sims 4, takich jak The Sims Resource, mogą zatem spać spokojnie. Przynajmniej na razie. 

Jak zaznaczają przedstawiciele studia Maxis, nikt nie będzie nikogo zmuszał do przejścia na nową platformą i korzystania z niej.

Z pewnością ciekawie będzie obserwować, jak cały ten projekt wpłynie na społeczność modderską The Sims 4 i czy pojawią się w niej jakieś podziały. Miejmy nadzieję, że nowa platforma tylko pobudzi kreatywność fanów i otrzymamy jeszcze więcej nowej zawartości do tej niezwykle popularnej produkcji.

Kiedy zagramy w The Sims 5? Zobacz:
Sims 5 – najnowsze informacje o grze

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO